Teikdami apeliacinius skundus, nuteistieji ir jų gynėjai prašė juos išteisinti arba sušvelninti jiems skirtas bausmes.

Pirmosios instancijos teismas buvusius ar šiuo metu nuo pareigų nušalintus muitininkus nuteisė už tai, kad būdami Vilniaus teritorinės muitinės posto pareigūnai, t. y. valstybės tarnautojai, bei dirbdami Vilniaus teritorinės muitinės Vaidotų geležinkelio poste nuo 2014 m. liepos mėn. iki 2016 m. vasario mėn., veikdami bendrininkų grupėje, savo ir kitų bendrininkų naudai ėmė kyšius už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

Vaidotų geležinkelio poste įforminant muitinės deklaracijas, iš muitiniam tikrinimui dokumentus pateikusių asmenų, dažniausiai muitinės tarpininkų, pareigūnai rinko neteisėtas, niekuo nepagrįstas rinkliavas – pinigus, kuriuos sunešdavo į bendrą kasą ir kuriuos vėliau pasidalindavo tarpusavyje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Muitinės kriminalinė tarnyba, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, atmesdama nuteistųjų skundus, nurodė, kad nuteistieji padarė apysunkį tyčinį nusikaltimą. Nusikalstami veiksmai buvo gerai organizuoti, neteisėtas atlygis už muitinės procedūrų atlikimą buvo imamas pakankamai ilgą laikotarpį.

Teisėjų kolegijos nuomone, už padarytą nusikalstamą veiką nuteistiesiems paskirtos bausmės tiek savo rūšimi (bauda), tiek dydžiu neprieštarauja teisingumo ir proporcingumo principams, padės įgyvendinti bausmės tikslus bei negali būti vertinamos kaip aiškiai per griežtos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)