Naują Vokietijoje vogtą visureigį "Range Rover", kurį į Lietuvą varė šios šalies pilietis, savo teritorijoje sulaikė ir Lenkijos pasieniečiai.

Trečiadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrinti sustabdė lengvąjį automobilį „Audi A3“ vokiškais valstybiniais registracijos numeriais. Mašiną vairavęs 41 metų Kazlų Rūdos gyventojas buvo ką tik įvažiavęs iš Lenkijos. Jis pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens dokumentus.

VSAT pareigūnai informuoja, kad patikrinę „Audi A3“ duomenis, išsiaiškino, jog 2013 m. pagaminta mašina yra ieškoma Vokietijos teisėsaugininkų kaip pavogta. Šios šalies pareigūnai „Audi A3“ paiešką paskelbė gruodžio 17-ąją.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kazlų Rūdos gyventojas uždarytas į areštinę, o automobilis saugomas Kalvarijos užkardoje.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 93 automobilius, kurie, įtariama, buvo vogti.

Beje, trečiadienį apie naują Vokietijoje vogtą ir pasienyje su Lietuva sulaikytą automobilį pranešė Lenkijos Podlasko rinktinės pasieniečiai. Visureigį "Range Rover" su vokiškais numeriais vairavo Lietuvos pilietis. Automobilis judėjo iš Lenkijos Lietuvos kryptimi.

Anot kaimyninės šalies pareigūnų, šio visureigio vertė siekia apie 480 tūkst. zlotų (apie 396 tūkst. litų). Sulaikytą "Range Rover" ir jo vairuotoją Lenkijos pasieniečiai perdavė kolegoms iš policijos.