Kauno apygardos prokuratūra praneša, kad kyšius davę žmonės siekė palankumo, padedant išlaikyti egzaminą. Jis yra privalomas, norint gauti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje ar kitoje Europos Sąjungos šalyje.

Įtariama, kad 2021 m. gegužės–rugpjūčio mėnesiais Valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos narys už palankių sąlygų sudarymą, tikrinant ir vertinant užsieniečių turimas valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų žinias, iš 9 užsienio piliečių priėmė kyšius.

Pagal ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis manoma, kad Irano ir Švedijos piliečiai, veikdami bendrininkų grupėje, susitiko su kaltinamuoju ir jam sumokėjo po 200 eurų, o Libano pilietis perdavė 50 eurų kyšį.

Turimais duomenimis, kaltinamasis užsieniečiams padėjo užpildyti dokumentus, suteikė konsultacijas, kaip įveikti organizacinius trikdžius ir greičiau užsiregistruoti egzaminams. Kyšiai įtariama buvo perduoti ir už tai, kad užsieniečių žinios, nepaisant galimo nepakankamumo, būtų įvertintos teigiamai, egzaminai būtų išlaikyti ir būtų išduoti atitinkami pažymėjimai.

Įtariama, kad Egipto pilietis, pasinaudodamas pažintimi su kaltinamuoju, iš kitų dviejų užsieniečių priėmė iš viso 1 700 eurų ir pažadėjo paveikti komisijos narį, kad per egzaminą, neatsižvelgiant į nepakankamas lietuvių kalbos ir Konstitucijos žinias, jos būtų įvertintos teigiamai ir būtų išduoti atitinkami pažymėjimai.

Susitikęs su kaltinamuoju, egiptietis perdavė ne mažiau kaip 700 eurų kyšį už pagalbą užsieniečiams laikant egzaminus.

Buvusiam egzamino komisijos nariui pateikti kaltinimai dėl kyšininkavimo. Švedijos, Irano ir Libano piliečiai kaltinami dėl papirkimo, o Egipto piliečiui pateikti kaltinimai dėl prekybos poveikiu bei papirkimo.

Pripažinę kaltę 3 Nigerijos ir 2 Indijos piliečiai prokuroro nutarimu buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją