aA
Antradienio popietę Pumpėnų gyventojus sukrėtė siaubinga žinia – savo sodyboje miestelio centre, Ąžuolyno aikštėje, rasta nužudyta 55 metų bibliotekininkė Virginija Č. Apie 16 val. moters lavonas su durtinėmis žaizdomis rastas jos sodybos malkinėje.
Nužudyta Pumpėnų bibliotekininkė gyveno miestelio centre / Foto: Aida Dulkienė

Antradienio naktį Panevėžyje, viešojoje vietoje, apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė įtariamąjį – 20-metį pumpėnietį R. N. Per spaudos konferenciją Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas pranešė, kad pirminės apklausos metu įtariamasis savo kaltę pripažino.

„Kiek turime duomenų, nusikaltimo motyvas gali būti susijęs su turtu, pinigais. Įtariama, kad buvo naudoti įrankiai, su kuriais galima sužaloti žmogų. Įrankis ieškomas. Kol kas yra sulaikytas vienas įtariamasis ir tyrimo eigoje tikimės atsakyti į tą klausimą, ar buvo daugiau įtariamųjų, ar ne“, – kalbėjo viršininko pavaduotojas M. Ambraziūnas.

Pareigūnas minėjo, kad tikslią mirties priežastį nustatys teismo medicinos ekspertai, tačiau neabejojama, kad moteriai gyvybė buvo atimta smurtiniu būdu. Panevėžio apskrities VPK viršininko pavaduotojas sakė, kad žiniasklaidoje pasirodę pranešimai, esą žudikas savo auką paslėpė išrengtą, „nėra visiška tiesa“.

Į seminarą nebeatvyko

Paskutinį kartą Virginiją savo darbovietėje – Pumpėnų miestelio ir gimnazijos bibliotekoje – kolegos matė praėjusio ketvirtadienio pavakare. Biblioteka dirba iki 19 val. Maždaug tą pačią valandą ji paskambino Kriklinių bibliotekininkei Ritai Vasiliauskienei ir sutarė kartu kitą dieną, lapkričio 23-iąją, vykti į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje organizuotą kaimų bibliotekininkų seminarą. „Susitarėme, kad 8.10 val. atvažiuosiu į Pumpėnus ir sustosiu prie jos namo. Tačiau į telefono skambučius Virginija nebeatsakė, nors girdėjosi geras signalas. Vėliau jis nuslopo. Kiemo vartai buvo užsklęsti. Palaukusi pusvalandį išvažiavau, nes bibliotekoje turėjau būti 9 valandą“, – pasakojo R. Vasiliauskienė.

Pumpėnų biblioteka liko be darbuotojo / Foto: Aida Dulkienė
Pumpėnų biblioteka liko be darbuotojo / Foto: Aida Dulkienė

Bibliotekininkės nusistebėjo seminare neišvydusios savo pareigingumu garsėjusios kolegės. Tačiau penktadienį niekam į galvą nešovė mintis, kad Virginijai gali kažkas bloga atsitikti.

Pirmadienį Virginijos irgi niekas darbe dar nepasigedo, juolab kad į Pumpėnų biblioteką galima patekti ne per pagrindines gimnazijos duris. Bibliotekininkės paiešką gimnazijos darbuotojai pradėjo antradienio rytą ir apie tai informavo jos artimuosius – Pumpėnuose gyvenantį brolį ir Pasvalyje gyvenančią seserį.

Įtarimą sukėlė naktį deganti šviesa

Artimiausia velionės kaimynė – daugiau kaip prieš dvejus metus į Pumpėnus atsikrausčiusi Malvina Janovič. „Labai darbšti ir tvarkinga moteris. Retkarčiais viena kitą aplankydavome, pasikalbėdavome bendromis temomis. Tad buvusią kaimynę galiu minėti tik gerais žodžiais“, – kalbėjo moteris.

Ji negalėjo tiksliai pasakyti, kada paskutinį kartą matė kaimynę. Nors judviejų namai yra vienas šalia kito, tačiau M. Janovič nieko įtartino nepastebėjo ir negirdėjo ketvirtadienio vakarą ar naktį, kada, tikėtina ir įvyko šiurpi žmogžudystė.

„Naktį iš pirmadienio į antradienį prabudau, nes šuniukas prašėsi į lauką. Atsikėlusi nustebau pamačiusi, kad iš Virgutės kambario sklinda šviesa. Laikrodis rodė kelias minutes po trijų. Mudu su septyniolikmete dukra labai nusistebėjome ir sunerimome, kadangi anksčiau nėra tekę matyti, kad tokiu metu kaimynė dar nemiega“, – toliau pasakojo Malvina. Išleidusi laukan augintinę, ji su dukra nuėjo miegoti.

Antradienį apie 11.30 val. pas M. Janovič atėję bibliotekininkės brolis ir sesuo teiravosi, ar nepastebėjusi kaimynės, nes jau kelios dienos neatsiliepia į telefono skambučius. Į namo vidų artimieji pateko išėmę langą. „Aš pati paieškoje nedalyvavau, tačiau girdėjau, kad kambariuose rado išmėtytus daiktai, kaimynės kūnas aptiktas malkinėje. Girdėjau, kad kojos buvo surištos laidu. Labai gaila gero žmogaus“, – kalbėjo nužudytosios kaimynė.

