aA
DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „Metų seklys“, kuriame šalies kriminalistai atskleidžia, kaip tyrė sudėtingiausias bylas. Vienas garsiausių šių metų Vilniaus policijos tyrimų - statybvietės sargo Marijano Siniavskio itin žiauraus nužudymo išaiškinimas.
Metų seklys: sužvėrėjusių jaunų žudikų gaują sučiupo sostinės kriminalistai
© DELFI / Domantas Pipas

Sėkmingai ištyrus statybvietės sargo žmogžudystę, išaiškinta ir daugybe kitų sunkių nusikaltimų įtariamų asmenų grupė.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai kaltinamajam aktui surašyti į prokuratūrą perdavė itin didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio nusikaltimo baudžiamąją bylą. 2018 metų lapkritį Vilniaus apygardos teisme paskirtas bylos nagrinėjimas.

2018 m. sausio 6-osios rytą automobiliu „VW Touran“ į darbą Trakų rajone, Paluknio seniūnijoje, Mamavio kaime, Tarpupio g. 29, bendrovės „Fishnet“ statybvietėje išvyko M. Siniavskis (gim. 1958 m.).

Ir žmogus, ir jo automobilis dingo, o M. Siniavskio darbo vietoje aptikta daug kraujo ir grumtynių pėdsakų. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ajame skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo panaudojant smurtą. Paieškai buvo skirtos gausios kriminalinės policijos pareigūnų pajėgos, kinologas su šunimi, o kiek vėliau buvo pakeltas ir sraigtasparnis, panaudota gausybė kriminalinės žvalgybos priemonių.

Sausio 9 d., apie 9.30 val., Varėnos rajone, Valkininkų seniūnijoje, Pirčiupio kaime esančiame Pamerkio miške buvo aptiktas sudegintas ieškotasis automobilis „VW Touran“, o jo bagažinėje - stipriai apdegęs lavonas. Nors kūnas buvo beveik visiškai sudegęs, nustatyta, kad žmogus buvo nužudyta itin žiauriai (jį spardė, daužė kumščiais, badė peiliu). Vėliau paaiškėjo, kad statybvietėje sargą užpuolė degalų vogti atvažiavę jaunuoliai. Nužudę vyrą, paskubėjo kuo greičiau atsikratyti lavonu.

Ikiteisminis tyrimas buvo perkvalifikuotas iš neteisėto laisvės atėmimo į nužudymą. Kriminalistai nustatė ir operatyviai sulaikė šiuo nužudymu bei kitais Vilniuje ir Alytuje padarytais nusikaltimais įtariamus asmenis. Dėl M. Siniavskio nužudymo pateikti įtarimai trims asmenims: alytiškiui Aurimui Jaruševičiui (gim. 1998 m.), vilniečiui Tautvydui Pūčiui (gim. 1995 m.) ir nepilnamečiui alytiškiui K. P. S. (gim. 2002 m.).

Du iš trijų ciniškai ir itin žiauriai sargą nužudžiusių įtariamųjų – nepilnametis K. P. S. ir A. Jaruševičius, kartu su dar vienu bendrininku Aivaru Gudelioniu (gim. 1992 m.), įtariami nužudę dar vieną vyrą (gim. 1960 m.), kuris buvo ieškomas nuo 2017 m. lapkričio 10 d. Šio vyro lavonas su daugybinėmis juosmens ir šlaunies durtinėmis žaizdomis buvo aptiktas sausio 10 d., apie 12 val., Alytuje, Pabalių g., krūmuose.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, išaiškinti ir kiti šios grupės padaryti labai sunkūs nusikaltimai – iš viso 12 nusikalstamų veikų, dėl kurių aštuoniems asmenims pranešta apie įtarimus. Pažymėtina, kad keturiems iš šių asmenų (du iš jų yra nepilnamečiai) įtarimai pateikti dėl nepranešimo apie žinomą padarytą labai sunkų nusikaltimą. Kaltinimai dėl itin žiauraus nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, bejėgiškos būklės žmogaus itin žiauraus nužudymo iš chuliganiškų paskatų, pasikėsinimo nužudyti žmogų dėl savanaudiškų paskatų, svetimo turto pagrobimo panaudojant fizinį smurtą ir kitų nusikaltimų galimo padarymo pateikti T. Pūčiui, A. Jaruševičiui, nepilnamečiui K. P. S. ir A. Gudelioniui.

Už labiausiai patikusį tyrimą DELFI skaitytojai galės balsuoti nuo spalio 20 d. Daugiausiai skaitytojų balsų surinkusios bylos tyrėjams – visuomenės išrinktiems metų sekliams – DELFI įteiks prizą spalio pabaigoje minint Kriminalinės policijos dieną.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

„Putino pėstininkas“: kodėl Kremliui naudingas ekscentriškasis Čečėnijos despotas Kadyrovas? (7)

Čečėniją savo asmeniniu sultonatu pavertęs autokratas Ramzanas Kadyrovas jau kuris laikas...

Laikas keisti pasą? Pasiruoškite: laukia nemalonus siurprizas (2)

Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai...

Klaipėdos rajone įsiplieskė gaisras, liepsnos buvo matomos už kelių kilometrų aplinkiniai gyventojai dūsta nuo dūmų gausos

Trečiadienio vakarą Klaipėdos rajone , Aukštkiemiuose, kilo gaisras .

Užkalnis. Klimatas svarbiausia, karas ne atsakymas, Rusija mus dar pamokys (14)

Dar ne taip seniai kiekvienas iš trijų teiginių antraštėje būtų visiškai normalus, ir ne...

Auksinis finišas Romoje: Rūta Meilutytė – Europos čempionė (24)

Paskutinį Romoje vykstančio Europos čempionato vakarą papuošė italės Benedettos Pilato ir...

Koks charakteris: tris kėlinius turkus besiviję jaunučiai į pusfinalį žengė po pratęsimo Europos U16 čempionatas

Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje vykstančiame Europos šešiolikmečių vaikinų ( U-16 )...

Karas Ukrainoje. Okupantams – nauji Ukrainos smūgiai: rusų bazės sulygintos su žeme Ukraina: visame fronte bus svarbių įvykių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Delfi PliusToma Miknevičienė

Į alkoholizmą įklimpę lietuviai blaivybės kelią renkasi skirtingai: pasakė, ar įmanoma pasveikti ir kodėl šeima jiems neturėtų padėti (2)

Į alkoholizmą įklimpęs žmogus turi susidurti su tam tikromis priklausomybės pasekmėmis, kad...

Delfi PliusPranas Šarpnickis

SSRS auksinės aferos: žmonės daug metų skraidė į Ciurichą nežinodami, jog sėdi tiesiai ant aukso

Iki Pirmojo pasaulinio karo aukso atsargos Rusijoje siekė 1,4 tūkst. tonų. Karas ir revoliucija...

Kol daugelis kalba apie elektros taupymą, atkreipė dėmesį ir į vandenį: nauji metodai jau taikomi biuruose

Vienas iš svarbiausių tvarumo klausimų pasaulyje – vandens švaistymas. Lietuvoje turime nemažai...