aA
Įminta šiurpioji pakaunėje esančių Tabariškių kapinaičių išniekinimo paslaptis. Su šiuo jau spėjusiu apaugti gandais vasario 3-iosios vandalizmo aktu siejamos dvi kaimyninėje Akademijos gyvenvietėje įsikūrusios Ugnės Karvelis gimnazijos moksleivės, kartu su bendramoksliais mėgdžiojančios vadinamąjį gotų judėjimą.
Kapinės, kryžiai
© DELFI
Įtarimas dėl kapų išniekinimo pareikštas šios gimnazijos antrokei (pagal tradicinę kvalifikaciją - dešimtokei). Metais jaunesnė šios šešiolikmetės bendrininkė - tos pačios gimnazijos pirmokė (devintokė) už padarytą nusikaltimą nebus baudžiama dėl savo amžiaus.

Pagal dabartinius Lietuvos įstatymus, už kapų išniekinimą baudžiama tik nuo šešiolikos. Įtariamosios prisipažino siautėjusios kapinėse pamokų metu.

Iškalbingasis skaičius 7

Pirmasis tą vasario 3-iosios popietę aliarmo “varpais” ėmė “skambinti” Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčios klebonas, pas kurį atbėgo kaimyninio Pyplių kaimo gyventojas, užsukęs aplankyti prieš kelias dienas palaidotos kaimynės kapo ir išsigandęs, kad pateko į ką tik pasibaigusią “velnių puotą”. Giminaitės kapo paminklinis antkapis buvo nepaliestas, tačiau nuo aplinkinių kapų jie buvo nuversti.

Klebonas pasidalijo šia žinia su Ringaudų seniūnu, o šis - su vietine policija. Įvykio vieton atskubėję pareigūnai konstatavo, kad vandalų siautėta ne tik senojoje Tabariškių kapinių dalyje, bet ir naujojoje. Ir vienoje, ir kitoje buvo išvartyti paminklai. Naujausioje laidojimo vietoje buvo nuversti bei sulaužyti laikinieji mediniai kryžiai.

Suskaičiuota, kad išniekinta po septynis paminklus bei kryžius, o šis skaičius, kaip ir kryžiaus ženklas, pasak gotų judėjimo ideologijos žinovų, vieni iš pagrindinių jo simbolių.

Ne mažiau skaudu buvo konstatuoti, kad vandalai neapėjo ir senojoje kapinių dalyje esančios koplytėlės: bandyta padegti joje stovinčią Šv. Marijos statulą. Tačiau ši aptinkuota, todėl tik aprūko.

Slegianti paslaptis

Nors į išniekintas kapines policija atskubėjo su tarnybiniu šuniu, šis buvo bejėgis: vandalų pėdsakus jau buvo apklojęs sniegas, kritęs tądien beveik nuo pat ryto.

Kaip pavyko atskleisti šį rezonansinį nusikaltimą, Kauno rajono policijos pareigūnai kol kas linkę nutylėti. Tačiau, redakcijos žiniomis, ne paskutinį vaidmenį šioje istorijoje suvaidino patys Ugnės Karvelis gimnazijos pedagogai, prisipažinę iki šiol gimnazijoje fiksuotas gotų judėjimo apraiškas telaikę nekalta maištaujančių paauglių saviraiškos forma.

Pirmadienį įtariamosios Tabariškių kapinių išniekinimu išsivežtos į policiją tiesiai iš mokyklos. Akyla kai kurių pedagogų akis spėjo užfiksuoti šių paauglių, jau supratusių, kodėl jomis domisi policija, veiduose kažką panašaus į palengvėjimą. Ši paslaptis, kurią žinojo dar mažiausiai keli bendramoksliai, jas slėgė daugiau kaip dvi savaites.

Įkalčiai aptikti degančioje slėptuvėje

Šešiolikmetė su penkiolikamete prisipažino tą vasario 3-iąją sąmoningai nėjusios į mokyklą. Tačiau taip pasielgė ne tik jos dvi: tądien pamokose nepasirodė dar dvi įtariamųjų bendramokslės.

Pirminiais duomenimis, ketvertukas glaudėsi viename šių paauglių pamėgtame įšaldytos statybos name, esančiame apie aštuoni šimtai metrų nuo kapinių. Teigiama, kad antrajame jo aukšte pareigūnai rado ir šio sunkaus nusikaltimo įkalčių - kelis iš kapinių atsineštus nulaužtus kryžius.

Redakcijos žiniomis, iki šio namo atsekta gavus pranešimą apie gaisrą, kilusį jame prieš tos pačios vasario 3-iosios vidurdienį. Manoma, kad gaisrą sukėlė šių paauglių, prie kurių vėliau prisijungė ir vienas bendramokslis, atėjęs čia po pamokų, palikta neužgesinta žvakė.

Apžiūrėjus gaisravietę, namo antrajame aukšte, ant sienų bei langų, aptikta įvairių mįslingų užrašų ir teplionių juodais bei raudonais dažais. Vietiniai gyventojai dienraščiui teigė, kad Ringauduose kalbama, jog šioje slėptuvėje, į kurią buvo patenkama atplėšus rūsio langų lentas, buvo aptikta ir įvairios pornografijos, ir tuščių butelių.

Puikių tėvų dukros

Ugnės Karvelis gimnazijos pedagogai įtariamąsias kapų išniekinimu apibūdino kaip normalias šiandienines paaugles, dėl kurių elgesio bent mokykloje nebuvo jokių ypatingų problemų, o ir mokosi jos neblogai.

Vyresnioji - iš labai puikios šeimos (taip pedagogai apibūdino pasiturinčiai gyvenančius jos tėvus verslininkus). Normali, anot jų, ir jaunesniosios šeima, kurios galva - gerokai vyresnio amžiaus už kitų bendramokslių tėvus.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai prisipažino nelabai norintys tikėti, kad taip pasielgusios paauglės neturi jokių psichikos sutrikimų. Tačiau jų pedagogai tokios informacijos neturi, nors linkę akcentuoti, kad vieną iš įtariamųjų kamavo net plika akimi pastebima depresija. Vakar iki pavakarės įtariamosios dar nebuvo oficialiai apklaustos, todėl jų poelgio motyvas vis dar buvo nežinomas.

Kad jo nepavyko perprasti, dienraščiui tvirtino ir su įtariamosiomis bendravę jų pedagogai. Pirminiais duomenimis, penkiolikametė su šešiolikmete tądien slapčia atsiskyrė nuo kitų, kaip įtariama, kažkokias ritualines apeigas imitavusių savo bendramokslių, kurį laiką buvo dingusios ir grįžo jau nešinos trimis nulaužtais kryžiais.

Painiojami su satanistais

Nenustatę iki galo kapinių išniekinimo motyvo, pakaunės teisėsaugininkai dar viliasi, kad šis išpuolis neturi tiesioginio ryšio su gotų judėjimu, kaip įtariama, turinčiu ypač daug pasekėjų Kaune. Tiesa, Kauno vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Jūratė Stukienė, kuruojanti nepilnamečių nusikalstamumo problemą mieste, dienraščiui tvirtino savo darbo praktikoje su šiuo jaunimo judėjimu nesusidūrusi. Anot pareigūnės, nebandė jie ieškoti nei jokių bendradarbiavimo su policija formų, nei yra įtariami kokiais nors nusikaltimais ar teisėtvarkos pažeidimais.

Ši viena iš šiandieninio jaunimo saviraiškos formų laikoma pačia ryškiausia: vadinamieji gotai rengiasi ir dažo plaukus tik juodai. Šia spalva dažomos net lūpos, o stengiantis išryškinti tokį patį makiažą, veidas grimuojamas. Panašiai atrodo ir gotų dėvimi papuošalai. Į akis krenta ir sunki odinė jų avalynė. Šiam jaunimo judėjimui priklausantys asmenys pirmenybę teikia tam tikro stiliaus muzikai: dažniausiai klausomasi sunkiojo metalo bei elektroninės muzikos su vadinamaisiais gotikos elementais.

Dėl savo stiliaus gotai dažnai maišomi su satanistais dėl panašaus polinkio į mistiką bei įvairius burtus. Tačiau pirmieji tėra švelnesnė antrųjų atšaka.

Materialiniai nuostoliai dar nesuskaičiuoti. Už vandališkus veiksmus kapinėse Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą iki 100 MGL (dvylikos tūkstančių penkių šimtų litų), arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po naujo meniu pristatymo vyno bei maisto žinovė kirto „Stikliams“: nusileiskite ant žemės (8)

Maisto žinovai ir kritikai apniukūsį lapkričio trečiadienį susirinko į šviesų restorano...

Pasienio alkoholio parduotuvės tebegyvuoja: akcizų didinimas – joms tik į naudą (50)

Ketvirtadienį Seimas pritarė Finansų ministerijos siūlymui didinti akcizą etilo, t.y stipriajam,...

FNTT pareigūnai atsisakė didžiausio Lietuvos istorijoje žinomo kyšio – siūlė pasidalyti milijoną eurų kyšio davėjas uždarytas (138)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) pareigūnams, tiriantiems šešėlyje veikusių...

Kissingeris piešia labai niūrų scenarijų: rezultatas gali būti net blogesnis nei Europoje (12)

Vienas žymiausių JAV valstybės sekretorių Henry Kissingeris įspėjo, kad tarp Jungtinių...

Krivickas: Kručinskienę nori išmesti iš socialinio būsto gyveno svetimame bute; papildyta savivaldybės komentaru (845)

Kristupas Krivickas feisbuke pranešė, kad jo politine bendražyge tapusią Eglę Kručinskienę...

Kūnas pasako daugiau, nei manote: gudrybės, kad žmonės jus pamėgtų akimirksniu

Tinkami bendravimo įgūdžiai gelbsti tiek asmeniniame gyvenime, tiek siekiant profesinės karjeros....

Kaip grėsmingas debesis virš Seimo pakibęs biudžetas gali baigtis liūdnai: neatmetamas pats juodžiausias scenarijus (124)

Kitų metų biudžeto projektas Seime kelia kaip niekada dideles aistras. Kuo viskas baigsis, kol kas...

Plaukimo guru įvertino ankstyvą Meilutytės karjeros piką ir greitą pabaigą: kai reikėjo pokyčių – jų nebuvo

Jau porą dešimtmečių kitoje Atlanto pusėje gyvenantis plaukimo guru vadinamas Genadijus...

Eurolyga skyrė didelę baudą „Real“ gydytojui (1)

Eurolyga paskelbė pritaikiusi finansines sankcijas dėl incidentų, Madrido „WiZink Center“...