Kauno mariose ledo storis 12 cm, Totoriškių ežere – 27 cm, o Tauragno ežere – net 39 cm. Tai Lietuvos Hidrometeorologijos centro trečiadienio duomenys.
© DELFI / Tomas Vinickas

Kuršių mariose ledo storis vos kelių centimetrų storio, o vietomis jis suaižėjęs ir priplaktas prie kranto. Neliko ant jo ir nė vieno poledinės žūklės mėgėjo.

Nemuno žemupyje ledonešis. Atrodo, galim būti ramūs. Tačiau neramios žinios tebeateina iš pamario ir kitų Lietuvos vietų.

Štai balandžio 5 d. Klaipėdos centre, prie Jono kalnelio esančiame tvenkinyje įlūžo 3 vaikai. Vaikai per ledą ėjo prie dviejų poledinės žūklės mėgėjų. Vaikams įlūžus, vandenyje atsidūrė ir du minėti žvejai. Vyrai sugebėjo į krantą išsikapanoti savo jėgomis, o dviem devynerių metų dvynukėms mergaitėms ir dvylikamečiui jų broliui į pagalbą atskubėjo netoliese sportavęs 36 metų Norvegijos pilietis Simenas Skappelis. Jis ant kranto ištraukė mergaites, o berniuką išgelbėjo atskubėję gelbėtojai. Kiaurai permirkusius vaikus greitosios medicinos pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Medikų pagalbos prireikė ir drąsiam gelbėtojui iš Norvegijos.

Balandžio 7–osios vakarą buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Trinyčių tvenkinyje įlūžo ir pradėjo skęsti apie 55 metų vyras. Atskubėję ugniagesiai ištraukė apie 15 metrų nuo kranto įlūžusį vyriškį ir partempė jį į sausumą, o iškviesti medikai šlapią ir sušalusį nelaimėlį išvežė į ligoninę.

Balandžio 8-osios vakarą Klaipėdos gelbėtojai skubėjo į Dubysos gatvėje esantį tvenkinį, kur pasak pranešėjo skendo dar vienas žmogus. Atskubėję gelbėtojai pastebėjo ant ledo sėdintį 49 metų vyrą, kuris bijojo eiti nesaugiu ledu. Ugniagesiai gelbėjimo rogėmis nukėlė nuo ledo vyriškį ir perdavė jį iškviestiems medikams.

Balandžio 9 d. popietę Kauno mariose ties Pažaislio vienuolynu maždaug 300 m nuo kranto įlūžo žmogus. Atskubėję ugniagesiai bandė jį pasiekti, tiesdami ištraukiamas kopėčias, tačiau netvirtas ledas neišlaikė gelbėtojo ir jis įlūžo. Atvykę narai iki skęstančiojo dar mėgino prišliaužti ledu, tačiau vėl atsidūrė vandenyje. Tada nutarta priplaukti su valtimi, laužant ledus, tačiau skęstančio žmogaus išgelbėti nepavyko: jis paniro po ledu.

Įlūžusį ir nuskendusį antradienį vakare gelbėtojai ištraukė ir iš Klaipėdos rajono Ketvergių kaimo tvenkinio.

Šie pavyzdžiai tik įrodo, kad ledas ant daugelių Lietuvos tvenkinių jau yra pavojingas. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja šalies gyventojus, ypač poledinės žūklės žvejus, vaikus, kad ledas ant vandens kasdien darosi vis plonesnis ir pavojingesnis. O sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis saulė ne tik kaitriau pašildys, bet ir vietomis kris šlapi krituliai ar palis. Tad ledas dar labiau tirps, pakis jo struktūra. Nors vietomis jis ir storokas, tačiau jau ne toks tvirtas. Kad neįvyktų skaudžių nelaimių, prašome visų gyventojų nerizikuoti gyvybe ir nelipti ant netvirto ir pavojingo ledo.

Primename, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių, povandeninių srovių, auga krūmai ir nendrynai. Ledas labai pavojingas atodrėkių metu. Tad dar kartą prašome gyventojų nerizikuoti ir pramogų gamtoje ant ledo geriau atsisakyti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (247)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (111)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (2)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (5)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Naujas reiškinys Lietuvoje: Vilniuje kuria pavydėtiną biurą, kurio dalimi galės tapti kiekvienas (4)

Bendradarbystės (angl. coworking) erdvės, kuriose renkasi dirbti ir bendrauti laisvai samdomi...

Šiemet yra kas ūkininkus gąsdina labiau nei būsimi mokesčiai (12)

Prasidėjus naujiems metams, ūkininkai rengiasi ateinančiam sezonui, tačiau jau dabar aišku, kad...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (369)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

„Veidrodiniai neuronai“ ir kiti įdomūs savisaugos mechanizmai: kodėl pamačius ką nors bjauraus supykina?

Apie tai daug ir nesusimąstome, bet kodėl pamačius šlykščius vaizdus mus supykina? Kodėl...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (785)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (15)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...