Sekmadienio naktį Miežiškių seniūnijoje, Nibragalio kaime ugniagesiai buvo skaudžios netekties liudininkai. Užgesinę degusį medinį namą, jie aptiko 52 metų Antano Vanago lavoną. Tai jau ketvirta nelaimė Panevėžio krašte šiemet, kai gaisro metu žūsta žmogus.
© "Panevėžio balsas"
Liko tik pamatai

„Kiek kartų aš jam sakiau: nerūkyk lovoje, – PB teigė žuvusiojo brolis Bronislovas Vanagas. – Name elektros instaliacija buvo tvarkinga, ką tik buvau pakeitęs saugiklius. Krosnies vasarą nekūreno, o rūkyti lovoje brolis labai mėgo.“

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budėtojams apie gaisrą gyvenamajame name buvo pranešta apie 2.44 val. Pastebėję liepsnas virš sodybos, ugniagesiams paskambino A.Vanago kaimynai. Tačiau atskubėję ugniagesiai medinį namą jau rado skendintį liepsnose.

Gaisras pasiglemžė pastato stogą, išdegė vidus bei ten buvę namų apyvokos daiktai. Tik užgesinus gaisrą, pirmadienį, apie 5 val. ryto, gaisravietėje buvo rastas vyro apanglėjęs kūnas. Visiškai gaisras buvo likviduotas tik apie 7 valandą, tačiau viena ugniagesių komanda vis dar liko budėti. Nelaimės aplinkybės tiriamos. Įtariama, kad gaisras galėjo kilti dėl neatsargaus rūkymo.

Ruošiasi laidotuvėms

PB korespondentams atvykus į gaisravietę, namo viduje, prie krosnies, dar smilko dūmai. Didžiulio medinio namo vieną pusę ugnis sunaikino visiškai. Tik kaminas styrojo virš apanglėjusių sienojų. Iš išorės atrodė sveikos tik antrosios namo pusės sienos, tačiau viduje irgi viskas buvo išdegę.

Prie gaisravietės esančioje sodyboje nieko neradę, PB korespondentai pasuko visai šalia esančių kapinaičių link, kur stovėjo du lengvieji automobiliai. Paaiškėjo, kad ten buvę žmonės – žuvusiajam ugnyje kapo duobę kasę duobkasiai ir nelaimėlio brolis Bronislovas.

Gyveno vienui vienas

Velionio artimas giminaitis B.Vanagas papasakojo, kad Antanas, tėvams priklausiusiame name, gyveno vienas. Taip ir nesukūręs šeimos jis iš pradžių gyveno su motina. Jai prieš metus mirus, liko vienui vienas. „Na, ne vienas, – liūdnai pajuokavo vyriškis. – Gyveno keturi vyriškos giminės atstovai: brolis, šuo ir du katinai.“

A.Vanagas, pasak brolio, nuolatinio darbo neturėjo, eidavo uždarbiauti pas ūkininkus. Nevengė ir taurelės. Anot jo, kaime visi išgeria. Vienišius naudojosi tik vienu didelio namo kambariu. Ne kartą bartas už rūkymą lovoje vis žadėdavo taip nesielgti, o įspėtas apie galimą gaisrą drąsiai atšaudavo: „Man taip nenutiks.“

Liūdynėje gyvenantis B.Vanagas sakė atvažiuodavęs į tėvų sodybą beveik kiekvieną savaitgalį. Čia gyvenęs Antanas gyvulių nebelaikė, jam vienam jų nereikėjo. Pašnekovas pasiguodė, kad vos prieš porą mėnesių susitvarkė namo dokumentus bei tapo jo savininku, nes po motinos mirties reikėjo įteisinti palikimo faktą. Iki tol turtas buvo įregistruotas prieš 40 metų mirusio tėvo vardu.

Būti ir daugiau gaisrų

„Tai va, vos tik susitvarkiau namo dokumentus, o šis ėmė ir supleškėjo“, – tarstelėjęs pasiguodė vyriškis. Pasak B.Vanago, Nibragalio kaime pernai sudegė namas, kuriame taip pat gyveno vienišas vyriškis. O šiemet ugnis jau pasiglemžė ne tik namą, bet ir jo brolį. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektorė Vilma Vaiginytė PB sakė, kad pernai per tą patį laikotarpį gaisruose žuvo apie 10 žmonių.

Savaitgalį būta ir daugiau gaisrų. Sekmadienio naktį Panevėžio rajone, Krekenavoje, Tilto gatvėje, užsiliepsnojo gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Gaisro metu visiškai sudegė ūkinis pastatas, jame buvęs arklys ir 10 kalakutų. Nudegė gyvenamojo namo stogas, išdegė virtuvė ir katilinė.Vandeniu buvo aplietos patalpos bei viduje buvęs turtas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (2)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...

Vis daugiau paauglių tampa žudikais: skaičius išaugo beveik trigubai (98)

Lietuvos policija pastebi nerimą keliančią tendenciją: vis daugiau paauglių nesibaido paimti...

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (729)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Ekspertas: po „Brexit“ britams reikėtų imtis naujo vaidmens Europoje

Politikos komentatorius Edwardas Lucasas teigia, kad Didžioji Britanija pernelyg ilgai...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (138)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Karbauskis apie norą skaičiuoti valdomas žemes: tai primena trėmimų sąrašus (478)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas parlamentaras Ramūnas Karbauskis...

Siūloma PVM taikyti lanksčiau (7)

Ketvirtadienį Europos Komisija pateikė siūlymus dėl taisyklių, kuriomis siekiama leisti...

Gyvai / „Idėja Lietuvai“ diskusija Elektrėnuose: regionai – derlingiausia terpė augti talentams? (2)

Jau visai netrukus iniciatyva „Idėja Lietuvai“ paskelbs 3 idėjas, kurios ves mūsų šalį į...

Atšauktas renginys sugadino šventinę nuotaiką: nesulaukia, kada grąžins pinigus (1)

Dar lapkričio pradžioje pradėjau ieškoti dovanų Kalėdoms . Kadangi visada maniau, kad pramoga...

Europą siaubia galinga audra: vėjas toks stiprus, kad žmonės neišsilaiko ant kojų jau yra žuvusių (45)

Amsterdamo Schipholio oro uoste ketvirtadienio rytą beveik valandai buvo atšaukti visi skrydžiai,...