Lengvo, bet vertingo grobio tykantys ilgapirščiai rengiasi sezonui – per naktį mieste pavogti trys brangūs varikliai, skirti vandens transporto priemonėms. Nusikaltėlius masina vertybės, leidžiančios jiems greitai ir gan dosniai pasipelnyti.
Apie tai liudija naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kaune įvykdytos kelios vagystės. Vienos jų metu vandens sporto ir kitokia laisvalaikio pramogoms skirta įranga prekiaujanti įmonė patyrė per 50 tūkstančių litų nuostolių. Ryte į darbą atėję bendrovei „Arum“ priklausančios parduotuvės „Baracuda“ darbuotojai pasigedo dviejų „Yamahos“ markės variklių, buvusių pritvirtintų prie katamarano „Luxuria RA“ ir katerio „Finmaster 5700“. Brutaliai nuplėšę pritvirtintus variklius, vagys nepataisomai suniokojo jų priedus ir kitas detales – nutraukė valdymo trosus, nupjovė elektros instaliacijos laidus.

Apvogti katamaranas ir kateris stovėjo Kauno „Žalgirio“ jachtklubo teritorijoje, greta parduotuvės įrengtoje ekspozicijoje.

Dar per dvidešimt tūkstančių litų patirtą žalą įvertino kaunietis, tą pačią naktį netekęs uždaro gyvenamojo namo kieme Sukilėlių prospekte žiemos sezonui paliktos „MacGregor 26“ jachtos variklio. Pasak nukentėjusiojo, jo kaina – 22 tūkst. litų. Nukentėjusieji iš savo valdų pavogtą turtą pastebėjo ryte.

Kol kas neaišku, ar pastarosios dvi vagystės gali būti tarpusavyje susijusios. Kol kas neaiškūs ir jas įvykdę asmenys.

Yra didelė paklausa

Bendrovės „Arum“ direktorius Arūnas Bartkevičius vakar „Kauno dienai“ sakė, kad tokios vagystės Lietuvoje vis dažnesnės. Anksčiau išvykėliai iš Lietuvos kai kuriose užsienio šalyse buvo pagarsėję kaip motorinių valčių ir kitų vandens transporto priemonių variklių vagys.

Ir čia pasilikę vagys nevengia imtis panašių avantiūrų. Anot A.Bartkevičiaus, tokių vagysčių padaugėjo dėl Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos taikomos pernelyg liberalių mažųjų, pramoginių ir sportinių laivų bei jų variklių registracijos taisyklių: „Kol bus galimybė užregistruoti ir neteisėtu būdu įsigytus variklius, tol bus tokių agregatų poreikis. Varikliai būna vogti tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Europos šalyse, juos nesunku realizuoti.“

Pašnekovo įsitikinimu, vandens transporto priemonių varikliai turėtų būti prilyginami automobilių motorams, o jų registracija atitinkamai turėtų būti analogiška valstybės įmonėje „Regitra“ vykdomai sausumos transporto priemonių registravimo procedūrai.

„Kaimyninėse Baltijos šalyse šie reikalavimai jau senokai sugriežtinti. Tiek Latvijoje, tiek ir Estijoje registruojami laivų varikliai privalo turėti tikrus, originalius dokumentus, o ne kažkokius neaiškius popierius. Dar prieš penkerius metus mes, susivieniję visi šios kategorijos prekių pardavėjai, pateikėme Susisiekimo ministerijai peticiją, prašydami pakeisti pakabinamų variklių registravimo įstatymą. Sulaukėme tik pažadų“, – apmaudo neslėpė nebe pirmą kartą nuo vagių nukenčiančios įmonės vadovas.

Vagysčių vajus neslūgsta

Vienas brangiai kainuojantis pakabinamas variklis iš „Baracudos“ parduotuvės buvo pavogtas ir pernai spalį. Jau 15 metų tokiu verslu užsiimantis A.Bartkevičius pasakojo ir iš savo kolegų bei konkurentų vis išgirstantis apie jų patiriamas vagystes.

Šįkart 50 ir 80 arklio galių „Yamahos“ markės varikliai nugvelbti nuo visiškai naujų katerio ir katamarano, kurie neseniai buvo eksponuojami Vilniuje vykusioje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje, o po to pargabenti atgal į parduotuvės kiemą. Dėl savo dydžio šios siūlomos prekės buvo paliktos kieme.

„Natūralu, kad vagys galėjo žinoti, į kokios vertės daiktus jie taikosi. Juolab kad mūsų parduotuvės interneto svetainėje yra labai detaliai aprašyta kiekviena siūloma prekė, jos savybės“, – sakė A.Bartkevičius.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Kai Rumunija mus aplenkia (175)

Šiuo metu sudėtingoje politinėje situacijoje esančios Rumunijos vardas Lietuvoje minimas ne tik...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (284)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (196)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Danguje virš Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai (4)

Danguje netoli Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai.

Parduotuvėje kilo įtarimų: ar čia – ne alkoholio reklama? (5)

„Kas vyksta Kaune“ skaitytoja Kaune, Savanorių prospekte esančioje parduotuvėje „ Hyper...

Panevėžio rajono medikai pas ligonius vyksta „plikomis“ padangomis (10)

Naujienų portalą JP pasiekė informacija, kad VšĮ Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios...

Legendinis NBA milžinas – apie du Sabonius, Valančiūno padėtį ir Ballų šeimos klaidą specialiai DELFI iš Londono (15)

Ką reiškia būti vidurio puolėju NBA lygoje? Atsakymas į šį klausimą per pastaruosius 20...

Pasikeitimai darbo rinkoje: lūpdažių pardavėjos tampa IT įmonių vadovėmis (42)

Moterys gali kuo puikiausiai vadovauti nuo vyrų knibždančioms technologinėms įmonėms,...

Krepšininkas Simas Jasaitis areštinės išvengė dėl kurioziškų aplinkybių (263)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis , kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl...

Šiaurės Korėjos dainininkei – akibrokštas Seule (85)

Seule pirmadienį įvyko protesto akcija, susijusi su Šiaurės Korėjos muzikinio moterų kolektyvo...