aA
DELFI tęsia publikacijų ciklą, skirtą Policijos departamento surengtam konkursui „Metų seklys“. Šįsyk pristatome konkursui teikiamą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) tyrimą.
<span style="color: #00ffff;">Metų seklys</span>: policijai kerštavusiems kupiškėnams už terorizmą gresia iki 12 metų už grotų
© Panevėžio apskr. VPK nuotr.

Ankstų praėjusių metų rugsėjo 18-osios rytą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyrius gavo pranešimą, kad 4 val. pastebėta, jog Kupiškio rajono policijos komisariato kieme Kupiškyje, Gedimino g. 54, dega tarnybiniai automobiliai „Škoda Octavia“ ir „Mitsubishi Pajero Sport“.

Apžiūrėjus įvykio vietą nustatyta, jog ant kitų kieme stovėjusių specialiųjų automobilių variklių dangčių matomos tamsios spalvos skysčio dėmės. Gaisro priežastis – padegimas. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Tai pirmas įvykis nepriklausomos Lietuvos Respublikos istorijoje, kai nusikaltėliai drastiškai smogė visai šalies policijos sistemai.

Į įvykio vietą išvyko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato ONTB) ir Kriminalistinių tyrimų biuro (KTB) pareigūnai. Ikiteisminis tyrimas buvo pavestas atlikti vienam geriausių tyrėjų Panevėžio apskrities ONTB 3-iojo skyriaus vyriausiajam tyrėjui komisarui inspektoriui Evaldui Bložei (dabar šio komisariato ONTB 4-ojo skyriaus viršininkas), ikiteisminį tyrimą pavedama kontroliuoti vienai geriausių Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorei Nidai Grunskienei.

Įvykio vietoje pareigūnai nustatė, kad ketinta sudeginti visas Kupiškio rajono policijos komisariato kieme buvusias transporto priemones. Pagal pavojingumą nusikaltimas iš turto sunaikinimo (už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų) buvo perkvalifikuotas į teroro aktą (šis nusikaltimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 12 metų.)

Padegto specialiojo automobilio „Škoda Oktavia“ vertė – 22 071 Lt, „Mitsubishi Pajero Sport“ - 27 096 Lt. Automobiliai sudegė ir buvo sunaikinti nepataisomai. Be to, pasikėsinta padegti policijos specialiuosius automobilius „VW Passat“ (vertė – 38 000 Lt), „Mitsubishi Pajero Sport“ (vertė – 28 600 Lt) ir „Mitsubishi Pajero Sport“ (vertė – 28 600 Lt). Taip pat pasikėsinta sudeginti komisariato kieme buvusius policininkų asmeninius automobilius „Mazda 6“ (vertė – 15 000 Lt) ir „Renault Laguna“ (vertė – 3800 Lt). Be to, bandyta padegti ir automobilį „Isuzu D-Max“, priklausantį Aplinkos ministerijos Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentui. Šie automobiliai buvo apipilti degiu skysčiu, bet jų nusikaltėliams padegti nepavyko.

Rinkdami įkalčius ir įrodymus, įvykio vietoje pareigūnai praleido apie 10 valandų. Iš įvykio vietos apžiūros buvo matyti, kad nusikaltėlių labai gerai pasiruošta ir pėdsakų palikta minimaliai. Pagal juos identifikuoti įtariamuosius buvo beveik neįmanoma. Šalia komisariato tvoros galimo atsitraukimo kelyje buvo rasti keli nepanaudoti degaus skysčio buteliai su dagčiais, t. y. „Molotovo kokteiliai“. Nusikaltėlių kėslų rimtumą rodė tai, kad į „Molotovo kokteilius“ buvo pilta naudotos alyvos, ilginančios degimo laiką ir sudėtingai gesinamos.

Po keleto parų intensyvaus darbo nustatyti potencialūs įtariamieji ir asmenys, galėję prisidėti ar kitaip žinoti apie minėtą nusikaltimą. Panevėžio apskrities ONTB pareigūnų aktyviu ir pasiaukojamu darbu per dvi savaites buvo nustatyti tikrieji nusikaltimo organizatoriai ir vykdytojai, t. y. 3 asmenys. Įtariamieji buvo sulaikyti.

Šių metų birželio mėnesį ikiteisminis tyrimas pabaigtas ir baudžiamoji byla perduota Panevėžio apygardos teismui. Baudžiamojoje byloje dėl teroro akto yra surinkta užtektinai duomenų, patvirtinančių, kad Vilmantas Pekarskas padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 250 straipsnio 2 dalyje: 2011 m. rugsėjo 18 d. naktį nuo 3.32 iki 3.56 val., veikdamas bendrininkų grupėje su Edgaru Kvedaravičiumi ir Gyčiu Melniku, Kupiškio rajono policijos komisariato vidiniame kieme, padegė dvi policijos specialiąsias transporto priemones ir pasikėsino padegti kitus kieme stovėjusius automobilius. Buvo sunaikintos dvi mašinos.

