Lukiškių kalėjime laukiama vestuvių – DELFI žiniomis, tuoktis sumanė 20 metų už dvigubą žmogžudystę nuteistas 40-metis Nerijus Kalaušis. Jo išrinktoji – žiauriai nužudyto keturmečio Matuko motina 24 metų Monika Kaziukaitytė.
© DELFI montažas

Vestuvių data dar nepaskirta. Pasak kalėjimo pareigūnų, data turėtų paaiškėti artimiausiomis savaitėmis.

Neaišku, ar N. Kalaušis ir M. Kaziukaitytė buvo pažįstami laisvėje. Būdami įkalinimo įstaigose jiedu susirašinėja. Sūnaus nužudymu kaltinamos M. Kaziukaitytės byla dar nagrinėjama teisme, iki nuosprendžio ji laikoma tardymo izoliatoriuje.

Laiškų kiekis kaliniams neribojamas, laiškai necenzūruojami (išskyrus atvejus, kai yra teismo sankcija cenzūruoti).

Kalėjimų departamento pareigūnai neatskleidžia, kuriame tardymo izoliatoriuje laikoma M. Kaziukaitytė. Tačiau, DELFI duomenimis, ji yra Lukiškių tardymo izoliatoriuje. Jei M. Kaziukaitytės ir N. Kalaušio kamerų langai išeina į tą pačią pusę, jie gali bendrauti susišūkaudami.

Pasak Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktoriaus pavaduotojo Romo Ostanavičiaus, kalėjime kiekvieną mėnesį užregistruojama vidutiniškai 1–2 santuokos. Pavasarį jų padaugėja. Didesnioji dalis nuotakų – nuteistųjų ir suimtųjų draugės, su kuriomis jie bendravo laisvėje. Tačiau neretai tuokiasi ir poros, kurios susipažino susirašinėdamos.

Susituokus gaunama teisė į pasimatymus. Pataisos namuose kartą per 2 mėnesius leidžiamas vienas ilgalaikis (1 para) pasimatymas. Kalėjime kalintiems nuteistiesiems, pagal dabar galiojančias taisykles, ilgalaikiai pasimatymai neleidžiami, tačiau kartą per du mėnesius galima gauti 4 valandų pasimatymą specialiai įrengtoje (yra lova) patalpoje.

Vestuvių proga kalėjimo direktorius gali suteikti papildomą kontaktinį pasimatymą.

Tiesa, jei kalinys už nusižengimus priskirtas drausmės grupei, pasimatymų jis negauna. DELFI žiniomis, N. Kalaušis, nors ir turi nuobaudų, yra paprastoje grupėje, todėl susituokęs jis galės matytis su žmona.

Beje, pasimatymai galimi net ir tada, kai abu sutuoktiniai yra įkalinti. Vienas pas kitą atvežami su įkalinimo įstaigos konvojumi.

Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime šiuo metu yra apie 750 gyventojų, maždaug 150 iš jų –nuteistieji, kiti – nuosprendžių laukiantys suimtieji.

Jaunikis – žinomos „TV pagalbos“ žurnalistės žudikas

N. Kalaušis didelio visuomenės dėmesio sulaukė 2014 metais, kai buvo apkaltintas sunkiai protu suvokiamu nusikaltimu – dviguba žmogžudyste.

Žiaurus nusikaltimas buvo įvykdytas naktį į gruodžio 27-ąją, tada N. Kalaušis atėmė 31 metų „TV pagalbos“ žurnalistės Viltės Stankutės–Butkienės ir jos gero draugo Giedriaus Pavasario gyvybes. Policija jau kitą dieną įtariamąjį sulaikė ir apkaltino žiauriu dviejų žmonių nužudymu.

Lietuvą sukrėtusi dviguba žmogžudystė buvo įvykdyta Kauno rajono Giraitės kaime. Name, kuriame gyveno žinoma žurnalistė, buvo rasti du, kaip įtariama, daugiau nei parą neaptikti moters ir vyro kūnai.

2016 metais Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje N. Kalaušis buvo kaltinamas nužudęs žurnalistę V. Stankutę ir kartu su ja buvusį G. Pavasarį. Žiaurų nužudymą įvykdžiusiam N. Kalaušiui teismas skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę, taip buvo įvertintos dviejų jaunų žmonių gyvybės.

Nužudytos žurnalistės sesuo Lina Stankutė teigė, kad N. Kalaušis planavo įvykdyti kraupų nusikaltimą.

„Nusikaltimo padarymo aplinkybės – naktį nusikaltėlis sekė aukas, įsibrovė į svetimą kiemą bei nuosavą namą, pirmajame aukšte susirado peilį, užlipo į antrąjį aukštą ir žiauriai nužudė du žmones.

Specialistai savo ataskaitose nurodė, kad tai nebuvo spontaniškas, afekto būsenos padarytas nusikaltimas, – viskas buvo apgalvota. Nusikaltimo motyvai – kerštas ir pavydas. Apie galimybę tokį žmogų pataisyti net nėra ką kalbėti“, – sako L. Stankutė.

