aA
Kauno apygardos teismas antradienį atvertė nužudymo bylą, kurioje kaunietis Artūras Helmas kaltinamas itin žiauriai arklio pavadžiu nužudęs savo sugyventinę Dovilę Nakaitę. Įtariamasis teisme savo kaltę pripažino, tačiau tvirtino, kad auka pati išprovokavo arklininką padaryti šį baisų nusikaltimą.
Artūras Helmas
© DELFI / Rafael Achmedov

51 metų A. Helmas su D. Nakaitę draugavo apie 8 metus. Paskutiniais metais jų santykiai pašlijo, moteris norėjo išsiskirti, o A. Helmas norėjo susitaikyti, tačiau jų pokalbiai vis peraugdavo į konfliktus. Vyras pradėjo vis dažniau vartoti alkoholį. Paskutinysis poros konfliktas peraugo į tragiškai pasibaigusius veiksmus, kurių metu A. Helmas Kaune esančiame žirgyne griebęs arklio pavadį pasmaugė savo sugyventinę.

Jau pirmojo posėdžio metu teismo salėje skambėjo keiksmai ir liejosi artimųjų ašaros. Dar prieš teismo posėdžio pradžią A. Helmas slėpė veidą nuo fotografų ir artimųjų. Tuo metu artimieji vadino įtariamąjį monstru ir išgama.

Vyko pasiimti šuns

Žmogžudystė įvyko šių metų liepos 4 dieną. Tos dienos vakare D. Nakaitė nuvyko pas įtariamąjį į žirgyną, nes norėjo pasiimti šunį, kuris savaitę buvo pas A. Helmą. Įtariamasis teismo metu pasakojo, kad iš pradžių jie kalbėjosi ramiai, apėjo žirgyną ir nuėjo į pavėsinę. Ten pokalbis pamažu perėjo į konfliktą.

D. Nakaitė esą jau turėjo kitą vyrą, ketino su juo gyventi, prašė, kad A. Helmas susirinktų savo daiktus iš jų bendrų namų, nes naujasis vyras negali atsikraustyti.

„Ji pradėjo mane įžeidinėti, tyčiotis iš mano vaikų, sakė, kad mano dukra vagilė, o sūnus narkomanas. Mes kartu statėmės tuos namus, aš visą savo laiką ir pinigus ten dėjau, o ji nieko nedarė, tik feisbuke sėdėjo. Prieš kurį laiką netgi bandžiau žudytis, o ji iš to tyčiojosi. Aš siekiau susitaikyti įvairiais būdais, skambindavau jai, rašiau laiškus, kūriau eilėraščius“, - posėdžio metu kalbėjo A. Helmas.

Nužudęs sugyventinę nuėjo išgerti

Vyras tvirtino, kad konflikto metu girtas nebuvo, dieną buvo kažkiek išgėręs, tačiau, kadangi buvo darbe, girtas būti negalėjo. Posėdžio metu A. Helmas teigė, kad po to, kai Dovilė pradėjo iš jo tyčiotis, jis griebė pavėsinėje buvusį arklio pavadį, apvyniojo jį aukai ant kaklo ir pasmaugė.

Kai Dovilė suglebo A. Helmo rankose, vyras suprato, ką padarė ir pasiguldęs ant suoliuko, pradėjo moterį gaivinti, tačiau pastangos buvo bevaisės. Palikęs D. Nakaitę pavėsinėje, A. Helmas nuėjo žirgyną, atsidarė degtinės butelį, pasidarė ir išgėrė du kokteilius su obuolių sultimis.

Vėliau vyras susirado karutį, pakrovė į jį kūną ir nuvežė į šalia esantį miškelį, kur kūną išmetė į bunkerį. Kuomet lavonas buvo rastas, ant jo rasta daugybė išorinių žaizdų, įtariamasis teisme sakė, kad auką tik smaugė, o sužalojimai galėjo atsirasti bandant kūną paslėpti. Gindamasi moteris sudraskė vyrui nosį.

