aA
Prie Lietuvos ir Rusijos sienos pirmadienį sulaikytas didelis rusiškų kontrabandinių cigarečių krovinys, kuris į Lietuvą buvo perplukdytas Nemunu.
Cigaretės
Operaciją surengė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus ir Vileikių užkardos pasieniečiai. Kaip informavo VSAT atstovas, kelios pareigūnų grupės laukė kontrabandininkų pamėgtoje vietoje ties Galzdonų kaimu Šilutės rajone.

Čia į Nemuną, kuriuo eina Lietuvos siena su Rusijos Kaliningrado sritimi, įteka Gėgės upė. Ši vietovė į abi puses nuo jos yra atvira, todėl kontrabandos gabenimu užsiimantiems asmenims labai patogu iš tolo stebėti atvykstančiuosius Nemuno link.

Be to, šios vietovės link veda keli neblogi keliukai, kurie kontrabandininkams reikalingi kuo skubiau į šalies gilumą gabenti Nemunu perkeltą krovinį.

Pirmadienio vakare kontroliuodami šią vietą iš skirtingų pozicijų, pasieniečiai pastebėjo Nemunu iš Rusijos pusės plaukiko velkamas dėžes. Buvo nuspręsta palaukti, kol jis priartės prie Lietuvos kranto ir išlips iš vandens. Plaukiko būta atsargaus - pasieniečiai matė, kad jis įdėmiai stebi Nemuno prieigas Lietuvos pusėje. Tuo pat metu, kai jis priplaukė prie kranto ir ištempė iš vandens krovinį, iš skirtingų pusių į šią vietą pajudėjo VSAT pareigūnų ekipažai, tačiau atviroje ir pasieniečiams itin nepalankioje vietovėje kontrabandininkas juos pastebėjo.

Šokęs į vandenį, hidrokostiumu vilkintis vyras su plaukmenimis greitai nuplaukė Rusijos pusėn. Pagėgių pasieniečiai apie tai nedelsdami informavo kolegas Kaliningrado srityje.

Ant kranto VSAT pareigūnai aptiko 20 į polietileną supakuotų ir lipnia juosta apvyniotų dėžių su rusiškomis cigaretėmis. Iš viso į Lietuvos juodąją rinką nepateko 10 700 pakelių cigarečių su rusiškomis banderolėmis: 6 tūkstančiai pakelių "Saint George Lights", 4200 pakelių "Prima" ir 500 pakelių "Prima Serebrenaja".

Cigaretės saugomos Vileikių užkardoje. Pagėgių rinktinės operatyvininkai nustatinėja įtariamuosius, kurie, pirminiais duomenimis, susiję su šio kontrabandinio krovinio gabenimu.

VSAT operatyvininkų duomenimis, pastaruoju metu pradėjus intensyviai taikyti specialias priemones sienos su Rusija apsaugai, dėl išaugusios kontrabandininkų rizikos ne tik penktadaliu pabrango į Lietuvą bandomos gabenti rusiškos cigaretės, bet ir sumažėjo kontrabandinių krovinių kiekiai.

Praėjusią savaitę VSAT vadas generolas Algimantas Songaila įsakė į Pagėgių rinktinę išsiųsti VSAT Operatyvinės veiklos valdybos pareigūnų grupę, kuriai pavesta koordinuoti ir organizuoti šios rinktinės vykdomą operatyvinę veiklą, kontroliuoti ir analizuoti situaciją Pagėgių rinktinės saugomame ruože su Rusija.

Šiemet pasienyje su Rusija VSAT pareigūnai sulaiko rekordiškai daug kontrabandinių cigarečių ir jas gabenusių asmenų.

VSAT Pagėgių rinktinės saugomame ruože su Rusija pasieniečiai sulaikė beveik dukart daugiau nei pernai kontrabandą gabenusių asmenų - 193, pernai - 106. Panašiai čia šiemet išaiškinta ir kontrabandos atvejų - 188, kai pernai tokių atvejų nustatyta 114.

Lyginant su praėjusių metų duomenimis, šiemet Lietuvos pasieniečiai iš viso sulaikė jau keturis kartus daugiau į šalį bandytų įvežti kontrabandinių tabako gaminių - iš viso 1 milijoną 251 tūkstantį pakelių.

Didžioji dalis šios kontrabandos buvo bandoma gabenti iš Kaliningrado srities - šiame ruože sulaikyti 879 tūkstančiai pakelių, arba 8 kartus daugiau nei pernai, kai sulaikyta mažiau kaip 113 tūkstančių pakelių cigarečių.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kraupioje avarijoje vaikų netekę tėvai sugebėjo atleisti BMW vairuotojui: jie buvo geriausi draugai (63)

Per tragišką avariją du savo geriausius draugus pražudęs 23 metų vilnietis Mantas Kildišius...

Užsienyje bijo lietuvių: matydami, kiek pas mus sergančių ir antivakserių – liepia tirtis papildomai (871)

Iš stipriai sergančios Lietuvos žmonės plūsta žiemoti į saulėtą ir mažai koronaviruso...

Po rekordinių viruso skaičių svarsto, ką daryti su kitais ligoniais: pagalbos gali tekti vykti ir į kitą miestą

Dėl kovidinių pacientų kemšantis ligoninėms, svarstoma, kaip išlaikyti pagalbą ir kitomis...

Po audringų orų paskutinė spalio savaitė tikrai nenuvils

Po agresyvaus ciklono daug kur kėlusio audras, perkūnijas ir itin smarkias liūtis Žemaitijoje,...

Klaipėdos rajono meras grąžintas iš Rusijos: papasakojo, kas atsitiko skelbiamos visų sulaikytųjų tapatybės (356)

„Esu geras žvejys, bet, pasirodo, orientacininkas ne koks. Turbūt jau girdėjote apie šiandien...

Intriga baigėsi: Kelmėje rinkimus laimėjo Petkevičius, Trakuose Šatevičius įveikė Narkevič (140)

Kelmės rajono mero rinkimus sekmadienį antrame ture užtikrintai laimėjo savarankiškai...

Verslo „liudytojas“ per mėnesį sumoka apie 10 eurų, kai darbuotojas – 260 eurų: ar kiti metai gali būti paskutiniai? (172)

Vienas verslo liudijimo turėtojas per mėnesį vidutiniškai sumoka apie 10 eurų gyventojo pajamų...

Projektas „Kaukės“ įgauna pagreitį: po Šuns kostiumu slėpėsi garsus aktorius (16)

„Visus išdūrė ! Visus išdūrė!” – sekmadienio vakarą šaukė žiūrimiausio LNK...

Po provokuojančių nuogybių ant podiumo – ekstravagantiškų mados stebėtojų pasirodymas užkulisiuose (13)

Štai nugriaudėjo dar viena „ Mados infekcija “. Naujininkų simboliu tapusiame pastate,...

Pabandžiusi dominuoti moteris nudegė: kai taip elgiesi su vyrais, sulauki netikėto rezultato (17)

Mano fantazija yra ne būti valdomai, o pačiai valdyti. Pavyzdžiui, man patiktų važinėtis...