Nuotaka vartojo narkotikus, įtariama, savo vaiką mušė tris dienas

M. Kaziukaitytė į teisėsaugos akiratį pakliuvo 2017-aisiais. Įtariama, kad ji su savo sugyventiniu Gediminu Konteniu surengė mirtiną egzekuciją keturmečiui Matui. Sugyventiniai aiškino, kad smurto protrūkis įvyko dėl netaisyklingai vaiko ištartų skaičių mokantis.

Dabar būsima nuotaka įtariama mažamečio šeimos nario nužudymu ir piktnaudžiavimu tėvų teisėmis.

Mato egzekucija vyko dieną. Ekspertai išsiaiškino, kad mušant vaiką buvo naudojami ir kumščiai, ir kiti daiktai. G. Kontenis aiškino, kad kankino vaiką ir diržu, ir telefono įkrovikliu. Jis vaiką talžė ir vonioje, kur vaikas griuvo ir galva trenkėsi į radiatorių.

M. Kaziukaitytė po egzekucijos Matą tiesiog paliko su sugyventiniu – manė, kad sužalojimai nėra rimti. Grįžusi pamatė, kad jos sūnaus būklė labai bloga – iš ausų ir nosies pradėjo bėgti kraujas, berniukas ėmė vemti.

Nuėjusi į vaistinę ji paprašė vaistų nuo galvos traumos, o, vaistininkei jų nedavus, namo parnešė paprasčiausių vaistų nuo skausmo. Tiesa, berniuko būklė buvo jau tokia bloga, kad jis net negalėjo vaistų praryti. Tik tada buvo iškviesta greitoji pagalba.

Vėliau išaiškėjo, kad M. Kaziukaitytė vartojo narkotikus.

Matuką sugyventiniai mušė mažiausiai tris dienas. Prokurorų teigimu, smurtas prieš vaiką buvo naudojamas nuolat. Tai dėl numesto kompiuterio, tai dėl sudaužytos vazos.

„Turimais duomenimis, motina vaiką stumdydavo, suduodavo, vadino žeminančiais, įžeidžiančiais epitetais“, – DELFI yra sakęs prokuroras Vytautas Gataveckas.

Sugyventiniai iki šiol suimti, o teismo salėje rengia protu nesuvokiamus šou. G. Kontenis yra pareiškęs, kad „vaikžudei šalia manęs nėra vietos“, kritikuoja įvykį nušviečiančią žiniasklaidą, kalba apie „publicistų komandas“ ir visą kaltę verčia M. Kaziukaitytei.

Pastaroji kur kas tylesnė. Dažniausiai teismo posėdžiuose ji sėdi nuleidusi galvą ir stengiasi nereaguoti į sugyventinio „pasirodymus“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Puotos Daktarų irštvoje: sumušta Džordana, Valinsko šou ir šūviai vietoj fejerverkų (26)

Alkoholiu ir maistu nukrauti stalai, garsiausi Lietuvos nusikaltėliai, pusnuogės moterys, žymiausi...

Gyvai / Čempionų lygos kulminacija: „Real“ ir „Liverpool“ kaktomuša (2)

Jau šį šeštadienį paaiškės 2017/2018 metų sezono stipriausia Čempionų lygos ekipa. Trofėjų...

Tėvų išmonė beribė: tarp rečiausių vardų Vaidrius, Džema ir Ripsimėja

Tuo metu, kai vieni tėvai vaikams renka vardą iš giminėje esančių ar šalies populiariausiųjų...

Lietuvoje nauja technologija – mobilios paukštidės (16)

Vienoje iš labiausiai Lietuvoje paplitusių žemės ūkio šakų bręsta permainos. Ilgą laiką...

Vietnamas žinomą palangiškį žavėjo ne tik švyturiais: labiausiai nustebino, kaip ten dirba moterys (47)

Prieš porą savaičių iš Vietnamo grįžęs palangiškis Aidas Jurkštas susižavėjęs pasakojo...

Garsenybės tiesiog apsėstos šios dietos: kodėl neturėtumėte sekti jų pavyzdžiu? (6)

Pastaruoju metu ne viena garsenybė ėmė laikytis vadinamosios ketoninės dietos , kurios pagrindą...

Persikraustė į kaimą ir pradėjo siūti batus: anksčiau sau leisti tokią avalynę galėjo tik patys turtingiausi (7)

Su Dalia Grigoniene susitikome jos namuose, Kernavėje . Pašnekovės gyvenamąją vietą rasti...

Po dešimties metų grįžo į Lietuvą: kaip gali pakeisti pasaulį, jeigu jo dar nematei? (30)

Daugiau kaip dešimt metų Ada Jonušė gyveno ir dirbo užsienyje: Vokietijoje, Belgijoje,...

Vonios remontas: kaip neišleisti daug pinigų ir mėgautis rezultatu (7)

Atrodytų, visiškai nesudėtinga atlikti remontą vonios kambaryje, bet iš tiesų šios patalpos...

Avarija Vilijampolėje: po susidūrimo ant stogo vertėsi automobilis (6)

Šeštadienį Kaune, Vilijampolėje , vienas automobilių po susidūrimo vertėsi ant stogo. Vienam...