Grasinimai nepasitvirtino.

Kaip informavo policija, pareigūnai pirmiausia tikrino pastatus, iš kurių fiziškai negalima išvesti žmonių. Pavyzdžiui, ligonines ir senelių namus.

Kitiems buvo rekomenduojama 12 val. evakuotis, o, praėjus tariamam sprogimo laikui, grįžti į pastatus.

Policija informavo, kad šiandien (nuo 6 val. iki 12 val.) Kauno apskrities policija gavo 189 pranešimus apie galimai užminuotas švietimo įstaigas:
75 – Kauno savivaldybė;
17 – Kauno rajono bendruomenė;
13 – Kėdainių rajono savivaldybė;
11 – Jonavos rajono savivaldybė;
5 – Kaišiadorių rajono savivaldybė.

Rekomenduojama

Gavus tokį laišką, policijos pareigūnai prašo nepanikuoti, o nedelsiant skambinti telefonu 112. Pažymima neperduoti tokio pranešimo per e. policijos portalą ir nepersiųsti žinutės kaip elektroninio laiško policijai.

Kaip rekomenduojama, perdavus informaciją apie sprogmenį policijai iki pareigūnų atvykimo reikėtų išlaikyti rimtį ir suburti grupę sprendimus galinčių įgyvendinti žmonių.

Tokiems asmenims turėtų būti pavesta įvertinti, ar prireikus evakuoti žmones visi išėjimai yra laisvi ir atidaromi, informuoti kitus organizacijos narius apie priimtus ir priimamus sprendimus, tą daryti reguliariai, skatinti išlaikyti ramybę, informuoti, kokių veiksmų prašoma imtis.

Taip pat prieinamuose viešuose šaltiniuose įvertinti, ar tai ne koordinuota ir masinė informacinė ataka, jeigu yra vaizdo stebėjimo kamerų, peržiūrėti kamerų duomenis, ar nėra užfiksuota, kaip patenkama į teritoriją ar patalpas, ar nėra įtartinų asmenų arba veiklos.

Gydymo, globos ir panašaus profilio įstaigose, kuriose yra negalinčių savarankiškai judėti žmonių, nedelsiant suburti ir instruktuoti grupę žmonių, kurie pradėtų rengtis galimai evakuacijai, organizacijos prieigose sudaryti galimybę sklandžiai privažiuoti policijai ir kitoms pagalbos tarnyboms.

Tapote įvykio liudininkais? Savo naujienas kviečiame pranešti pilieciai@delfi.lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)