MKT pareigūnai jau kurį laiką turėjo informacijos, kad per Šalčininkų kelio postą įvežami dideli cigarečių kontrabandos kiekiai. Pareigūnų duomenimis į šią kontrabandos schemą buvo įsipainiojęs vienas posto muitinės pareigūnas.

Naktį iš spalio 14 į 15 d. muitinės kriminalistai surengė pasalą Šalčininkų kelio posto apylinkėse. Kaip ir tikėtasi, apie 4 val. 20 min., į postą iš Baltarusijos su automobiliu „VW Crafter“ atvažiavo „žvalgas“ – Baltarusijos pilietis. Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnas patikrino jo mašiną ir leido važiuoti toliau.

Neilgai trukus, apie 4 val. 55 min, poste su mikroautobusu „Ford Transit“ pasirodė kitas Baltarusijos pilietis, irgi deklaravęs, jog važiuoja tuščiomis, paimti krovinio iš Lietuvos. Nors minėtas muitinės pareigūnas buvo gavęs nurodymą detaliai patikrinti šį automobilį, jokių pažeidimų nenustatė, tad mašina nekliudomai nuvažiavo tolyn.

Bet nuvažiavo ne itin toli – apie 6 val. ryto ties Baltąja Voke „Ford Transit“ sustabdė MKT ir Vilniaus teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto pareigūnai. Mašina buvo grąžinta į postą pakartotiniam muitiniam patikrinimui ir jo metu mikroautobuso sienose ir lubose aptiktos slėptuvės, kuriose rasta 24 648 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 87 tūkst. eurų.

Buvo sulaikytas mašinos vairuotojas ir pirminį patikrinimą atlikęs muitininkas, įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba. Tuo pat metu MKT pareigūnai sustabdė ir sulaikė pirmuoju automobiliu važiavusį Baltarusijos pilietį, įtariamą prisidėjus prie kontrabandos organizavimo. O Alytuje kitą dieną buvo sulaikytas ir ketvirtas asmuo – nelegalaus krovinio laukęs šio miesto gyventojas.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, taip pat – piktnaudžiavimo tarnyba. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Abu Baltarusijos piliečiai Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu suimti mėnesiui, Lietuvos piliečiams skirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Išaugus cigarečių kontrabandos srautams, Lietuvos muitinė aktyviomis prevencinėmis priemonėmis siekia užkirsti kelią ir korupcijos atvejams savo darbuotojų gretose.

Šiemet tai jau penktas atvejis, kai muitinės pareigūnai atskleidžia kontrabandos schemas, į kurias galimai įsipainioję ir muitininkai. Iš viso įtarimai dėl kontrabandos ir piktnaudžiavimo tarnyba pareikšti dešimčiai muitinės pareigūnų (vienam iš jų skirtas specialiojo liudininko statusas). Pernai įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba buvo pareikšti dviem muitininkams.

Šių metų vasario mėnesį dėl tokių kaltinimų buvo sulaikyta Medininkų kelio posto pareigūnė, gegužę – du Kauno teritorinės muitinės darbuotojai, birželį – du Šalčininkų kelio posto muitininkai, o rugsėjį – keturi Raigardo kelio posto muitininkai.

Tačiau tuo pat metu reiktų pabrėžti, jog tiek šis, tiek kiti atvejai buvo atskleisti pačių muitinės pareigūnų dėka, o Lietuvos muitinėje nebus jokios tolerancijos korupcijai ir piktnaudžiavimams tarnyba.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)