Kaltinamieji Kauno verslininkų Paškauskų nužudymu atiduoti teismui. Vilniaus apygardos teismas trečiadienį paskelbta nutartimi konstatavo, kad 25 metų Audrius Paškauskas ir jo bendraamžis Julius Charževskis gali būti teisiami dėl jiems inkriminuotų nusikaltimų.
© "Lietuvos žinios"
Pirmieji posėdžiai turėtų įvykti šio mėnesio pabaigoje. Abu kaltinamieji yra nelaisvėje - J.Charževskis yra suimtas ir teismo laukia Lukiškių tardymo izoliatoriuje -kalėjime, A.Paškauskas atlieka bausmę Pravieniškių pataisos darbų kolonijoje už vagystę.

Bylos duomenimis, savo tėvus verslininkus, tikėdamasis paveldėti jų turtą, kartu su bendrininku 1998 metais sumanė nužudyti sūnus. Tuo metu jam buvo 21-eri.

J.Charževskį ginantys du advokatai tvarkomajame posėdyje teismo prašė grąžinti bylą tyrimui papildyti.

Advokatai mano, kad prokuratūra nepagrįstai į atskirą išskyrė kaltinamojo Egidijaus Dagilio, iš kurio J.Charževskis ir A.Paškauskas, įgijo ginklą, bylą. Advokatų manymu, šis bylos išskyrimas iš J.Charževskio atima teisę gintis ir teismui priimti pagrįstą nuosprendį.

Tuo tarpu valstybiniam kaltinimui atstovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Justas Laucius teigė, kad gynėjų prašymas yra nepagrįstas, tuo siekiama vilkinti bylą.

Prokuroro teigimu, nenustatyta, kad E.Dagilis būtų susijęs su kaltinamųjų padarytais nusikaltimais.

Advokatų prašymą grąžinti bylą tyrimui teismas atmetė. Teismas teigia nepastebėjęs, kad bylą tyrę pareigūnai būtų padarę Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų.

Bendrovės "Durpynų statyba" generalinis direktorius, futbolo klubo "Ranga-Politechnika" prezidentas 47 metų Algirdas Paškauskas ir 42 metų jo žmona bendrovės "Kauno ranga" vadovė Nijolė Paškauskienė buvo nužudyti 1998 metų gegužės 24-ąją savo automobilyje netoli automagistralės Kaune.

A.Paškauskas, telefonu sužinojęs, kada tėvai grįš iš Palangos, susistabdė juos greitkelyje ties įvažiavimu į Jonavos gatvę. Sūnus pasakė tėvui, kuris skundėsi turįs finansinių problemų dėl futbolo klubo, kad vienas žmogus nori su juo pasikalbėti ir padėti.

Sutuoktinių automobilis "Volvo" išsuko iš automagistralės. Netrukus kelyje jį sustabdė J.Charževskis, kurį Paškauskai gerai pažinojo.

J.Charževskis atsisėdo ant galinės automobilio sėdynės šalia A.Paškausko.

Bylos duomenimis, A.Paškauskas iš pistoleto TT du kartus šovė į tėvą. Kulkos pataikė jam į kaklą ir galvą.

Beveik tuo pat metu J.Charževskis dviem pistoleto "Makarov" šūviais į galvą nužudė garso kasetę keitusią N.Paškauskienę.

Iškart po įvykio nužudymo bylą tyrė Kauno miesto apylinkės prokuratūra, tačiau tuomet nenustačius kaltininkų, byla buvo sustabdyta. Daugiau nei prieš metus bylą atnaujino tyrimą perėmusi apygardos prokuratūra.

Šie kauniečiai bus teisiami taip pat dėl A.Paškausko draugo, futbolo ir beisbolo klubo "Kaunas" žaidėjo Tado Papečkio automobilio "Volkswagen Golf" vagystės tų pačių metų sausį bei turto už jį prievartavimo, dėl neteisėto šaunamojo ginklo įsigijimo, taip pat dėl pasikėsinimo 1998 metų pavasarį nužudyti A.Paškausko sesers Aušros Paškauskaitės šokių partnerio Donato Načajaus tėvus.

Į verslininkų namus, kai juose buvo tik Gražina Načajienė, dienos metu buvo pasiųstas J.Charževskis. Načajai jaunuolio nepažinojo, todėl jis ginklu turėjo smogti moteriai per galvą. Po to A.Paškauskas, kuris ne kartą yra lankęsis šiuose namuose, būtų paėmęs pinigus.

Nusikaltimas sužlugo atsitiktinai, nes verslininko namuose tą dieną buvo svečių.

Užėjusiam J.Charževskiui beliko pasakyti, kad atsitiko nelaimė ir paprašyti leisti pasinaudoti telefonu.

J.Charževskis iki šiol nebuvo pakliuvęs į teisėsaugos akiratį. Aukštąjį išsilavinimą turintis jaunuolis iki suėmimo dirbo nekilnojamo turto specialistu bendrovėje "Ober-Haus".

Nors nusikaltimai buvo įvykdyti Kauno regione, Aukščiausiojo Teismo nutartimi byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui, siekiant, kad ji būtų išnagrinėta nešališkai.

Byloje liudytoju yra apklaustas Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko sūnus. A.Paškauskas spaudoje yra užsiminęs, kad teisėjo sūnus - artimas jo sesers draugas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (248)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (385)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Perspėja dėl orų permainų: ateina smarki pūga (27)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ( PAGD ) perspėja dėl orų permainų –...

Pašiurpo dėl radinio naujuose džinsuose (21)

Niujorke gyvenanti Christine Evans liko šokiruota po tai, kai internetinėje parduotuvėje iš...

Iš Vilniaus su „Ryanair“ skridę į Oslą išgyveno 10 val. išbandymą (40)

Antradienį ryte iš Vilniaus į Oslą išskridęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Seimo nariai susirūpino už borto likusiais medikais (1)

Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai ieško būdų padidinti algas jas iš biudžeto gaunantiems...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (71)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Vėl ieško pagrindinio urėdo (3)

Aplinkos ministerija antrą kartą pradėjo ieškoti nuolatinio visas Lietuvos urėdijas apjungusios...

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (1179)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...