Ketvirtadienio vakare Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai pagal specialią užduotį dirbo Kauno apskrityje. 18 val. 15 minučių greitkelio Vilnius – Kaunas 91 kilometre pareigūnų tarnybinį automobilį „Audi A6“ dideliu greičiu pavijo motociklas „Kawasaki“, o pamatęs, kad prasilenkė su policijos automobiliu, motociklas nuruko link Vilniaus, padidinęs greitį.
© Lietuvos kelių policijos tarnybos nuotr.

Pareigūnai informuoja, kad ant motociklo nebuvo valstybinio numerio ženklo, o vairuotojo manevravimas sukėlė rimtų abejonių, ar toks važiavimas nepasibaigs nelaime.

Pareigūnai stabdė šį motociklą, įjungus mėlynus ir raudonus švyturėlius, tačiau pavojingu greičiu važiavęs motociklas padidino greitį iki 200 km/val ir net nebandė sustoti. Persekiodami, pareigūnai per garsiakalbį liepė vairuotojui sustoti, tačiau minėtas vairuotojas nepaisė policijos reikalavimų, ir toliau keldamas grėsmę kitiems eismo dalyviams, pavojingai manevruodamas tarp antrąja ir pirmąja eismo juosta važiuojančių automobilių, ketindamas pareigūnus suklaidinti, ties kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda 84 km., pavojingai pasuko į dešinę, į nuvažiavimą link Kauno marių ir apsisukęs po viaduku, išvažiavo vėl į kelią Vilnius-Kaunas-Klaipėda, ir didindamas savo važiavimo greitį nuvažiavo link Kauno.

Kawasaki“ vairuotojas kuo toliau tuo pavojingiau vairavo, manevruodamas nerodė jokių perspėjamųjų signalų (posūkių), akivaizdžiai viršijo leistiną saugų greitį, važiavo priešpriešiniam eismui skirta juosta, lenkdavo važiuojančias kitas transporto priemones per skiriamąją juostą, kitas apvažiavo iš dešinės kelkraščiu, sudarė ne vieną avarinę situaciją, privertė kitas transporto priemones staigiai keisti važiavimo kryptį, stabdyti.

Kai motociklo „Kawasaki“ greitis pasiekė 230 km/val., Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, patruliuojantys su tarnybiniais motociklais „Yamaha FJR-1300“, prisijungė prie gaudynių, įjungtais švyturėliais ir garsiniais signalais.

Nuo to momento minėtas persekiojamas motociklas, pamatęs, kad yra persekiojamas papildomai ir policijos motociklų, dar maksimaliai padidino savo vairuojamo motociklo greitį, tačiau Kleboniškio gatvėje visgi buvo sustabdytas.

Paaiškėjo, kad vairuotojas – aštuoniolikmetis kaunietis, pasiskolino motociklą iš draugo. Jokių dokumentų – nei asmens tapatybės, nei motociklo, jaunuolis nepateikė. Patikrinus motociklo rėmo duomenis, pareigūnai išsiaiškino, kad motociklas nėra paieškomas, tačiau nėra registruotas, jam neatlikta valstybinė techninė apžiūra, jis neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Motociklą vairavęs vyras neturėjo teisės vairuoti tokį motociklą, o paklaustas, kodėl nestojo – atsakė, kad pamanė, kad nebus sulaikytas. Vairuotojas paaiškino, kad bandęs pasprukti nuo policijos pareigūnų apie chuliganiško ir pavojingo vairavimo galimas skaudžias pasekmes net negalvojo. Akivaizdu, kad toks „pasivažinėjimas“ galėjo baigtis labai skaudžiai.

Vairuotojui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, jam gresia daugiatūkstantinė bauda, o jei teismas priims tokią nutartį – ir administracinis areštas. Motociklą „Kawasaki“ iš sustabdymo vietos transportavimo tarnyba priverstinai nugabeno į saugojimo aikštelę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad šią savaitę šalies keliuose yra vykdoma sustiprinta transporto priemonių važiavimo greičio, pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė. Lietuvos kelių policijos tarnyba praneša, kad netoleruoja ir netoleruos tokio vairuotojų elgesio keliuose ir akiplėšiško abejingumo saugiam eismui. Ryžtingai užkardysime bet kokius tokio pobūdžio pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus. Tikime, kad šis atvejis, tik policijos pareigūnų, ryžtingai reagavusių į šį įvykį profesionalumo dėka nesukėlęs rimtų padarinių, bus gera pamoka visiems vairuotojams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: iš šaltesnių orų gniaužtų pavyks ištrūkti, tačiau yra vienas bet (4)

Savaitės pradžioje vyraus šaltoki orai , krituliai numatomi tik kai kur. Visgi, antroje savaitės...

Orlaivio kapitonas: skrydžio metu sudėtingiausi du dalykai (80)

Nestandartinės situacijos dėl oro ar techninių nesklandumų skrydžio metu pilotui nekelia baimės,...

Lietuvoje buriasi nauja grupuotė: mato kyšančias Kremliaus ausis (1304)

Pogrindyje tūnojusi Lietuvos radikalų fašistų grupelė lenda į viešumą. Šalies didmiesčiuose...

Poros, kurių galėjo ir nebūti: dabar darnūs santykiai kadaise buvo subyrėję (1)

Daug kas mano, kad visos garsenybių poros išgyveno romanus tarsi iš pasakos. Tačiau daugelis jų...

R. Valatka. Partinė, valstybinė ir emigrantų šizofrenija darkosi laisvai (264)

Socialdemokratai turi naują baltą pūkuotą partijos Pirmininką. Bet nebeturi frakcijos Seime....

Kodėl mokslininkai taip ilgai nesuprato, iš kur atsiranda vaikai? (84)

Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės,...

V. Jurgutis: visi savanoriškai apsidalinome atleidimo lapeliais (20)

Liberalų sąjūdį ir toliau krečia krizė. Prieš dvi dienas iš partijos pirmininko pareigų...

5 daiktai, į kuriuos turėtų investuoti kiekviena vyresnė nei 40 metų moteris (60)

Sulaukusi tokio amžiaus, kiekviena moteris jau turi savo stilių ir gali tiksliai pasakyti, kas jai...

Unikalų namą Rusnėje nugriovė tam, kad sukūrentų. Bažnyčios plytas siūlyta parduoti (140)

Rusnėje neseniai buvo nugriautas Darbo partijos nario, Šilutės verslininko Sauliaus...

10 šiurpiausių Anglijos pilių, kuriose vaidenasi (19)

Bolsoverio pilis Derbišyre, kurioje, kalbama, pasirodo vaiduoklis berniukas ir slapčia ima...