aA
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje A. G. buvo kaltinama piktnaudžiavimu tėvų teisėmis, o jos sugyventinis M. D. – fizinio skausmo sukėlimu nepilnametei podukrai.
© Adobe Stock

Byloje nustatyta, kad M. D. 2016 m. savo sugyventinės dukrai sudavė televizoriaus laidu į ranką.

Be to, jis buvo kaltinamas tuo, kad 2015 m. du kartus delnu sudavė mergaitei į galvą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą ir laikotarpiu nuo 2016 m. rugsėjo iki 2017 m. sausio 8 d. reguliariai kas dvi savaites suduodavo smūgius mediniu šaukštu į abi rankas, praneša Klaipėdos apylinkės teismas.

A. G. buvo kaltinama tuo, jog laikotarpiu nuo 2010 m. iki 2017 m. sausio 8 d. piktnaudžiavo motinos teisėmis psichiškai gniuždydama savo vaiką, t. y. dukrai G. G. netinkamai, kaip to reikalauja ji ir jos sugyventinis, sutvarkius namus ar netinkamai prižiūrint brolį ir seserį, nepagrįstai priekaištavo jai, jog dukra nemoka prižiūrėti namų, neklauso mamos bei sužinojusi, kad sugyventinis fiziškai smurtauja prieš jos dukrą G. G., A. G. išreikšdavo pritarimą tokiems jo veiksmams.

Be to, A. G. žemindavo dukrą, neleisdama jos vadinti „mama“ ir liepdavo į ją kreiptis „ponia“. Be to, nuo 2010 m. ne mažiau 3-4 kartus per savaitę vakarais liepdavo savo mažametei dukrai daryti kojų masažą jos sugyventiniui bei nuo 2012 m. iki 2014 m., tamsiu paros metu Londone ne mažiau kaip du kartus liepė sėsti į automobilį, nesakydama nukentėjusiajai, kur važiuos, nuveždavo ją į mišką, liepdavo lipti iš automobilio bei priekaištaudama, kad dukra jos neklauso ir nebemoka tvarkyti namų, grasindavo palikti ją vieną miške.

A. D. teisminio bylos nagrinėjimo metu savo kaltės nepripažino, teigė, kad jo santykiai su sugyventinės dukra yra geri, jis jos niekaip neišskiria iš kitų savo vaikų, mergaitė jam yra kaip dukra. Mergaitės mama savo kaltės taip pat nepripažino.

Įvertinęs nukentėjusiosios bei liudytojos parodymus, sužalojimo, padaryto televizoriaus laidu, nuotrauką, kurią mergaitė išsiuntė krikštamotei bei „Messenger“ programoje vykusį susirašinėjimą, teismo psichologės paaiškinimus, teismas padarė išvadą, jog byloje surinktų įrodymų visuma patvirtina M. D. kaltę dėl vienos nusikalstamos veikos, t.y. fizinio skausmo sukėlimo sugyventinės A. G. dukrai G. G. suduodant televizoriaus laidu į ranką.

Skirdamas kaltinamajam bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad jis anksčiau neteistas, duomenų, kad buvo baustas administracine tvarka, byloje nėra. M. D. padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą artimoje aplinkoje, smurtavo savo sugyventinės nepilnametės dukros atžvilgiu, sukeldamas jai fizinį skausmą, jam paskirtas laisvės apribojimas šešiems mėnesiams, įpareigojant jį nuo 23 val. iki 6 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu.

Įvertinus byloje surinktus įrodymus dėl kitų M. D. pareikštuose kaltinimuose nurodytų aplinkybių, teismui kilo abejonių. Nukentėjusioji iškart po įvykių nesikreipė nei į savo artimuosius, nei į teisėsaugos institucijas, nesilankė medicinos įstaigoje dėl padarytų sužalojimų. Atsižvelgiant į nukentėjusiosios nurodomą smurto ilgalaikiškumą, intensyvumą, pobūdį, suduotų smūgių skaičių, įvertinus ir tai, kad, galimai buvo smurtaujama prieš tuo metu mažametę, vėliau nepilnametę mergaitę, logiška, kad nukentėjusiajai būtų atsiradę sunkesnių pasekmių, nei tik fizinis skausmas, ir apie šias aplinkybes ji daug anksčiau būtų nurodžiusi artimiesiems. Dėl šių aplinkybių, nukentėjusiosios G. G. parodymai apie iš M. D. patirtą nevienkartinį smurtą sukėlė teismui abejonių.

Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, padarė išvadą, kad byloje nėra patikimų duomenų, pagrindžiančių M. D. kaltę dėl to, kad jis du kartus delnu sudavė į savo sugyventinės mažametės dukros galvą bei dėl to, kad reguliariai kas dvi savaites suduodamas po vieną kartą smūgius mediniu šaukštu į abi rankas, smurtaudavo prieš mergaitę. Kadangi nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, M. D. dėl jų išteisintas.

Įvertinęs konfliktiškus dukters ir motinos santykius, kurių neneigė teisme apklausti liudytojai ir pati A. G., atsižvelgdamas ir į tai, kad nukentėjusiosios parodymai nebuvo visiškai nuoseklūs, šių parodymų nepatvirtino kiti byloje surinkti įrodymai, teismas padarė išvadą, jog byloje nenustatyta, jog mergaitės mama sąmoningai piktnaudžiavo motinos teisėmis ir pareigomis sistemingai psichiškai gniuždydama dukrą. Teismas padarė išvadą, kad byloje nėra duomenų, pagrindžiančių A. G. kaltę, taigi kaltinamoji iš jai pareikšto kaltinimo buvo išteisinta.

Teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po protesto akcijos mokytojai lieka ŠMM: nuotaikos dabar kitos (1238)

Prieš protesto akciją ministerijoje budintys mokytojai su ašaromis akyse kalbėjo, kad nuotaika...

Kuria naują tvarką: nepatenkinti gydytojų darbu galės reikalauti pinigų (128)

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomas „žalos be kaltės“ modelis pacientams leistų...

Sprendžiama, ką daryti dėl plynųjų kirtimų gražiausiose Lietuvos vietose (18)

Vos prieš kelis mėnesius aktyvūs visuomenės nariai, gamtosaugininkai ir miškų gynėjai...

Orai: lietų ir šlapdribą pakeis sniego pusnys (32)

Pirmadienį orus lems ciklonas keliaujantis nuo Atlanto vandenyno . Dangumi plauks niūrūs,...

Taupyklės ir sankcijos: kaip subyrėjo rublio ir naftos kainų ryšys (120)

Pastarąjį kartą žaliavinės naftos kainos staigiai smigo žemyn 2015 metų pabaigoje, patraukdamos...

Jurga Klimaitė-Riebling nusivylė šventiniu Vilniumi: žinau, kodėl sostinės eglutė gavo į skudurus (9)

Šiemet kalėdinis laikotarpis daugeliui lietuvių sukėlė ne tik džiugias emocijas, bet ir...

Didelė dalis nežino, kad yra alergiški kasdien vartojamiems produktams: Unikauskas siūlo pasitikrinti patiems (8)

Tam tikru momentu savo gyvenime kiekvienas žmogus gali patirti jautrumą maistu, LRT TELEVIZIJOS...

Skvernelis nepanoro LVŽS frakcijos narių priimti į vyriausybę (144)

Nors ir nedidelė tikimybė, kaip parodė balsavimas Seime, bet, jeigu daugiausia konservatorių...

Psichologines bėdas pripažinęs Suttonas – apie santykius su Adomaičiu ir „Instagram“ žinutes (23)

Rungtynėse Europos taurėje ir su Panevėžio „Lietkabeliu“ prastai pasirodęs Dominique‘as...

Lūžis parduotuvių lentynose: lietuviški obuoliai brangesni už bananus (149)

Šį rudenį parduotuvių lentynose pakankamai daug permainų, kurios stebina. Kinta tiek kainos, tiek...