Penktadienį priešpiet VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pareigūnai vaizdo stebėjimo sistema pastebėjo iš Baltarusijos per įrengtą fizinį barjerą mėtomus ryšulius.

VSAT pareigūnai reagavo nedelsdami: Varėnos rajono Stojų kaimo link buvo nusiųsti patrulių ekipažai, jie blokavo vietovę. Buvo pasitelktas ir kaimyninės Purvėnų pasienio užkardos kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Mersu.

Netrukus miškingoje vietoje pasieniečiai išvydo nuo valstybės sienos pusės miško keliuku judančius du vyrus su nešuliais. Su įkalčiais užklupti kontrabandininkai metė ryšulius ir leidosi bėgti, bet greitai buvo sulaikyti.

Jie pasienyje su Baltarusija neturėjo nei asmens dokumentų, nei teisę čia būti suteikiančių leidimų.

Vėliau VSAT pareigūnai nustatė sulaikytų asmenų tapatybes. Paaiškėjo, kad neteisėtą krovinį gabeno du bendraamžiai, 27-erių Baltarusijos piliečiai. Lietuvoje jie buvo teisėtai.

VSAT pareigūnai ir į pagalbą pasitelktas tarnybinis šuo Mersas, papildomai apieškoję teritoriją, netoliese nuo sulaikytų asmenų aptiko dar keturis ryšulius.

Dvylikoje polietilenu apvyniotų ryšulių rasti 2 999 pakeliai cigarečių „Minsk Capital MS“ ir „NZ Gold“ su baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po apklausų sulaikytieji uždaryti į areštinę. Už padarytą nusikalstamą veiką jiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Be to, valstybės sienos apsaugos zonoje baltarusiai buvo neturėdami privalomų VSAT leidimų. Už tokį pažeidimą pasieniečiai jiems skyrė įspėjimą.

Sekmadienį Alytaus apylinkės teismas užsieniečiams paskyrė kardomąją priemonę – suėmimą vienam mėnesiui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją