Šeštadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrino į Lenkiją beišvažiuojantį mikroautobusą „Opel Vivaro“. Lenkiškais registracijos numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 30 metų Latvijos pilietis.

Pasieniečiams kilo įtarimų, kad mikroautobusu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, tad automobilis buvo patikrintas itin atidžiai.

Kalvarijos užkardos pareigūnai „Opel Vivaro“ dugne aptiko įrengtą slėptuvę. Iš jos pasieniečiai ištraukė daugiau kaip 58 tūkst. eurų grynaisiais ir svetimą vienos iš ES šalių piliečiui priklausančią asmens tapatybės kortelę. Po mikroautobuso kilimėliu pasieniečiai aptiko dar keturias, įtariama, suklastotas ES šalių asmens tapatybės korteles.

Latvį VSAT pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę. Vėliau Alytaus apylinkės teismas jį leido suimti 3 mėnesiams.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu bei dokumento pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.