Lietuvos muitinės atstovai informuoja, kad penktadienį, apie 16 val. vakaro, Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Pilies jūrų uosto poste patikrino jūrinį konteinerį, atplukdytą iš vienos Centrinės Amerikos valstybių.

Tikrinimo metu muitininkai atkreipė dėmesį į tris brezentinius maišus, apjuostus grandinėmis su pakabinamomis spynomis. Pasitelkus į pagalbą muitinės kinologą su tarnybiniu šunimi, keturkojis muitininkų pagalbininkas be didesnių dvejonių krovinį pažymėjo kaip turintį narkotinių medžiagų.

Tuomet, dalyvaujant ekspeditoriaus atstovui, įtartini maišai buvo atverti – juose pareigūnai rado žalius stačiakampius paketus. Paketų viduje buvo presuoti neaiškios kilmės baltos spalvos milteliai: pirminis narkotikų testas parodė, kad tai gali būti kokainas.
Iš viso buvo sulaikyta 116 kg kokaino, jo vertė juodojoje rinkoje gali būti apie 23 mln. 200 tūkst. Lt.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Klaipėdos skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso199 str. 2 d. (Narkotinių medžiagų kontrabanda) ir 260 str. 3 d. (Neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu). Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokurorai.

Muitinės pareigūnai pastebi, kad pastarosiomis savaitėmis didelės narkotikų siuntos sulaikomos daugelio Europos šalių uostuose. Pvz., prieš dvi savaites panaši narkotikų siunta – apie 200 kg kokaino – buvo sulaikyta Vokietijoje.

Prieš mėnesį Lietuvos muitinės pareigūnai 73 kg hašišo ir marihuanos siuntą sulaikė Lietuvos – Lenkijos pasienyje. Maždaug 3 mln. Lt vertės narkotikai buvo apkrauti apelsinais ir citrinomis.
Iš viso šiemet Lietuvos muitinė jau sulaikė daugiau nei 800 kg įvairių narkotikų (hašišo, amfetamino, kokaino, naujųjų psichoaktyvių medžiagų). Pernai muitinės pareigūnai sulaikė daugiau nei toną įvairių narkotinių medžiagų.