aA
Trys vyrai kaltinami dešimtis tūkstančių sumokėję už kokainą konservų dėžėse, teisme kratėsi kaltės. Vieni tikino, kad nekalti, vienas – nė nedavė parodymų.
Kokainas konservų dėžėse: vienas kaltinamųjų atsisako kalbėti, kiti tikino, kad tapo iš piršto laužtų pasakojimų įkaitais
© Klaipėdos aps. VPK

Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas praneša, kad 47 tomų baudžiamojoje byloje, kurioje du kauniečiai, 48-erių metų N. M., 33-iejų metų G. B., ir Klaipėdos rajone gyvenantis 47-erių metų V. V. kaltinami bendrininkų grupe neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, baigtos sakyti baigiamosios kalbos. Skelbti sprendimą teismas numato vasario 3 dieną.

Išklausyti kaltinamųjų gynėjų, pačių kaltinamųjų paskutinių žodžių teismui prireikė visos darbo dienos. Kaltinamojo V. V. advokatų manymu, jų ginamojo kaltę prokuroras mėginantis įrodinėti visiškomis prielaidomis. Anot jų, byloje esantys duomenys suteikia pagrindą daryti neabejotiną išvadą, kad apskritai nepadaryta veika, turinti nusikaltimo, baudžiamojo nusižengimo požymių. Vieno iš V. V. advokato žodžiais, jo ginamasis niekaip negalįs būti atsakingas už tai, ko nežinojo, kas yra sandariai uždarytose skardinėse.

Gynėjai teismo prašė V. V. išteisinti. Pats kaltinamasis teigė jam inkriminuojamo nusikaltimo nepadaręs, jis tikįs, kad teismas priims objektyvų ir nešališką sprendimą. Teismo prašė, kad šis jį išteisintų.

Kaltinamojo N. M. gynėjo manymu, šią bylą išnagrinėjo šališkas teismas. Teigė, kad byloje nėra įrodymų, kurie patvirtintų, jog N. M. būtų prisidėjęs darant ar daręs kokią nors nusikalstamą veiką. Teismo prašė jo ginamąjį išteisinti.

Tardamas savo paskutinįjį žodį N. M. pareiškė, kad kaltės nepripažįsta visiškai, teigė inkriminuojamo jam nusikaltimo nepadaręs, tapęs iš piršto laužtų parodymu įkaitu. Vyras tikino, kad jokių jo kaltę pagrindžiančių įrodymų nėra ir negalį būti. Teismo prašė, kad šis jį išteisintų.

Išnagrinėjus baudžiamąją bylą, kaltinamojo G. B. advokatės manymu, kaltinimai jos ginamajam nepasitvirtino, todėl jis turėtų būti išteisintas. Anot gynėjos, svarbu pažymėti, kad pats kaltinamasis aktas G. B. atžvilgiu esąs surašytas netinkamai, kaltinamasis aktas esantis neaiškus, netikslus, o pats procesas G. B. atžvilgiu buvęs pradėtas neteisėtai.

Advokatė teismo prašė G. B. išteisinti. Pats kaltinamasis tardamas paskutinį žodį teigė, kad savo kaltės, kaip ir anksčiau, nepripažįstąs, kadangi šio nusikaltimo jis nepadaręs, prašė, kad teismas jį visiškai išteisintų.

Kiek anksčiau įvykusiame teisiamajame posėdyje valstybinis kaltintojas savo baigiamojoje kalboje pažymėjo, kad visiems trims inkriminuotos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų duotais parodymais, ekspertų, specialistų pateiktomis išvadomis, kita byloje esančia medžiaga.

Savo kalboje prokuroras atkreipė dėmesį, kad kaltinamasis V. V. ikiteisminio tyrimo metu savo kaltės neneigė, tačiau teisme anksčiau duotų parodymų atsisakė.

Prokuroras teismo prašė visus tris kaltinamuosius pripažinti kaltais ir paskirti: V. V. – 13, G. B. – 11 metų laisvės atėmimo bausmes. Kaltinamajam N. M. valstybinis kaltintojas teismo prašė paskirti 13 metų laisvės atėmimo bausmę, subendrinus šią bausmę su 2021 metų Kauno apygardos teismo paskirta bausme už kitą padarytą nusikaltimą, paskirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 13 metų ir 400 MGL baudą.

