Šeštadienį „Lietuvos ryto“ televizijoje kalbintas Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas atskleidė naujas tyrimo detales ir pirminę informaciją apie įtariamuosius Ievos Strazdauskaitės nužudymo Byloje.
Linas Pernavas
© DELFI / Rafael Achmedov

Komisaro teigimu, randama vis naujų įrodymų, duomenų įvairiose vietose, kuriose atliekami procesiniai veiksmai. Įtariamųjų skaičius išlieka nepakitęs – 6. Vieni jų yra iš Kėdainių, dalis iš Marijampolės. L. Pernavas vis dar neatskleidžia, ar visi įtariamieji yra romų tautybės.

Anot policijos atstovo, sulaikymo metu įtariamieji nesipriešino, buvo sutelktos didelės policijos pajėgos. Komisaro teigimu, jie net neturėjo tokios galimybės. „Tai buvo beviltiška daryti ir aš manau, kad jie tai suprato“, – sakė L. Pernavas.

Šiuo metu yra dokumentuojami įtariamųjų parodymai. L. Pernavas pažadėjo, kad visa informacija visuomenei bus atskleista, tačiau šiuo metu įvykį tiriančius pareigūnus reikia suprasti. Atvirumas, komentarai negali kenkti šiam tyrimui.

L. Pernavas atskleidė, kad vakar pirminių procesinių veiksmų metu buvo aiškiai matomos smurto žymės ant I. Strazdauskaitės kūno, tačiau ekspertai tik atlikę tyrimą galės pasakyti kaip ir kokiu būdu buvo nužudyta mergina.

Anot komisaro, už tokį nusikaltimą galima Lietuvoje įmanoma griežčiausia bausmė, tai yra įkalinimas iki gyvos galvos.

„Man nesiverčia liežuvis juos žmonėmis vadinti. Jie ne vieną kartą teisti, tai žmonės, kuriems normalus gyvenimas buvo svetimas. Jiems nerūpėjo nei mokslas, nei užimtumas, nei kiti dalykai“, – pokalbio metu emocijas sunkiai tramdė L. Pernavas. Įtariamieji gyveno iš įvairių nusikalstamų veikų, pvz. kyšių. Tai yra 23–26 metų asmenys.

L. Pernavo teigimu, tai jau socialinės problemos, apie kurias turime kalbėti, o ne apie šį nusikaltimą. „Policija yra pakankamai stipri ir tai dar kartą įrodė ištirdama žiaurų ir sunkų nusikaltimą per keletą dienų. Tačiau vien tiriant nusikaltimus ir gaudant tuos pavienius asmenis mes tikrai problemos neišspręsime“, – sakė komisaras.

Anot pašnekovo, įtariamieji nėra socialiai pažeidžiamiausi žmonės, tačiau nemąstantys, neatsakingi ir nesuprantantys normalaus gyvenimo. Duomenų, kad I. Strazdauskaitė yra ne vienintelė auka, policijos pareigūnai šiai dienai neturi.

Vienas iš galimų įtariamųjų socialiniame tinkle rašė: „Jūs turit armiją, aš turiu brolius“. L. Pernavo teigimu, tie broliai kartu ir uždaryti bei įvardija, kad pareigūnų armija šiai dienai yra stipresnė.

Nors vienas iš įtariamųjų studijavo tame pačiame universitete kaip ir I. Strazdauskaitė, tačiau pirminiai duomenys rodo, kad tai buvo spontaniškas nusikaltimas.

L. Pernavas teigė, kad tai buvo kvailas sprendimas rinktis tokį automobilį, jį sudėtinga realizuoti, nes jų nėra daug. Tokio automobilio neišardysi detalėmis, kadangi tokios paklausos nėra. „Tai dar kartą įrodo, kad jų sprendimai buvo kvaili. Nusikaltimas buvo visiškai neapgalvotas“, – sakė komisaras.

Galimybė, kad nusikaltėliai tuo metų buvo apkvaišę nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų nėra atmetama, tačiau tai vis dar tiriama. Anot policijos atstovo, tai pašalpiniai žmonės, kurie neturi jokių socialinių įgūdžių, verčiasi atsitiktine nusikalstama veikla.

„Jie nesimoko, jie neturi smegenų, jie neturi kuo mąstyti. Tokius nusikaltimus sunku tirti, nes jie visiškai kertasi su sveika logika“, – teigė Lietuvos policijos generalinis komisaras.

Pokalbio pabaigoje L. Pernavas ragino visus pagalvoti ką mes tuos 26–27 nepriklausomybės metus darėme ne taip, kodėl pakankamai neinvestavome į švietimą, į tokių asmenų užimtumą.

„Tie asmenys jau yra užaugę ir jų yra daug. Jų mes nebepakeisim. Reikia pradėti nuo tų, kurie auga dabar“, – mintimis dalijosi komisaras.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kas vertas pakeisti Grybauskaitę? Labiausiai lauktos pavardės praeiviai kažkodėl vengė (63)

Nors iki prezidento rinkimų liko dar pusantrų metų, viešojoje erdvėje prasideda diskusijos, kas...

Teismo verdiktas: „Linkomanija“ turi būti blokuojama papildyta 16:42 (205)

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismo posėdyje paskelbtas sprendimas vadinamojoje...

„Regnum“ Lietuvai paišo juodus scenarijus: jei neklausysite, maža nepasirodys (85)

Lietuva, Latvija ir Estija Rusijoje – niekam neįdomios. O tuo pačiu jos, kartu su NATO ir JAV...

Černobylio katastrofa: švedų mokslininkai paskelbė kitokią įvykių versiją (7)

Švedų mokslininkai padarė išvadą, kad per Černobylio atominės elektrinės avariją įvyko...

Gedimino kalne – naujas radinys: aptikti su Aukštutine pilimi siejami mūro fragmentai (22)

Vykdant pietrytinio Gedimino kalno šlaito paruošimo žiemai darbus, aptikti su Aukštutine pilimi...

Raudono kilimo kova: kuri muzikos apdovanojimų viešnia atrodė geriausiai?

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį vykę Amerikos muzikos apdovanojimai, tradiciškai, tapo mūšio...

Kodėl kai kurie „nekalti“ vaistai yra receptiniai: paaiškino, ar reikės recepto Ibumetinui (45)

Kaip ir dažnai atsitinka Lietuvoje, keičiant kokius nors įsakymus ar tvarkas nėra skubama...

„Norfos“ savininkas nesismulkina: minimali alga turi siekti 600 eurų (144)

Radikaliai mažinti valdininkų skaičių, sutelkus valdžios ir verslo pastangas kelti minimalų...

Visada gera idėja – orkaitėje kepta lašiša su garstyčiomis ir česnaku (6)

Greitai ir lengvai paruošiamų lašišos receptų niekada nebus per daug! Gaminant lašišą pagal...

Vaistų kare – pirmoji auka: bus sprendžiama dėl VVKT viršininko G. Barcio atsakomybės (110)

Valdančioji Seimo dauguma siūlys Sveikatos apsaugos ministerijai spręsti Valstybinės vaistų...