Kaip ketvirtadienį pranešė teismas, byloje nustatyta, kad teistas 52 metų klaipėdietis namo, kuriame pats gyveno, laiptinėje persekiodamas nukentėjusįjį, jam į įvairias kūno vietas, taip pat ir į galvą, sudavė ne mažiau kaip keturis smūgius nenustatytu kietu buku daiktu ir ne mažiau kaip devynis kartus dūrė nenustatytu aštriu daiktu.

Dėl padarytų sužalojimų buvo nepataisomai subjaurotas nukentėjusiojo kūnas.

Kaip konstatavo teismas, vyras nusikaltimo nebaigė dėl nuo jo nepriklausančių aplinkybių, nes nukentėjusysis aktyviai priešinosi dengdamasis rankomis, metė į užpuoliką savo rankinę su nešiojamuoju kompiuteriu ir pabėgo nuo smurtautojo į savo butą.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis savo kaltės nepripažino, teigė, kad iš savo buto išėjęs nebuvo, nukentėjusiojo nepažįsta ir nieko nesužalojo.

Apklausos metu vyrui pradėjus kalbėti neadekvačius dalykus apklausa buvo nutraukta, jam paskirta teismo psichiatrijos ekspertizė.

Apygardos teismas konstatavo, kad vyras dėl jam diagnozuoto psichikos sutrikimo negali stoti prieš teismą ir duoti paaiškinimų, tačiau tai, kad būtent jis pasikėsino nužudyti kaimyną, patvirtina byloje surinkti įrodymai, tarp jų ir Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialisto išvados.

Teismo psichiatrinės, teismo psichologinės ekspertizės akte konstatuota, kad nusikaltimo padarymo metu vyras turėjo psichikos sutrikimą, dėl kurio negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų, jam rekomenduotas priverstinis gydymas – stacionarus stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje sustiprinto stebėjimo sąlygomis.

Įvertinęs nurodytas aplinkybes, teismas padarė išvadą, kad kaltinamasis pasikėsino nužudyti nukentėjusįjį būdamas nepakaltinamas.

Teismas taip pat nurodė, kad žalos, padarytos nepakaltinamo asmens veika, atlyginimo klausimas negali būti sprendžiamas baudžiamojoje byloje, kaip numato Baudžiamojo proceso kodeksas. Tuo metu baudžiamojo įstatymo uždrausta veika, padaryta nepakaltinamo asmens, nėra nusikaltimas ar baudžiamasis nusižengimas, kadangi nėra visų jo sudėties požymių.

Nukentėjusiojo civilinis ieškinys paliktas nenagrinėtas baudžiamajame procese.

Apygardos teismo nutartis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiama apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.

37-erių mokytojas buvo užpultas šių metų kovo 2 dieną daugiabučio namo laiptinėje. Nusikaltimą padaręs asmuo gyveno tame pačiame name. Mokytojui buvo subjaurotas veidas, po užpuolimo jis nevaldo dešinės rankos, kuria labiausiai bandė apsisaugoti nuo peilio dūrių.

Teisėsauga iš pradžių tyrimą buvo pradėjusi pagal nesunkų sveikatos sutrikdymą reglamentuojantį Baudžiamojo kodekso straipsnį, tačiau surinkus daugiau duomenų ir gavus patikslintas ekspertų išvadas, nusikalstama veika buvo perkvalifikuota į pasikėsinimą nužudyti.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)