Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, apie 3.15 val., muitinės kriminalistai Vilniuje sustabdė Lietuvos piliečio A. S. vairuojamą vilkiką „Volvo“ su puspriekabe.

Vairuotojas aiškino iš Baltarusijos į Lenkiją vežąs fanerą, tačiau muitinės pareigūnams toks maršrutas ir krovinys pasirodė įtartini.

Patikrinus vilkiką Medininkų kelio poste, paaiškėjo, kad jokios faneros joje nebuvo: vietoj medienos krovinio puspriekabėje muitininkai rado net 1300 dėžių cigarečių „Jin Ling“ ir „Saint George“.

Tęsiant tyrimą dėl šio įvykio, tos pat dienos rytą, muitinės kriminalistai atvyko į Vilniuje, Liudvinavo gatvėje įsikūrusios įmonės sandėlį.

Nors pastaroji įmonė deklaravo užsiimanti produkcijos iš polietileno gamyba, pareigūnai sandėlyje aptiko stovinčią dar vieną puspriekabę su 1200 dėžių cigarečių „Jin Ling“.

Rūkalai čia galėjo būti ne tik sandėliuojami, bet ir paskirstomi. Pvz., cigaretės „Jin Ling“ veikiausiai būtų vežamos toliau į Vakarų Europą, o „Saint George“ dažniausiai būna skirtos Lietuvos juodajai rinkai.

„Volvo“ vairuotojas A. S. Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo sprendimu suimtas vienam mėnesiui. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Iš viso tądien Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė 25 mln. vnt. kontrabandinių cigarečių. Preliminari nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 8 mln. 760 tūkst. Lt. Tai didžiausia pastaraisiais metais sulaikyta cigarečių kontrabanda Lietuvoje.

Per tris pirmuosius 2010-ųjų mėnesius ir balandžio pradžią Lietuvos muitinė jau sulaikė 82 mln. vnt. nelegalių rūkalų. Tai jau daugiau nei pusė viso pernai Lietuvos muitinės sulaikytų kontrabandinių cigarečių kiekio (2009 m. sulaikyta 120 mln. vnt. rūkalų).