Kaip jau minėjome, Panevėžio apskrities VPK pareigūnai greitai sulaikė asmenį, kuris, kaip įtariama, įvykdė sveiku protu nesuvokiamą nusikaltimą. Sulaikyto 20-mečio pumpėniečio R. N. ankstesnė veikla byloja, kad jam jokios moralės ir teisės normos neegzistuoja. Neprognozuojamu elgesiu jis pasižymėjo dar tebesimokydamas Pumpėnų gimnazijoje. Anksčiau jis buvo teistas už nusikaltimą prieš nuosavybę, o praėjusiais metais Pumpėnuose padegė gyvenamąjį namą. Už tai teismas skyrė R. N. lygtinę laisvės atėmimo bausmę. Lankydamiesi Pumpėnuose girdėjome kalbas, kad R. N. velionės namuose kartkartėmis atlikdavo ūkiškus darbus. Kiek tuose pasakymuose yra tiesos, bus nustatyta ikiteisminio tyrimo metu.

Teismas turėjo spręsti dėl kardomosios priemonės paskyrimo sulaikytajam. Už tyčinį nužudymą, priklausomai nuo aplinkybių, jam gresia laisvės atėmimas iki 20 metų.

Labai mylėjo savo darbą

Pumpėnų seniūnė Regina Rapkevičienė ir gimnazijos direktorius Alvydas Matuzevičius pasakojo, kad Virginija labai mėgo savo darbą, jį stengėsi atlikti itin kruopščiai. Pumpėnietė baigė tuometę Žemės ūkio akademiją ir ilgą laiką dirbo Žemėtvarkos skyriaus Pumpėnų padalinyje. Jį panaikinus, kurį laiką dirbo buhaltere privačioje įmonėje.

Galima teigti, kad Virginija savo pašaukimą atrado bibliotekininkės profesijoje. Nuo 2010-jų liepos ji tapo Pumpėnų mokyklos bibliotekininke, o nuo 2015-ųjų pabaigos – jungtinės Pumpėnų miestelio ir gimnazijos bibliotekininke. Moteris aukščiausiais balais neakivaizdiniu būdu baigė naujos specialybės studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Apie jos organizuotus susitikimus Pumpėnų bibliotekoje su knygų autoriais ir kraštiečiais ne kartą rašė Pasvalio krašto laikraštis „Darbas“. Būdama plačios erudicijos, ji stengdavosi nepraleisti nė vieno reikšmingesnio kultūros renginio.

Virginija gyveno viena. Jos dukra dirba Jungtinėje Karalystėje, o sūnus, anksčiau taip pat dirbęs užsienyje, gyvena Klaipėdoje. Šviesaus atminimo Pumpėnų bibliotekininkės gedi vaikai, mama, sesuo, brolis ir visi ją pažinojusieji žmonės.

DELFI primena, kad tai ne pirma tragedija šiame miestelyje. 2014 metų vasarą Lietuvą sukrėtė žinia, kai septyniolikmetis Pumpėnų miestelio gyventojas, įtariama, gindamas savo skriaudžiamą motiną, nušovė savo 51 metų patėvį.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Prakalbo apie traukinių mašinistų darbą: pervargę, be patirties ir aria viršvalandžius (39)

Naujai paruoštiems „Lietuvos geležinkelių“ traukinių mašinistams trūksta darbo patirties,...

Prasta situacija lietuvius privertė suktis: tapome šios srities lyderiais, bet koją kiša valdininkų neraštingumas DELFI specialiai iš Berlyno (2)

Lietuviams jau tapo visiškai įprasta internetu deklaruoti pajamas, užrašyti vaiką į darželį ar...

„Parketiniai“ visureigiai – labiausiai planetą teršianti transporto priemonė (89)

Visuotinė simpatija didesniems, sunkesniems automobiliams lėmė tai, kad nuo 2010 m. visureigių...

Rezultatyviausiu karjeros dvigubu dubliu sezoną pradėjęs Sabonis neišgelbėjo „Pacers“ (18)

Naująjį NBA reguliarųjį sezoną pralaimėjimu pradėjo Indianos „Pacers“ (0-1) krepšininkai....

Lietuva „Doing Business“ reitinge pasiekė aukščiausią vietą: liko žingsnis iki geriausių pasaulyje (67)

Verslo sąlygas vertinančiame Pasaulio banko tyrime „ Doing Business 2020“ Lietuva iškopė į...

Grandioziniam projektui besirengianti Jagelavičiūtė – apie savo stiliaus nesėkmes, skaudžias skyrybas ir sunkius metus (38)

Žinomiausia Lietuvos stilistė Agnė Jagelavičiūtė gruodžio 4-ąją Vilniaus „ Siemens “...

Naujojo stratego pasitikėjimo sulaukęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ patyrė sutriuškinimą Majamyje

Pirmųjų NBA reguliariojo sezono rungtynių iššūkis Memfio „Grizzlies“ (0-1) klubui ir...

Užsimojo sudaryti galimybę į taromatus kišti ir stipriųjų gėrimų butelius: ekspertai vartotojams žada didelius nepatogumus (1)

Nuo 2016 m. Lietuvoje veikiantys taromatai jau kelerius metus padeda surinkti 92 proc. visų į rinką...

Mitybos specialistė įvardijo produktus, kurie slapta jums didina cholesterolio kiekį (14)

Ankščiau cholesterolio kiekio padidėjimas kraujyje dažnai buvo siejamas su vyresnio amžiaus...