Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2022 m. liepos mėn., kai kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai uostamiesčio teisėsaugininkai su pasieniečiais sustabdė krovininį automobilį. Jis atvyko į Lietuvos Respubliką iš Lenkijos.

KPONTV pareigūnai atliko kratą krovininio automobilio puspriekabėje ir rado dvi dėžes. Jose buvo dvidešimt du paketai su daugiau kaip 22 kg kanapių. Paimtų narkotinių medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 220 tūkst. eurų.

Krovininį automobilį vairavo vienoje iš Klaipėdos rajono krovinių pervežimo įmonių dirbantis 51 m. Kretingos rajono gyventojas. Vyras jau teistas už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam buvo paskirtas suėmimas, vėliau skirta švelnesnė kardomoji priemonė.

Tęsdami tyrimą, policijos pareigūnai nustatė įtariamą nusikaltimo organizatorių, 44 m. Kretingos rajono gyventoją. Tai niekur nedirbantis vyras, anksčiau teistas dėl vagystės, narkotikų ir turto sunaikinimo.

Įtariamasis pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo, bet pareigūnai jį rado ir 2023 m. lapkričio 10 d. pargabeno iš Ispanijos Karalystės į Klaipėdą pagal Europos arešto orderį. Šiuo metu vyras yra suimtas.

Abiem vyrams pateikti įtarimai dėl disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir dėl narkotikų kontrabandos į Lietuvos Respubliką.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Pagal nusikalstamos veikos padarymo metu galiojusią Baudžiamojo kodekso redakciją už narkotinių medžiagų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo, baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją