aA
Kauno apylinkės teisme Lukas Jablonskas ketvirtadienį išgirdo prokuroro siūlymą už moters ir mergytės mirtį bausti maksimalia bausme.
Mamą su dukrele užmušusį „kelių gaidelį“ L. Jablonską siūloma bausti maksimalia bausme
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Dar pirmajame teismo posėdyje L. Jablonskas savo kaltę visiškai pripažino.

„Taip, pilnai prisipažįstu“, - sakė L. Jablonskas.

Kadangi kaltinamasis savo kaltę pripažino, šioje byloje taikomas sutrumpintas įrodymų tyrimas.

Nukentėjusiais šioje byloje pripažinti žmoną bei dukrą praradęs Valius V. bei žuvusios sesuo Ona Ž. Valius V. šioje byloje pareiškė pusės milijono, o Ona Ž. - 200 tūkst. Lt civilinius ieškinius.

Advokatą siūloma bausmė nustebino

Ketvirtadienį teisme skambėjo baigiamosios kalbos.

„Daug klausimų neturėtų kilti, nes pats kaltinamasis pripažįsta savo kaltę. Šis įvykis įvyko ne dėl to, kad kažkas ėjo per gatvę ne vietoje ar kad kažkas ėjo per gatvę per lėtai. Nelaimė įvyko dėl to, kad kažkas važiavo per greitai. Kaltinamasis grubiai pažeidė KET ir greitį stipriai viršijo greitį. Lengvinanti aplinkybė ta, kad L. Jablonskas pripažįsta savo kaltę ir gailisi. Tačiau sunkinančių aplinkybių – dvi. Žuvo mažametė. Be to, žuvo du žmonės, praktiškai visa šeima. Be to, jis ne kartą baustas už KET pažeidimus, tačiau išvadų nedarė – toliau lakstė ir nepasimokė. Aš prašau skirti realią laisvės atėmimo bausmę, maksimalią bausmę už šį nusikaltimą – 8 metus nelaisvės. Taip pat trejiems metams atimti teisę vairuoti“, - kalbėjo prokuroras Mindaugas Šukys.

„Norėčiau paprašyti, kad pripažintumėte jo kaltę. Prarasti šeimą, tuo labiau dukrą... Nė vienam priešui to nelinkėčiau. Gal atlikęs bausmę jis pagalvos, ką reiškia prarasti šeimą. Jis pabus nelaisvėje ir išeis, gyvens normalų gyvenimą. O aš normalaus gyvenimo jau niekada negyvensiu. Artėja šventės, o aš dabar visada būnu vienas“, - sunkiai žodžius rinko šeimą praradęs Valius V.

„Ir pats L. Jablonskas susigadino savo gyvenimą. Aš visiškai suprantu aukų artimuosius ir jų skausmą. Tačiau mane nustebino prokuroro siūloma bausmė, kai už netyčinį nusikaltimą siūloma skirti maksimalią bausmę. Yra bylų, kai buvo skirta maksimali bausmė, tačiau tuomet būdavo visa eilė sunkinančių aplinkybių – įtariamieji slapstėsi ir panašiai. Šioje byloje to nebuvo. Taip, žala padaryta neatitaisoma, tačiau siūlau atsižvelgti į teisingumo principą“, - teigė L. Jablonsko advokatas Arnas Blaževičius, kuris mano, kad jo ginamajam turėtų būti skirta artima vidurkiui laisvės atėmimo bausmė.

Advokatas taip mano, kad Valiaus V. pareikštas pusės milijono litų civilinis ieškinys yra per didelis. A. Blaževičius minėjo, kad „pagal teismų praktiką tokiu atveju priteisiamų civilinių ieškinių dydis siekia 150 tūkst. Lt“. Advokatas taip pat išreiškė nuomonę, kad žuvusios moters sesers civilinis ieškinys būtų apskritai atmestas.

„Norėčiau kreiptis į nukentėjusiuosius – noriu jūsų atsiprašyti ir pareikšti jums užuojautą. Tikrai labai gailiuosi ir padariau išvadas. Teismui palieku spręsti, kokią bausmę skirti“, - tardamas paskutinį žodį daug nekalbėjo L. Jablonskas.

Tuo tarpu Valius V. teigė, kad L. Jablonsko atsiprašymų jam nereikia, nes tai jau nesugrąžins jam šeimos.

Teismas verdiktą skelbs gruodžio 19-ąją.

Į žmonės rėžėsi nestabdydamas

DELFI primena, kad tragiška avarija įvyko liepos 3-iosios vakarą, Važiuodamas Baltų prospektu L. Jablonskas nepraleido per perėją ėjusios mergaitės su mama.

Vaikino vairuojamas „BMW 525D“ į žmones rėžėsi taip stipriai, kad moters palaikai nulėkė apie pusšimtį metrų nuo perėjos. Atskubėję medikai jau nieko negalėjo padėti nei mergaitei, nei jos mamai – abi žuvo vietoje.

Pagal oficialiai nepatvirtintą informaciją, vienas automobilis ties pėsčiųjų perėja pirmoje eismo juostoje sustojo praleisti pėsčiųjų, tuo tarpu L. Jablonskas antra eismo juosta lėkė kaip lėkęs. Tai baigėsi tragiškai.

Nustatyta, kad nelaimės metu vaikinas nebuvo apsvaigęs nei nuo alkoholio, nei nuo narkotinių medžiagų.

Iki šio tragiško įvykio vos per dvejus metus už vairo L. Jablonskas buvo patekęs į dar dvi avarijas. Vienos iš jų metu L. Jablonsko vairuojamas „VW Golf“ Minkovskių gatvėje rėžėsi į stulpą. Per stebuklą, nei J. Jablonskas, nei kartu su juo važiavęs jaunuolis nenukentėjo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Saldžiūnas

Kaip pralaužti Rusijos blokadą Ukrainoje: dėl bado grėsmės Vakarai gali ryžtis ir ypač rizikingam planui

Ko neprivertė karas, privers badas. Tokių svarstymų – vis daugiau, mat Rusijos agresija prieš...

„Tokia mano istorija“: daugybę kartų girtas prie vairo įkliuvęs Viktoras dėkoja, kad pagaliau buvo įkalintas (4)

„Kai pirmus kartus ėjau į teismą, bijojau, bet po to baimė dingo – jeigu prieš tai manęs...

Amerikiečiai negali patikėti, kaip pigu Lietuvoje: tai svajonių šalis! (6)

Verkiantiems dėl Lietuvoje beprotišku greičiu kylančių kainų reikėtų nuvykti į Kaliforniją...

Karas Ukrainoje. Ukrainoje pratęsta karinė padėtis, uždrausti simboliai „Z“ ir „V“ per sprogimą sunkiai sužeistas Maskvos paskirtas Zaporižios miesto vadovas (7)

Ukraina atmetė galimybę susitarti su Rusija dėl paliaubų ir pareiškė, kad nesutiks su...

Sinoptikai nurodė, kada vėl sulauksime šilumos: savaitės viduryje orai keisis

Šiandien Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Dangų dengs pakankamai storas debesų...

Šiluvoje užuovėją nuo karo radusi Tatyana dirba piligrimų centre ir taip maldo ilgesį Ukrainoje likusiai šeimai – anūkui vos 3 mėnesiai

Nors Lietuvos šventvietė Šiluva garsėja kaip traukianti religines bendruomenes, ji apjungia visus...

Žiniasklaida: Rusija pasikvietė statinių bombų ekspertus jau kelios savaitės yra Rusijoje ir dirba kartu su kariuomenės pareigūnais

Apie 50 ekspertų, turinčių didelę šių sprogmenų gamybos ir tiekimo patirtį, dirba kartu su...

Verslas PliusMark Ellwood

Verslininko, aplankiusio visas šalis Žemėje – ir pabuvojusio kosmose, kelionių patarimai

Jimas Kitchenas išmano keliones . 57-erių metų verslininkas ir investuotojas tvirtina esąs...

Delfi PliusDailius Dargis

Paskutinio sovietų bunkerio Lietuvoje paslaptis: ne tik lankėsi KGB, bet ir neprikausomybės laikais sulaukdavo keistų vizitų bei įsilaužimų II dalis

Vieno įspūdingiausių Lietuvoje esančio sovietinių laikų karinio bunkerio paslaptys sėja nerimą...

Šeimos atostogos jau ne už kalnų: išdavė, kur driekiasi idiliški paplūdimiai ir stebina vis dar puikios kainos

Kelionės su šeima neretai gali tapti rimtu iššūkiu: mažiesiems tikrai ne visuomet įdomu tai,...