Pareigūnai nustatė, kad V. Pekarskas, turėdamas tikslą atkeršyti policijos pareigūnams, dėl neapykantos policijai ir pykčio už teisėtus policijos pareigūnų veiksmus su juo ir kitais asmenimis, siekdamas visiškai sutrikdyti Kupiškio rajono komisariato veiklą, kad policijos institucija negalėtų vykdyti savo funkcijų, iš anksto susitarė su G. Melniku ir E. Kvedaravičiumi padegti visus Kupiškio rajono policijos komisariato vidiniame kieme stovėjusius automobilius – įvykdyti teroro aktą.

Tam V. Pekarskas, G. Melnikas ir E. Kvedaravičius pasigamino priemones automobiliams padegti – į stiklinius butelius pripylė vidaus degimo variklyje naudotos alyvos ir prie jų lipnia izoliacine juosta pritvirtino medžiagos skiautes. G. Melnikas pažadėjo pavežti V. Pekarską iki komisariato. 2011 m. rugsėjo 18 d. Apie 3.30 val. savo automobiliu „Peugeot 406“ atvežė
V. Pekarską prie komisriato, kur laukė E. Kvedaravičius. Kartu su pastaruoju V. Pekarskas, panaudodamas du iš septynių pasiruoštų butelių, padegė du policijos automobilius. Sudeginti daugiau automobilių nepavyko, nes V. Pekarskas ir E. Kvedaravičius pasirinko netinkamas nusikaltimo priemones ir būdą – ugnis užgeso arba neišsiplėtė į kitus automobilius. Šiais veiksmais sukelta sunaikinimo grėsmė Kupiškio rajono policijos komisariato pastatui ir garažams.

Nusikaltėlių mestą iššūkį Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, dėdami dideles pastangas, profesionaliai ir nuosekliai ištyrė. Tyrime dalyvavo beveik visi ONTB pareigūnai.

Rugsėjo-spalio mėnesiais skelbiame šalies Vyriausiųjų policijos komisariatų konkursui teikiamų tyrimų aprašymus. DELFI skaitytojai galės išrinkti labiausiai patikusį šių metų kriminalistų tyrimą. Šios bylos tyrėjams – visuomenės išrinktiems metų sekliams – spalio 27 d. minint kriminalinės policijos dieną DELFI įteiks specialias dovanas.


Už labiausiai patikusį tyrimą bus galima balsuoti nuo spalio 15 d.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Situacija reitinguose primena žinomą patarlę: konservatoriams šis ruduo gali viską pakeisti (44)

Praėjus beveik metams nuo rinkimų, kai buvo suskaičiuoti biuleteniai, partijos rikiuojasi taip:...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Solidžiu verslininku tapęs pirmasis Lietuvos blogeris Kirvaitis – apie pirmuosius kompiuterius, praleistas pamokas ir muzikavimą apsimestinėje olandų grupėje

Aldo Kirvaičio su draugais įkurta, globalių finansų rinkoje besidarbuojanti „ Metasite “...

Vilniuje – Astrauskaitės mitingas: reikalauja atšaukti ekstremalią situaciją, dirbančiųjų, studentų ir moksleivių testavimą vienas asmuo jau sulaikytas (344)

Maždaug 50 žmonių šeštadienį lyjant lietui susirinko į pedagogės Astros Astrauskaitės...

Tylusis Talibano derybininkas, lemsiantis viso Afganistano ateitį – kas jis? (46)

Jis – vienas iš Talibano įkūrėjų, per dvidešimt metų trukusį karą su Jungtinėmis...

Armonaitė: kelių piktų žmonių kalbos nėra tautos balsas (623)

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, kad krizė nėra priežastis stabdyti...

Vainienė: ES valstybėse tokios praktikos taikyti galimybių pasus prekyboje nėra (384)

Kol pamatinį žmogaus poreikį – alkį – patenkinančios maisto prekių parduotuvės Europos...

Šakietės hobis virto pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu: buvusioje malkinėje įkūrė dirbtuves (5)

Šakietė Ugnė Runienė visada svajojo tapti jauna mama, turėti daug vaikų ir mylimą darbą....

Rusija teigia užfiksavusi užsienio kišimosi į parlamento rinkimus atvejų (18)

Rusijos centrinė rinkimų komisija (CRK) šeštadienį pareiškė užfiksavusi užsienio kišimosi...

Obelys džiūsta, bet sulčių nepritrūks: prasideda spaudimo sezono įkarštis ką spaudžia kartu su obuoliais (2)

Dembavos medelyne per patį obuoliavimo įkarštį ėmė džiūti dešimtys obelų. Tokio akibrokšto...

Ugnikalnių sala, kur ilsėdavosi pats Čerčilis, veisiasi juodosios pabaisos ir slepiasi gamtos sukurti begalybės baseinai (1)

Laidos „Lietuviškos atostogos“ komanda toliau keliauja po Madeiros salą. Atostogos Madeiroje bus...