Praėjus trims paroms po traukinio avarijos Kauno rajone, Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Gintaras Jasaitis teigia, jog nėra " faktinių duomenų", kad tai buvo diversija. Tai jis sakė po pirmadienį Kaune surengto įvykį tiriančių pareigūnų pasitarimo.
Praėjusį penktadienį, per Valstybės dieną, įvykdytą nusikaltimą tiria speciali prokuratūros, policijos ir Valstybės saugumo departamento pareigūnų grupė. Iškelta baudžiamoji byla dėl tyčinio geležinkelio sugadinimo.

"Ar tai buvo diversija, ar kas kita, paaiškės ištyrus nusikaltimą", - pirmadienį sakė nusikaltimo tyrimo grupės darbą koordinuojantis prokuroras G.Jasaitis. Pasak jo teigimu, savaitgalį buvo apklausti liudininkai, atliktos kelios kratos, jos bus ir toliau atliekamos.

Apie kratų rezultatus pareigūnai kol kas nepasakoja, tačiau teigia, kad "yra šiokių tokių radinių, reikia laukti ekspertų išvadų". Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras nei nepaneigė nei patvirtino informacijos, kad viena krata atlikta krašto apsaugos savanorio namuose.

Taip pat specialias išvadas turi pateikti ir geležinkelininkai. Teisėsaugininkus domina, ar panašiomis aplinkybėmis negalėjo nutikti skaudesnės nelaimės. Prokuroras G.Jasaitis mano, kad geležinkelio sugadinimas yra "žinančių geležinkelio specifiką, ypatumus žmonių darbas".

Paklaustas, ar tai galima sieti su metalų vagystėmis, prokuroras G.Jasaitis sakė, "kad vargiai, nes galima tam pasirinkti ne tokią judrią atšaką". Nusikaltimo versijos tardymo sumetimais neskelbiamos.

Ankstyvą penktadienio rytą Kauno rajone šalia Palemono geležinkelio stoties nuo išardytų bėgių nuvažiavo paskutinis keleivinio traukinio Ryga-Vilnius vagonas, tačiau žmonės nenukentėjo.

Vienoje geležinkelio bėgių pusėje buvo išsukta apie 30 varžtų. Bėgių varžtus galima išsukti tik turint specialius įrankius ir nemažai fizinės jėgos. Teisėsaugininkai iškėlė baudžiamąją bylą dėl tyčinio geležinkelio sugadinimo. Už tai numatyta iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Neatmetama galimybė, kad diversijos taikiniu galėjo būti nusižiūrėtas apie penktą valandą ryto pro Kauną pravažiuojantis traukinys Maskva - Kaliningradas.

Šio maršruto traukiniai dažnai važiuoja be tikslaus grafiko, todėl diversantai galėjo ir nežinoti, kada traukinys važiuos kuriame ruože. Traukinių Maskva-Kaliningradas sąstatai yra ilgesni, todėl diversijos pasekmės būtų buvusios žymiai skaudesnės.

Pirmadienį bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" pareiškė pasipiktinimą piktavalių veiksmais, kurie "galėjo Valstybės dienos šventę paversti gedulo diena".

"Kas jie bebūtų ir kokiais motyvais besivadovautų, geležinkelininkams tai kelia pasipiktinimą ir pasibjaurėjimą, jų veiksmai pavojingi kiekvieno Lietuvos žmogaus, mūsų vaikų, artimųjų sveikatai ir gyvybei", - sakome bendrovės pareiškime.

Jame taip pat prašoma pranešti bet kokią informaciją, susijusią su geležinkelių eismo saugumu telefonais: 693305 darbo metu ir 693330 - visą parą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (4)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (85)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (748)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (40)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...

Valančiūnas ar Sabonis: kurio lietuvio savo komandoje labiau norėtų NBA žaidėjai? specialiai DELFI iš Londono (34)

Tik antrąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje ( NBA ) rungtyniaujantis Domantas...

Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (670)

Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

Gyvenimas pasienyje – jautukai lenkams, mėsa į namus iš lenkiškų parduotuvių (62)

Lietuvos kaime, ypač nederlingose Dzūkijos žemėse, sparčiai populiarėja mėsinių galvijų...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“ (6)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“. Tiesiogiai iš...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (61)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

Žmonės moka pinigus, kad pamatytu keisčiausius dalykus: nuo dešrelių iki mirties ekspozicijų (2)

Yra daugybė muziejų, kurie yra visiškai įprasti. Dažniausiai juose eksponuojami meno kūriniai,...