Kūna paslėpė, kad nepamatytų vaikai

„Negalėjau jos ten palikti, nes vasarą arklidėse vyksta vaikų stovykla, ryte turėjo ateiti vaikai, nenorėjau, kad jie pamatytų kūną“, - teismo metu kalbėjo A. Helmas.

Dovilės asmeninius daiktus paslėpė tame pačiame bunkeryje. Pavėsinėje radęs aukos mobilųjį telefoną, A. Helmas jį išjungė ir nuėjo toliau gerti. Ryte atsikėlęs įtariamasis pašėrė arklius, pasiėmė dar degtinės ir nuvyko pas kolegą į namus.

„Jam buvo liūdna ir man buvo liūdna, dėl to gėrėme. Apie tai, ką padariau jam nieko nesakiau. Jis suprato, kad kažką prisidirbau, kuomet atvyko policijos pareigūnai“, - ikiteisminio tyrimo metu duotus A. Helmo parodymus paviešino teisėjas.

Smurtavo ir anksčiau

Pats kaltinamasis posėdžio metu vis tvirtino, kad pati auka išprovokavo tokį jo poelgį. A. Helmas teigė, kad moteris jam buvo neištikima ir dar skolinga 5 tūkst. eurų už būsto įrengimą. Įtariamasis gailisi dėl savo veiksmų, nes moterį mylėjo.

Byloje nukentėjusiais pripažinti D. Nakaitės tėvai ir sesuo pateikė civilinį ieškinį, artimieji teismo iš įtariamojo prašo priteisti po 50 tūkst. eurų.

Teismas pirmojo posėdžio metu spėjo apklausti visus artimuosius. Dovilės giminaičiai pasakojo, kad A. Helmas ne kartą smurtavo prieš savo sugyventinę, yra smaugęs, už tai buvo suimtas, be to, dažnai piktnaudžiavo alkoholiu. Dėl to D. Nakaitė ir norėjo vyrą palikti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.3000

Top naujienos

Naujausi politikų reitingai: Karbauskis dar niekada nebuvo taip blogai vertinamas (23)

Naujausios šalies gyventojų apklausos rodo ne tik rekordinį nusivylimą „valstiečių“ partija,...

DELFI žurnalistas, prieš dešimtmetį aprašęs Kedžio istoriją: jis buvo žiauriai priblokštas ir keršto norintis tėvas (531)

„Lietuvai gresia pedofilijos skandalas“ – tai paties pirmojo straipsnio apie Kedžių istoriją...

Teismas imasi nagrinėti Venckienės skundą dėl suėmimo, prie durų laukia jos rėmėjai advokatė prašo nušalinti du teisėjus (108)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradeda nagrinėti Neringos Venckienės advokatės...

Dėl mirštančios jūros pavojus gresia 60 mln. žmonių (6)

Kadaise Aralo jūra buvo laikoma ketvirtu pagal dydį ežeru pasaulyje. Šiandien jis įkūnija...

Bugavičiaus žudikų teisme – velionio šeimos nariai ir mylimoji Vita Jakutienė prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (34)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Gyvai / Jūs rimtai? Monique iškirptė nurungė intrigas Seime? (1)

Savaitės naujienų apžvalgoje – ir milžinišką skandalą sukėlusi Monikos Pundziūtės-Monique...

Netekęs darbo televizijoje Jurijus Smoriginas vos pragyvena: pensininkas priverstas dirbti nuo ryto iki vakaro (100)

Žinomo baleto artisto Jurijaus Smorigino jau ne vienerius metus nėra televizijos eteryje, tačiau...

Instagramas keičia taisykles: neberodo patiktukų skaičiaus (1)

Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų...

Lietuvoje retai matoma Violeta Repčenkaitė: aš ne iš tų, kurios apsivelka rūbą vos vieną kartą (6)

Šį penktadienio rytą „10 stiliaus klausimų“ užduodame buvusiai televizijos laidų vedėjai, o...

Už kokią sumą dabar galima išsinuomoti butą Vilniuje: pastebėti reikšmingi pokyčiai (85)

NT rinkoje šiuo metu aktyvus ne tik pardavimo, bet ir nuomos sektorius. Pastaruoju metu išsinuomoti...