Apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė buvusio mokesčių policijos pareigūno Mindaugo Silickio advokato skundą, kuriuo buvo prašoma panaikint suėmimo paskyrimą jo ginamajam.
Stambaus masto kontrabanda kaltinamam 30-mečiui M.Silickiui suėmimą sausio 18 dieną prokuratūros prašymu paskyrė Kauno apygardos teismas. Iki tol kaltinamasis buvo namų arešte.

Į teismą prokurorai kreipėsi išsiaiškinę, kad M.Silickis pats ir per kitus asmenis bando paveikti bylos liudytojus, bendrauja su savo bendrininkais.

Su tokiu teismo sprendimu nesutiko M.Silickio advokatas Romualdas Žadeika ir parašė skundą Apeliaciniam teismui. Jis teigė, kad suėmimas paskirtas nepagrįstai - teismas neatsižvelgė į jo ginamojo šeimyninę padėtį ir sveikatos būklę.

Advokato teigimu, sausį M.Silickis buvo paguldytas į ligoninę dėl širdies ligos. Namuose auga du mažamečiai vaikai, dėl vieno iš jų ligos M.Silickio žmona negali dirbti, todėl šeimos maitintoju gali būti tik tėvas.

R.Žadeika teigė, kad kardomąjį suėmimą paskyręs Kauno apygardos teismas nesilaikė suėmimo skyrimo sąlygų. Advokatas tvirtino, kad būdamas laisvėje - namų arešte - jo ginamasis nustatytų sąlygų niekada nepažeidė.

Tuo tarpu Generalinės prokuratūros prokuroras Arūnas Verenius teigė, kad suėmimas M.Silickiui yra paskirtas teisėtai ir pagrįstai.

Prokuroras pripažino, kad būdamas namų arešte, M.Silickis iš tikrųjų sąlygų nepažeidė. Tačiau pernai spalį, sušvelninus sąlygas, jis pradėjo kontaktuoti su bendrininkais ir verstis neteisėta komercine veikla, dabar jam ketinama pareikšti naujus kaltinimus.

Išklausęs šalių nuomonių, Apeliacinis teismas nusprendė, kad kardomasis suėmimas M.Silickiui paskirtas teisėtai ir pagrįstai.

Kauno apygardos teismas sausio 18 dieną suėmimą skyrė 15-kai parų, nes M.Silickis gydėsi ligoninėje ir teismo posėdyje nedalyvavo. Dabar baigiantis suėmimo terminui, pareigūnai greičiausiai kreipsis į teismą, prašydami ilgesniam laikui suimti kaltinamąjį.

Įtarus nusikalstama veikla, tuometinį Mokesčių policijos departamento Vilniaus apskrities kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos komisarą M.Silickį 2000 metų rugpjūtį sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai. Daugiau nei 9 mėnesius jis buvo laikomas suimtas, vėliau buvo paleistas į laisvę.

Pasak pareigūnų, M.Silickiui yra pareikštas kaltinimas dėl pusės milijono litų vertės cigarečių kontrabandos. Taip pat įtariama, kad jis organizavo spirito, vištų šlaunelių ir kitų prekių kontrabandą. Sudėtinga byla tebetiriama.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (37)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (183)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

Gyvai / Dakaro finišas: lietuvių ekipažai stoja į paskutinį mūšį (39)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (69)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (32)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (24)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

Įstatymai privertė sukurti verslą (47)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (107)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (47)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį labai saugojau, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (158)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...