Kauno apygardos teisme spirito, alkoholinių gėrimų ir cigarečių kontrabanda stambiu mastu kaltinamos grupuotės narys Vygaudas Vaznelis trečiadienį tardamas paskutinįjį žodį sakė jaučiąsis esąs atpirkimo ožys ir savo vaidmenį keliais milijonais litų vertinamuose kontrabandos sandoriuose pavadino "varžtelio vaidmeniu".
Nuosprendį kaltinamiesiems byloje teismas ketina paskelbti kitų metų sausio 22 dieną.

Buvęs bendrovės "Pilita" direktorius 42 metų V.Vaznelis savo kalboje aiškino tik atlikdavęs prekių užsakymus. "Tą vaidmenį, kurį atlikau, galima vadinti varžtelio vaidmeniu ir tas varžtelis nebuvo įstatytas pakankamai galingai", - kalbėjo jis.

V.Vazneliui spalio mėnesį prokurorai siūlė skirti 9 metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.

Kaltinamasis prašė teisėjos atsižvelgti į tai, kad augina du paauglius sūnus, jo šeimos materialinė padėtis nėra gera ir neskirti griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Jis pareiškė, kad gailisi "laiku neįvertinęs situacijos ir neatsiribojęs nuo jam artimo žmogaus - pusbrolio Mindaugo Silickio".

Vienas pagrindinių kaltinamųjų šioje byloje - buvęs Vilniaus apskrities mokesčių policijos komisaras M.Silickis - prieš daugiau nei pusmetį pasikorė Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime, teismas nespėjo jo apklausti.

V.Vaznelio bendrininkams, jau tarusiems paskutinį žodį, - buvusiam Marijampolės teritorinės muitinės vyriausiajam inspektoriui 45 metų Kęstučiui Kušlevičiui prokurorai siūlė skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę, "Medicinos banko" kasininkui - 33 metų Jonui Martišiui - 9 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šie asmenys Specialiųjų tyrimų tarnybos iškeltoje ir apie metus teisme nagrinėtoje byloje kaltinami dalyvavimu nusikalstamame susivienijime, spirito, stipriųjų alkoholinių gėrimų bei cigarečių laikymu, gabenimu ir realizavimu stambiu mastu.

Nuo 1999 metų birželio iki 2000 metų kovo išaiškinti 22 šios grupuotės įvykdyti kontrabandos stambiu mastu atvejai. Tyrimo metu nustatyta, jog per minėtą laikotarpį į Lietuvą nelegaliai, išvengiant muitinės kontrolės, buvo įvežta daugiau kaip 472 tūkst. litrų spirito už 1 mln. 374 tūkst. litų, dar beveik 46 tūkst. litrų degtinės, įvertintos 105 tūkst. 644 litais, bei 4 mln. 80 tūkst. pakelių cigarečių "West" už beveik 4 mln. litų.

Be minėtų asmenų į šią nusikalstamą veiklą buvo įtrauktas ir Latvijos pilietis, Rygos bendrovės "Autokama" savininkas Nikolajus Ribakovas, bei du Vidaus reikalų ministerijos pensininkai Juozas Leščiukaitis ir Česlovas Sakalauskas.

J. Leščiukaitis ir Č.Sakalauskas nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti, nes pareigūnams suteikė vertingos informacijos ir byloje buvo tik liudytojais. N.Ribakovo baudžiamoji byla išskirta į atskirą tyrimą.

Prokurorai teismui yra pasiūlę atmesti žmonos Jurgitos Silickienės ir motinos Janinos Silickienės prašymą reabilituoti M.Silickį po jo mirties. Taip pat pasiūlyta konfiskuoti jo iš nusikalstamos veiklos įgytą bei areštuotą turtą: butą Kauno centre, sąskaitų likučius bankuose, butą Vilniuje, kavinę, įkurtos bendrovės turtą, automobilį "VW Passat", bendrovės "Lietuvos telekomas" akcijas. Bendra turto, kuris užrašytas M.Silickio, jo žmonos, motinos ir uošvių vardu, vertė - maždaug pusantro milijono litų.

Prokurorai yra pasiūlę konfiskuoti ir kitų kaltinamųjų bei jų artimųjų vardu įgytą ir teismo areštuotą turtą - J.Martišiaus monetų kolekciją, kurios vertė apie 160 tūkst. litų, per 637 tūkst. litų įvairia valiuta, V.Vaznelio automobilį Renault, du elektrinius keltuvus, sunkvežimį "Kamaz" su puspriekabe, iš K.Kušlevičiaus motinos pasiūlyta konfiskuoti butą Marijampolėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (19)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (121)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Užkalnis. Lietuviai yra laimės kūdikiai (116)

Kai geriausiai gaunasi skųstis ir visaip verkti (ypač šaltais žiemos mėnesiais), sveika...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (29)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (11)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Markauskas pripažįsta: nei trąšų, nei valdomų žemių kontrolės Lietuvoje nėra (9)

„Nebuvo bandoma tą informaciją gauti, nes pirkėjas turėjo užpildyti deklaraciją. Aišku,...

Į eurovizinę kovą stojusi Mia prodiuserius apkaltino „nešvariais žaidimais“

Šįmet dėl galimybės atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ jau ne pirmą kartą...

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc. (199)

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

„Žalgirio“ sirgaliai ruošiasi krepšinio šventei Kaune – turi vieną klausimą policijai (16)

Į Kauną vėl ateis nuostabi krepšinio šventė – „Žalgiris“ kausis su Valencija. Ko gero,...

Futuristinis namas lietuvių akimis: išrinkite gražiausią! (8)

Kiekvienas mūsų, kartais patys to nesuprasdami, intuityviai kuriame savo ateities namus, po truputį...