aA
Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė atsisakė nagrinėti kalinio musulmono skundą dėl varžomos religijos laisvės ir nesudaromų sąlygų melstis Pravieniškių pataisos namuose–atvirojoje kolonijoje.
Lietuvio musulmono skundas dėl Pravieniškių karcerio atmestas
© DELFI

Kalinys skundą parašė tuo metu, kai atliko nuobaudą karceryje (kamerų tipo patalpose), t. y., buvo nusižengęs bausmės atlikimo tvarkai. Kontrolierė nustatė, jog nėra pakankamo pagrindo daryti prielaidą, jog asmuo pataisos namuose buvo diskriminuojamas dėl savo religijos ar kitų pagrindų, praneša Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Įkalintas asmuo skundėsi, jog jam nesudaromos sąlygos melstis 5 kartus per dieną. Nurodoma, kad kameroje laisvo ploto atlikti maldą tėra 1 kvadratinis metras (1,30 m. x 0,70 m.). Skundus parašęs asmuo teigia norintis kameroje melstis, atsisukęs į pietryčių pusę, tačiau rašo, jog toje pusėje yra „skylė, kur atliekami gamtiniai reikalai“. Taip pat nurodoma, jog, „atliekant gamtinius reikalus, pro langą duryse galima viską kuo puikiausiai stebėti, o musulmonams nėra priimtina, tiesiog draudžiama, rodyti ir stebėti intymias vietas“.

Kiek anksčiau šiais metais tas pats kalinys skundėsi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai dėl to, jog negali įkalinimo įstaigoje maitintis pagal religijos reikalavimus. Tada lygių galimybių kontrolierė kreipėsi į Kalėjimo departamento direktorių ir siūlė nuteistuosius maitinti kiek įmanoma pagal jų religinius įsitikinimus.

Pažymėtina, kad, remiantis Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika, įkalinimo įstaigose gali būti pateisinami platesni apribojimai nei laisvėje esančių asmenų atžvilgiu. Šias teises taip pat riboja Lietuvos Respublikos Konstitucija, Bausmių vykdymo kodeksas, Pataisos įstaigų vidaus taisyklės ir kiti teisės aktai.

Lygių galimybių įstatymas taikomas darbo santykių, švietimo ir mokslo bei prekių ir paslaugų srityse, taip pat valstybės ir savivaldybių institucijų leidžiamiems teisės aktams.

Lygių galimybių kontrolierė A. Lobačevskytė teigia: „Atsisakėme nagrinėti skundą, nes skunde nurodytų aplinkybių tyrimas nepriskirtas lygių galimybių kontrolieriaus kompetencijai. Bet tai neapriboja asmens galimybės ginti savo teises teisme“.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje anksčiau tirti kalinių skundai dėl to, jog jiems nesudaromos sąlygos maitintis pagal įsitikinimus ar religijos reikalavimus, kad jie negali bendrauti su islamo dvasininku (nors kitų religijų nuteistieji tokią galimybę turi) bei žiūrėti kalėjime kabelinę televiziją savo gimtąja kalba. Skųstasi ir dėl to, kad nuteistieji vyrai neturėjo galimybės kalėjime patys ruošti maistą, tuo tarpu kalinės moterys pačios gaminti valgį galėjo.

DELFI žiniomis, skundą rašė už žmogžudystę 12 metų nuteistas Andrius Jacyna, teigiantis, kad priėmęs islamą. Šis kalinys yra nuolatinis pataisos namų taisyklių pažeidėjas (jam skirta daugybė nuobaudų už įvairiausius nusižengimus) ir skundų rašinėtojas. Šiuo metu jam yra iškelta baudžiamoji byla už tai, kad pataisos namuose užpuolė medicinos seselę.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Naujos izoliacijos sąlygos apibrėžtos iki smulkmenų: taisyklės galioja ir šeimos nariams (84)

Izoliuojantis namuose arba kitose gyvenamosiose patalpose galioja griežtos taisyklės. Pavyzdžiui,...

Po naktinio susitikimo dėlioja pirmuosius darbus: trūksta informacijos dėl koronaviruso (104)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos pirmininkas Gabrielius...

Armonaitė išvardijo, kokius draudimus partija sieks keisti: sąraše – pagalbinis apvaisinimas ir alkoholio ribojimai (207)

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė kol kas apie pozicijas, kokių siektų...

Paėmę didmiesčius konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus (1443)

Opozicijoje esantys konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus ir gali suburti valdančiąją koaliciją...

Beprecedentė situacija: Pupinis ir Paluckas Utenoje surinko po lygiai balsų nugalėtoju skelbiamas Pupinis (92)

Utenos rinkimų apygardoje – neeilinė situacija. Vienodą balsų skaičių – po 7075...

Landsbergis apie Andriulį: tokio giminaičio neįsileisčiau pro duris (109)

Lietuvoje pasibaigus Seimo rinkimų II turui, „Delfi“ studijoje vieši prof. Vytautas Landsbergis...

Ruduo nesiliauja lepinti: iš pietų toliau plūsta šiluma (6)

Šiandien Lietuvos orus lemia anticiklono vakarinis pakraštys. Su pietiniu oro masių pernašos...

Konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija susitiko derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo pildoma (146)

Naktį į pirmadienį Seime susitinka kandidatai į valdančiąją koaliciją.

Daugiau kaip 100 tūkst. baltarusių eitynėse reikalavo Lukašenkos pasitraukimo: į protestuotojus – guminių kulkų serijos sulaikyta bent 110 protesto akcijos dalyvių (281)

Sekmadienį, baigiantis opozicijos nustatyto ultimatumo Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui...

Girnius: tarp būsimų dešinės valdančiųjų ir prezidento gali būti nemažai įtampos (29)

Politologas Kęstutis Girnius specialioje Delfi rinkimų nakties laidoje teigė, kad tarp dešinės...

|Maža didelių žinių kaina