Byloje nustatyta, kad praėjusių metų lapkričio 22 d. 18–20 val. nuteistieji kelis kartus per Nemuno upę iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Lietuvos teritoriją (Pagėgių sav.) neteisėtai gabeno 8480 pakelių cigarečių „Winston Blue“ su Rusijos Federacijos banderolėmis. Jų vertė – apie 20 tūkst. 700 Eur, informuoja teismas.

Darydami nusikaltimą vyrai buvo pasidaliję vaidmenimis: vienas stebėdavo teritoriją, taip saugodamas bendrininkus nuo galimo pareigūnų sulaikymo, kiti cigaretes atgabendavo motorine valtimi per upę, treti jas sukraudavo ant keturračio motociklo ir nuvykdavo į mišką, kuriame stovėjo iš anksto paruoštas automobilis, skirtas nugabenti ir paslėpti cigaretes.

Du asmenys savo kaltės nepripažino. Jie teigė, kad nusikaltimo įvykdyti nenorėjo, iš anksto nesitarė, o tik padėjo tą dieną į juos pasikreipusiems asmenims. Kiti du – iš dalies pripažino savo kaltę.

Išnagrinėjęs bylą teismas konstatavo, kad nuteistųjų kaltė įrodyta. Teismas pažymėjo, kad pagal pasienio policijos pareigūnų parodymus vyrai nusikaltimo dieną jau nuo popietės stebėjo Nemuno upę. Teismo neįtikino vieno iš nuteistojo teiginiai, kad jis vietovėje tik žvejojo. Pas sulaikytąjį jokių žvejybos įrankių nebuvo, jis turėjo tik žiūronus ir žibintuvėlį. Taip pat šio asmens gyvenamojoje vietoje aptiktos dėžės su cigaretėmis, ant kurių liko kito bendrininko rankų pėdsakai. Teismo nuomone, šios aplinkybės ir pareigūnų parodymai patvirtina nuteistųjų tarpusavio ryšį, rodo jų vaidmenų pasiskirstymą.

Skiriant bausmes, atsižvelgta į tai, kad du asmenys jau yra anksčiau ne kartą teisti už tokio ar panašaus pobūdžio nusikaltimus, nelinkę keisti savo elgesio. Kiti vyrai sulaukė švelnesnių bausmių įvertinus, kad vienas iš jų yra vedęs, turi mažamečių vaikų, jo ilgalaikis atskyrimas nuo socialinės aplinkos gali turėti neigiamų pasekmių, o kito nuteistojo vaidmuo nusikaltimo padaryme nebuvo itin aktyvus.

30 metų M. M. ir 29 metų J. J. už šį nusikaltimą skirtos ketverių metų laisvės atėmimo bausmės. Jas subendrinus su kitose bylose paskirtomis bei neatliktomis bausmėmis, vyriškiai nuteisti atitinkamai 5 metų ir 2 mėnesių bei 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimu. Kitam nuteistajam 33 metų A. A. laisvė atimta vieneriems metams. Ketvirtasis bendrininkas 33 m. K. C., kuris pripažintas kaltu ir dėl gyvenamajame name kratos metu rastų neteisėtai laikytų šaudmenų, skirta subendrinta 1 metų ir 4 mėn. laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Per šį laikotarpį asmuo įpareigotas neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, pradėti dirbti, nesilankyti pasienio zonoje.

Šį nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.