aA
43-ejų britas Christianas Penwillis kreipėsi į visos Europos žiniasklaidą tvirtindamas, kad jo buvusi mylimoji – lietuvė Inesa Ivanova dar prieš metus pagrobė jų aštuonmetę dukrą Niną ir dingo. Jis sako, kad per metus paieškos nedavė jokio rezultato, tačiau jis vis dar nepraranda vilties.
Lietuvė Anglijoje pagrobė dukrą ir dingo: pranešama apie paiešką
© Anglija.today

„Mano dukra dingo. Kreipiuosi į visos Europos žmones ir prašau, padėkite surasti mano dukrą. Žinau, kad ji su savo mama, bet ji neturi teisės taip elgtis. Tai nėra teisėta. Aš tik noriu, kad mano mažylė dukra grįžtų namo ir kad galėtume priimti kompromisą, tinkantį abiem pusėms“, - laikraščiui „Times of Malta“ sakė Anglijoje, Brightone gyvenantis vyras.

Jis patvirtino, kad buvusiai mylimajai yra išduotas Europos arešto orderis, kadangi moteris jų bendrą dukrą iš Anglijos išvežė be jokio leidimo, taip pažeisdama net du teismo nurodytus sprendimus.

Sessexo policija taip pat patvirtino, kad išties yra išduotas Europos arešto orderis sulaikyti moterį, ji kaltinama vaiko pagrobimu. Kol kas nėra manoma, kad vaikui grėstų pavojus.

Detaliai surašytame pranešime britas rašo, kad santykiai su vaiko mama baigėsi dar 2018-ųjų vasarą. Tų pačių metų lapkritį, kol jis buvo išvykęs savaitgaliui, lietuvė su dukra išsikraustė iš bendrų šeimos namų. Nuo tos dienos, I. Ivanova apribojo bet kokį priėjimą prie dukters.

Dar po mėnesio – gruodį – moteris Lietuvoje sutvarkė dukters dokumentus. Ji tvirtino, kad dukros britiškas pasas buvo pamestas ir be tėvo žinios vaikui padarytas lietuviškas pasas.

Praėjusių metų sausio 22 dieną buvusiems mylimiesiems, vis dėlto, teko susidurti akis į akį Brightono teisme. Buvo priimtas oficialus sprendimas, kad per ateinančias dvi dienas moteris privalo teismui priduoti lietuvišką dukters pasą, taip pat ji neturi teisės riboti jos bendravimo su biologiniu tėvu.

„Sausio 24 d. ryte aš nujaučiau, kad nevyks viskas taip sklandžiai. Juk puikiai pažinojau savo buvusią partnerę. Nuvykau į dukters mokyklą pasidomėti jos lankomumu ir man pranešė, kad dukra mokyklos nebelanko. Tuojau pat apie tai pranešiau policijai. Pradėję tyrimą jie mane informavo, kad dar išvakarėse (sausio 23 d. - aut.) Inesa ir Nina išskrido iš Anglijos į Vilnių, Lietuvą“, - kalbėjo vyras.

Christianas nepasidavė ir kreipėsi į Lietuvos teisėsaugą. Vilniuje jis taip pat laimėjo bylą prieš buvusią mylimąją, teismas įpareigojo moterį grąžinti dukrą į Jungtinę Karalystę.

Praėjusių metų rugpjūčio 28 d. Jungtinės Karalystės karališkasis teismas išdavė įsakymą, kad Ch. Penwillas bet kuriuo metu gali skristi į bet kurią Europos šalį parsigabenti dukters be jos motinos leidimo. Deja, nuo pat tada lietuvė su dukra dingo kaip į vandenį, jų buvimo vieta nėra žinoma.

„Kaip Ninos tėvas, žinoma, esu susirūpinęs dukters saugumu ir gyvenimo aplinkybėmis. Motina pasinaudojo tėvų skyrybomis, kad visiškai pašalintų mane iš jos gyvenimo. Iki tol mūsų santykiai buvo puikūs, nuo pat gimimo buvau pagrindinis šeimos ramstis.

Nina mėgo mokyklą, turėjo daugybę draugų, bendravo su mano šeima. Ji buvo labai laimingas vaikas. Vieną dieną dar džiaugtis laiku mokykloje su draugais, o kitą – jau skristi lėktuvu į svetimą šalį… Ji net nemoka lietuvių kalbos! Tai turėjo sutraumuoti vaiką. Ji dingo nieko nepranešusi, nei atsisveikinusi“, - kalbėjo vyras.

Jis kreipiasi į visos Europos gyventojus, žinoma, daugiausiai į lietuvius, kurie galbūt galėtų žinoti dukters ir buvusios mylimosios gyvenimo vietą.

Anglija.today
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(62 žmonės įvertino)
2.9194

Top naujienos

Šimonytė: visuomenininkai turėtų būti tik valstybės pagalbininkai, o ne jos skylių užkamšytojai (554)

Labai gerai, kad krizės atveju žmonės mobilizuojasi ir padeda valstybinėms institucijoms, – bet...

Skvernelis kreipėsi į senjorus: ragina niekur neiti iš namų, prabilo apie pensijas (507)

Ketvirtadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos senjorus prašydamas,...

Kasiulevičius palygino JAV ir Lietuvos prognozes: nors ir sunkiai, bet galime išvairuoti (184)

Ketvirtadienio vakarą profesorius Vytautas Kasiulevičius pateikė JAV Misisipės valstijos,...

Moterys demonstruoja absurdiškus manikiūro rezultatus – kas nutinka, kai užsidaro grožio salonai (160)

Žvelgiant į karštligiškas kai kurių moterų pastangas gelbėti nagų grožį, kai tenka laikytis...

Londone peiliu sužalotas lietuvis netrukus mirė gatvėje (195)

Ketvirtadienį Londono policija paviešino peiliu mirtinai subadyto žmogaus tapatybę: tai –...

Netrukus sulauksime tikro pavasario (6)

Šiandien Lietuvos orus lems gilus ir aktyvus Atlanto ciklonas. Naktį praslinkęs šaltasis...

Latvijoje nusidriekė 12 kilometrų laukiančių atvykti į Lietuvą automobilių eilė (170)

Latvijoje ketvirtadienio vakarą dėl atvykstantiesiems matuojamos temperatūros nusidriekė 12...

Užsikrėtusių koronavirusu skaičius pasaulyje perkopė milijoną (72)

Ketvirtadienio vakarą visame pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius perkopė...

Uždaroma „Rimi“ Kauno autobusų stotyje: koronavirusas patvirtintas antram darbuotojui (75)

Nuo penktadienio uždaromas Kauno autobusų stotyje veikiantis prekybos centras „Rimi“ . Tokį...

Netikėtas sprendimas atvėrė neužgijusias žaizdas: dėl išžaginimo nuteistas politiko sūnus – jau laisvėje (445)

Aštuoniolikmetę merginą per prievartą į lovą įsitempęs ir ją išžaginęs politiko sūnus...

|Maža didelių žinių kaina