2020 metų liepos pradžioje ši byla pradėta nagrinėti iš esmės, paskelbtas kaltinamasis aktas. Pirmajame teismo posėdyje kaltinamasis V. V. perskaitė savo parodymus, tačiau nuo išsamesnių komentarų jis kol kas susilaikė. Valstybinį kaltinimą byloje palaikančio prokuroro paklaustas, ar iš principo atsakinės į jo pateiktus klausimus, V. V. pareiškė, kad atsakinės, ir pridūrė, jog tik pasitaręs su savo gynėjų pasakys, kokiame bylos nagrinėjimo etape tai padarys.

Kaltinamasis posėdyje nesutiko atsakinėti ir į proceso dalyvių klausimus. Jis taip pat nepaaiškino, kaip konservų dėžutėse atsirado kokainas. V. V. teigė, jog su pažįstamu asmeniu yra kalbėjęs tik apie konservus ir jų konservavimo įrenginius.

Bylos kaltinamajame akte nurodoma, kad nusikaltimas padarytas 2017 metais. Maždaug kovo–balandžio mėnesį V. V. vienoje degalinės kavinėje susitiko su N. M., G. B. ir L. B. ir susitarė už 50 000 eurų nupirkti 1033,28 g. kokaino, kuris turėjo būti platinamas Skandinavijoje.

Buvo sutarta, kad 10 000 erų V. V. sumokės pardavimo metu, likusius 40 000 eurų – po kokaino realizavimo.

2017 m. balandį konspiracijos tikslais pasiskolintu automobiliu V. V. atvyko į Kauną, ten vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje susitiko su N. M. ir už 10 000 eurų iš pastarojo nupirko 6 uždarytas konservų dėžutes su jose paslėptais 1033,28 g. kokaino. Narkotikus V. V. parsigabeno į Klaipėdos rajone esantį savo gyvenamąjį namą. Brangų pirkinį vyras iš pradžių paslėpė žemės sklype, o po to ir namo garaže. Narkotikus ten laikė, kol juos per kratą 2017 metų gegužės 6-osios vakarą rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Bylos duomenimis, minėtus narkotikus 2017 m. pavasarį taip „užkonservavo“ ir laikė Lietuvoje, nenustatytoje vietoje G. B. ir N. M. Iš pradžių vyrai kokainą specialiu įrenginiu supakavo į 6 vakuumo maišelius, paskui juos sudėjo į 6 metalines konservų dėžutes ir sandariai uždarė konservų skardinių uždarymo įrenginiu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.3333

Top naujienos

Ekspertas įvertino Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimą: Putinui teko nuryti karčią piliulę

Trečiadienį baigėsi istoriniu laikomas Kinijos vadovo Xi Jinpingo ir Rusijos prezidento Vladimiro...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Konvojuojat kalinius užpultas Matuko žudikas Kontenis: tai kerštas už vaiko nužudymą (11)

Dėl keturmečio posūnio Matuko nužudymo 19 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas Kėdainių...

Karas Ukrainoje. Ukraina išlaisvino dar vieną svarbų miestą: pasitraukdami okupantai sugebėjo „pasižymėti“ Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Karo ekspertai: kažkas tikrai bus

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad dėl...

Vytautė Merkytė

Vytautas su šunų pagalba ieško dingusių asmenų ir skenduolių: papasakojo įsimintiniausias paieškas ir koks momentas – skaudžiausias

Tai itin baisus scenarijus, tačiau retkarčiais kai kuriems žmonėms jis tampa realybe – dingo...

Vilniuje sutrikdytas eismas: po smūgio apvirto mikroautobusas, sužaloti du žmonės papildyta

Ketvirtadienį buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Abiejų Tautų Respublikos pl., įvyko eismo...

Pražydo gražus, bet itin nuodingas augalas: sąlytis gali baigtis net mirtimi

Lazdijų rajono Petroškų miško pažintiniame take pražydo paprastasis žalčialunkis – vienas...

Ekspertai apie mokesčių reformą: žmonės rinksis išvažiuoti arba negrįžti

Šios savaitės pradžioje finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje laikytą...

Jau netrukus prasidės geomagnetinė audra: išvardijo, kokius simptomus ji gali sukelti ir kaip apsisaugoti (3)

Jeigu pastarosiomis dienomis pasijaustumėte prasčiau, gali būti, kad taip jus paveikė Saulės ir...