Policija pranešė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas Klaipėdos miesto PK, 2020 m. liepos mėn. gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl bandymo padegti gyvenamąjį namą Klaipėdoje bei jo kieme stovėjusį vienai uostamiesčio įmonių priklausantį automobilį.

2020 m. liepos mėn. Klaipėdoje, Bijūnų g., Klaipėdos miesto PK ir KPONTV pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą 35 m. amžiaus, niekur nedirbantį, vyriškį, anksčiau teistą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis, turint tikslą jas platinti, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Atlikus kratą šio asmens gyvenamojoje vietoje, rasta apie 50 g psichotropinės medžiagos – amfetamino ir narkotinės medžiagos – kanapių.

Tolesnio tyrimo metu paaiškėjus, kad iš nukentėjusiojo buvo prievartaujamas turtas, tyrimą perėmė Klaipėdos apskrities VPK KPONTV. Įtariama, kad trys (48 m. ir 52 m. amžiaus bei jau minėtas 35 m. amžiaus) bendrininkai, neturėdami teisėto pagrindo, dėl neva neįvykusio san-dorio, prievartavo didelės vertės turtą iš nukentėjusiojo, jį sistemingai baugino, naudodami psichinę prievartą, bei pasikėsino tyčia sugadinti pastarojo turtą visuotinai pavojingu būdu.

2020 m. vasario mėn. įtariama vienas iš bendrininkų akmenimis apmėtė nukentėjusiojo gyvenamojo namo kieme stovėjusius du automobilius.

Be to, įtariama, kad minėti asmenys 2020 m. kovo mėn. išklijavo popieriaus lapus su nukentėjusiojo atvaizdu, telefono numeriu bei šmeižiančiu tekstu nukentėjusiojo gyvenamosios vietos rajone.

2020 m. liepos mėn. įtariama vienas iš bendrininkų metė padegamąjį užtaisą į nukentėjusiojo namo kiemą, taip pasikėsindamas padegti gyvenamąjį namą bei kieme stovėjusį įmonės automobilį, tačiau laimei, padegamajam užtaisui neužsiliepsnojus, buvo apgadintas tik automobilis.

Tęsiant tyrimo veiksmus, 2020 m. rugsėjo mėn. Klaipėdoje, Birutės g., sulaikytas 52 m. amžiaus klaipėdietis. Atlikus kratą asmens gyvenamojoje vietoje, rasta mačetė su dėklu, 14 peilių, nunčiakai.

Šis vienoje iš Mažeikių įmonių dirbantis vyriškis teisėsaugai žinomas, anksčiau teistas už sprogstamųjų medžiagų laikymą ir realizavimą, sukčiavimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Tą pačią dieną Klaipėdoje, Lazdynų g., sulaikytas 48 m. amžiaus, anksčiau neteistas, Klaipėdos miesto gyventojas. Kratos metu pastarojo gyvenamojoje vietoje rastas pistoletas su duslintuvu, pneumatinis šautuvas, revolveris su panaikintu pavadinimu bei numeriu, su 9 šovini-ais būgne, 87 šoviniai, 2 signalinės raketos, metalinė teleskopinė lazda bei įtariama kanapės. Kratų metu paimtiems objektams paskirtos užduotys atlikti tyrimus.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau dviem įtariamiesiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Trečiam įtariamajam paskirtas dokumentų paėmimas ir namų areštas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu, baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už žmogaus terorizavimą grasinant susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą sveikatai ar turtui veiką arba sistemingą bauginimą panaudojant psichinę prievartą, numatytas laisvės atėmimas iki 4 metų.

Už didelės vertės turto prievartavimą dalyvaujant organizuotoje grupėje, numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.