Pasilinksminti į koncertą, šeštadienio vakare vykusį prie sostinės Baltojo tilto, atėjęs Vilniaus Lukiškių vidurinės mokyklos dešimtokas Artūras Negatinas į namus negrįžo. Šešiolikmetis buvo nužudytas peilio dūriu į širdį. Galbūt šios tragedijos būtų buvę išvengta, jeigu į renginį palaikyti viešosios tvarkos būtų paskirta pakankamai policininkų.
Šįkart vietoj kelių šimtų policininkų koncerte budėjo tik keliolika pareigūnų, kurie nekontroliavo situacijos.

„Tokio chaoso aš dar nemačiau - girtų jaunuolių gaujų nariai šlitinėjo bei kabinėjosi vieni prie kitų. Sostinės pirmąjį policijos komisariatą užplūdo pareiškimai dėl nusikaltimų, kurie pasipylė per koncertą ir po jo", - vakar sakė į žmogžudystės vietą atvykęs aukštas Policijos departamento pareigūnas.

Viliojo nemokamas koncertas

Šiame šešias valandas vykusiame renginyje dalyvavo populiarios Lietuvos grupės ŽAS, „Delfinai", „B'Avarija", „Cappuccino", dainininkė Atlanta ir Rusijos grupė „Virus".

Nemokamą koncertą finansavo buitine technika prekiaujanti bendrovė „ElektroMarkt". Į nemokamą koncertą susirinko apie 30 tūkstančių žmonių. Didžioji jų dalis - jaunimas. Nemažai čia atėjusiųjų dar prieš koncertą svaiginosi alkoholiu ir vėlėsi į muštynes. Muzikos gerbėjų minioje netrūko dvylikamečių-keturiolikmečių su alaus buteliu ir cigarete rankose.

Žudikas pasislėpė minioje

Žmogžudyste pasibaigęs konfliktas prasidėjo apie 21 valandą, kai susikivirčijo du jaunuoliai iš skirtingų kompanijų. Muštynių įkarštyje vienas vaikinas netikėtai pabandė bėgti. Jį vytis puolė A.Negatinas ir keli drauge su juo į koncertą atvykę įkaušę asmenys. Bėglys jį pasivijusiam A.Negatinui peiliu dūrė tiesiai į širdį. Sužeistasis mirė iškart.

Kai A.Negatinas pargriuvo ant žemės, žudikas pasislėpė minioje ir paspruko.

Sulaikytuosius teko paleisti

Policijos pareigūnai teigė, kad A.Negatinas nė karto nebuvo patekęs į jų akiratį. Jis augo tvarkingoje, inteligentiškoje šeimoje. Gerai apie jį atsiliepė ir mokytojai. Iškart po tragedijos į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai sulaikė keturis vaikinus. Tačiau greitai paaiškėjo, kad jie su žmogžudyste nesusiję. Vakar vakare sulaikytieji jau turėjo būti paleisti.

Policija tvarka nesirūpino

Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato vadovai vakar aiškinosi, kas kaltas dėl įvykusios tragedijos. Vienas jų „Lietuvos rytui" bandė teisintis, kad pakankamai pajėgų į šį koncertą nebuvo pasiųsta dėl to, kad to neprašė renginio organizatoriai.

Tačiau kai kuriems Vilniaus policijos pareigūnams toks pasiaiškinimas atrodė juokingas. „Koncertas buvo išreklamuotas ir tik aklas galėjo nesuprasti, kad jame dalyvaus didžiulės minios žmonių. Nesuprantu, kodėl į alaus šventę siunčiama keli šimtai pareigūnų, o į tokį koncertą - tik keli", - sakė vienas nenorėjęs pavardės skelbti aukštas policijos pareigūnas.

Pareigūnus domino tik leidimas

Koncertą organizavusios VRS marketingo agentūros direktorius Ramūnas Marcinkus dėl tragiško įvykio buvo linkęs kaltinti policiją, nepadėjusią palaikyti tvarkos renginio metu.

„Sostinės savivaldybė kažkodėl neinformavo viešosios policijos apie šį mūsų renginį. Prieš pat koncerto pradžią atėjęs komisaras paprašė parodyti visus dokumentus, leidžiančius organizuoti renginį. Mes parodėme leidimus, bet per koncertą viešosios policijos pareigūnų vis tiek nebuvo", - sakė organizatorius.

Dainininką gąsdino publika

„Mes daug kartų esame koncertavę Vilniuje ir manėme, kad gerai pažįstame sostinės publiką. Tačiau šio renginio žiūrovai buvo ypač agresyvūs", - sakė grupės „B'Avarija" dainininkas Juozas Liesis. Jam pritarė grupės „Delfinai" ir atlikėjos Atlantos vadybininkas Vilius Survila: „Keisčiausia buvo, kad užkulisiai nuo žiūrovų minios nebuvo atitverti tvora, tik ištiesta plona juostele su užrašu „Stop-Policija". Prie jos stovėjo gal kokie keturi apsaugininkai.

Jei tarp žiūrovų būtų įsižiebęs rimtas konfliktas, scena būtų nusiaubta per 30 sekundžių".

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (59)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (17)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Orai: ateina tikri šalčiai (8)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (83)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (53)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (78)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šios mikrotendencijos padės atnaujinti garderobą be didelių išlaidų

Pošventiniai su finansais susiję sunkumai neabejotinai turi įtakos drabužių įsigijimui. Laimei,...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (643)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (64)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (981)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...