aA
Kauno apygardos teismui teko nelengva užduotis išnarplioti bylą, kurioje 7 kauniečiai kaltinami labai sunkiais nusikaltimais – nuo narkotikų kontrabandos iki prekybos žmonėmis. Jau nuo pirmojo posėdžio bylą ėmė strigti.
Teismas dėl kontrabandos
Teismas dėl kontrabandos
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Prieš teismą stojo Ronaldas Mikočiūnas, Edikas Mikučiauskas, Raimondas Albinas Galeckas, Gediminas Vaikšnoras, Igoris Skromovas, Mindaugas Ratkevičius ir Mindaugas Ališauskas.

Nusikalstamas susivienijimas, neteisėtas disponavimas dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, neteisėtas laisvės atėmimas, prekyba žmonėmis, plėšimas panaudojus šaunamąjį ginklą, neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, pasikėsinimas nužudyti du asmenis dėl savanaudiškų paskatų, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, dokumentų suklastojimas – tokie sunkūs kaltinimai pareikšti kauniečiams.

Ronaldas Mikočiūnas kaltinamas tuo, kad turėdamas tikslą nusikalstamai praturtėti, ne vėliau kaip 2014 m. rudenį, tiksliai nenustatytą dieną kartu su Ediku Mikučiausku organizavo nusikalstamą susivienijimą bendrai nusikalstamai veikai daryti, t. y. neteisėtai disponuoti labai dideliais kiekiais narkotinių ir psichotropinių medžiagų, gabenti šias medžiagas kontrabandos būdu į Norvegiją, kur vėliau realizuoti ir tokiu būdu daryti labai sunkius ir sunkius nusikaltimus iš savanaudiškų paskatų.

2014 m. rudenį, tiksliau nenustatytą dieną, organizuodamas nusikalstamą susivienijimą, R. Mikočiūnas sutelkė jo dalyvius ir tokiu būdu į nusikalstamo susivienijimo veiklą 2014 m. rudenį, tiksliau nenustatytu laiku įsitraukė R. P., ne vėliau, kaip nuo 2015 m. sausio mėn. Gediminas Vaikšnoras ir Mindaugas Ratkevičius, o ne vėliau, kaip nuo 2015 m. balandžio mėn. Igoris Skromovas, Mindaugas Ališauskas, taip pat nusikalstamo susivienijimo veikloje dalyvavo ir kiti tyrimo metu nenustatyti asmenys.

Tęsdamas vadovavimą šaunamaisiais ginklais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo nariams 2015 m. balandį prie PC „Molas“ ir pats betarpiškai dalyvaudamas nusikalstamo susivienijimo veikloje, Ronaldas Mikočiūnas pirmasis pavartojo fizinį smurtą T. B. atžvilgiu, tokiu būdu nurodydamas ir kitiems nusikalstamo susivienijimo nariams naudoti fizinį smurtą T. B., T. K., kuriuose verbavo nusikalstamai veikai daryti, atžvilgiu ir jiems atimti laisvę, turint tikslą išgabenus T. B. ir T. K. iš viešos vietos juos nužudyti.

Taip pat šie kauniečiai kaltinami ir kitomis nuskalstamomis veikomis.

Pirmadienį teismo posėdį teko atidėti, nes neatvyko du advolatai.

DELFI primena, kad E. Mikučiausias teismų slenkstį mina ne pirmą kartą.

2014 metų pradžioje Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti bylą, kurioje buvo narpliojamos Kaune kilusio susišaudymo aplinkybės. Tuomet Šilainių mikrorajone buvo sužeisti trys su nusikalstama „agurkinių“ gauja siejami kauniečiai. Į teisiamųjų suolą sėdusį Ediką Mikučiauską dėl pagrindinių veikų teismas išteisino.

Prokurorė kaunietį siūlė už grotų pasiųsti 10 metų. Teismas konstatavo, kad 44 metų E. Mikučiauskas šaudė į užpuolikus ir tai buvo būtinoji gintis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pirmą kartą prabilo su Celofanu nuteistas verslininkas: mane norėjo nužudyti

Viena svarbiausių praėjusios savaitės naujienų tapo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) priimtas...

Ukrainos energetikas – apie devynis mėnesius praleistus be elektros: rusai tempė viską, kas įmanoma

Tūkstančiai žmonių be šviesos, susprogdinta ir išvogta įranga, šimtai energetikų fronte –...

Justina Maciūnaitė

Teisininkė paaiškino, kam atitenka būsto paskola mirus jos turėtojui: skolos gali užgriūti ir nepilnamečius kaip apsaugoti artimuosius

Dažnas žmogus, įsigyjantis būstą, tai daro imdamas būsto paskolą iš banko ar kitos kredito...

Verslas PliusSilas Brown, Neil Callanan

Bankų krizė kelia susirūpinimą dėl sistemoje slypinčių svertų

Prekybininkams bandant numatyti, iš kurios pusės atplūs nauja nepastovumo banga, kai kurie iš jų...

Rizikos veiksnys, smarkiai padidinantis širdies, kraujagyslių ir diabeto riziką: greitai su juo susidurs kas antras

Po 12 metų pusė pasaulio žmonių bus nutukę arba turės antsvorį – tokią prognozę...

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (9)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Putinas pasirašė dekretą: į kariuomenę šaukiama dar 147 tūkst. vyrų (13)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl pavasario šaukimo į kariuomenę...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia (2)

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Dvi arčiausiai viena kitos esančios sostinės Europoje – lyg du skirtingi pasauliai: vienoje jų verkia piniginė, kitoje – akys

Austrijos sostinė Viena yra ypatingoje geografinėje pozicijoje – pasienyje. Todėl būnant šiame...

Edita Rouge

Intymus ir šeiminis gyvenimas šiose šalyse kelia šiurpą: nuotakų nupenėjimas, „papildoma“ žmona ir kiti protu nesuvokiami papročiai

Jau skaitėte straipsnį apie intymų ir šeiminį gyvenimą žymiausiose Afrikos gentyse, kuriose...