Muitininkai informavo, kad apie 19 val. Lazdijų apylinkėse patruliavę Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai stabdė ir tikrino automobilius. Pareigūnus sudomino ir krovininis „Renault Мaster“ (su baltarusiškais numeriais), kurio vairuotojas, Baltarusijos pilietis, sustabdytas, teigė važiuojantis tuščiomis, į Kauną, paimti krovinio.

Muitininkus tai kiek nustebino, nes mašina važiavo Lazdijų, t. y. Lenkijos sienos link. Pravėrus sunkvežimio krovininę dalį, iš pirmo žvilgsnio šioji išties atrodė tuščia, tačiau buvo matyti, kad furgono sienos ir lubos yra perdarytos – iš vidaus papildomai pritvirtinus medžio plokštes.

Dar labiau nustebino tai, kad medžio plokštė šoninėje sienoje dengė ir vietą, kur išorėje buvo šoninės durys. Paprašius vairuotojo minėtas dureles atverti, šis labai susijaudino ir niekaip negalėjo (ar nenorėjo) jų atidaryti: čia sakė nemokantis jų atverti, čia – niekaip nerandantis durelių raktų.

Pagaliau raktai buvo surasti, o atidarę duris, muitinės pareigūnai išvydo priekinėje furgono sienos dalyje įrengtą slėptuvę, kurioje rado 3 750 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Queen Menthol“.

Detaliai patikrinus sunkvežimio sienas, paaiškėjo, kad šios irgi „kimštos“ cigaretėmis (dėl sudėtingų ardymo darbų galutinis sulaikytų cigarečių kiekis dar nėra žinomas).

Vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas mėnesiui. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)