Įspūdingiausia „kontrabandinių automobilių pjūtis“ įvyko rugpjūčio 19-osios, penktadienio, rytą, Šalčininkų kelio poste. Čia vos per valandą sulaikyti keturi lengvieji automobiliai su kontrabanda, o vakarop – dar vienas.

Apie 7 val. pareigūnams įkliuvo automobiliu „Volkswagen Jetta“ atvažiavusi Baltarusijos pilietė I. K., kuri po viršutiniais rūbais mėgino slėpti 394 pakelius nelegalių rūkalų.

Po pusvalandžio, baltarusio A. R. vairuojamame „Opel Corsa“ muitinės pareigūnai su mobiliąja rentgeno kontrolės sistema aptiko kuro bake, galiniame bamperyje bei slenksčiuose išslapstytas cigaretes. Iš viso rasti 1384 pakeliai. O 8 val. su tokiu pat nelegaliu kroviniu įkliuvo dar du atvykėliai iš Baltarusijos – analogiškai paslėptos kontrabandinės cigaretės gabentos automobiliais „Opel Omega“ ir „Citroen C4“. Na, o apie 19 val. vakaro laimę pabandė dar viena kontrabandininkė, irgi mėginusi slėpti cigaretes – 41 pakelį, po viršutiniais rūbais.

Šeštadienį reikšmingesnes cigarečių kontrabandos siuntas sulaikė Raigardo ir Medininkų kelio posto pareigūnai – jos vežtos automobiliai „Audi“ ir „Chrysler“.

Bet įdomiausias tą dieną buvo Šalčininkų kelio posto sulaikymas – įtarus, kad iš Baltarusijos įvažiavusiame automobilyje „Volkswagen“ irgi gali būti slepiama kontrabanda, jis patikrintas rentgeno kontrolės sistema Medininkų kelio poste. Ten paaiškėjo, kad mašinoje slepiama 2,7 kg neapdorotos gintaro žaliavos.

Pareigūnų nuomone, sulaikytas gintaras gali būti iš Ukrainos (jis gana skiriasi nuo dažnai mėginamo į Lietuvą kontrabanda įvežti gintaro iš Kaliningrado). Šiemet Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė 169 kg nelegaliai vežto gintaro, kurio vertė 10 856 eurai.

Dar trys automobiliai su cigarečių kontrabanda sekmadienį taip pat sulaikyti Medininkų ir Šalčininkų kelio postuose. Kaip ir visais ankstesniais atvejais automobilius vairavo Baltarusijos piliečiai.
Visiems pažeidėjams buvo surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai. Bendra per šias dienas sulaikytų cigarečių vertė – beveik 21 tūkst. eurų.