Greitosios pagalbos medikai ir policijos pareigūnai į Rokiškio rajono Juodupės miestelį buvo iškviesti praėjusių metų spalį. Naktį Bendruoju pagalbos telefonu paskambinusi mergina pranešė, kad ką tik stebėjo pažįstamo jaunuolio tiesioginę transliaciją internete, kurios metu jis smarkiai sumušė vyrą ir, palikęs gulintį be sąmonės, pasišalino.

Maždaug tuo pačiu metu greitosios pagalbos medikus iškvietė ir kaltinamasis. Jis teigė, kad užėjęs į svečius, rado sumuštą draugą. Jo žodžius paneigė paties internetu surengtos transliacijos vaizdai – juose matyti, kaip vyras muša ir spardo draugą.

Naktį viešai socialiniame tinkle „TikTok“ transliuojamą egzekuciją matė maždaug 140 žmonių. Kai kurie ragino liautis mušus ir kviesti greitąją.

Sužalotas pusamžis vyras buvo skubiai nugabentas į ligoninę, tačiau po kelių dienų mirė. Ekspertai vėliau konstatavo, kad jis mirė dėl galvos sumušimo.

Dėl nužudymo ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arvydas Gramba.

Juodupėnui pateikti kaltinimai ne tik dėl nužudymo, bet ir dėl svetimo turto sugadinimo bei viešosios tvarkos pažeidimo, kuriuos jis įvykdė pernai, rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Tyrimo duomenimis, nuėjęs į pažįstamo vyro privataus namo kiemą, kaltinamasis išdaužė jo automobilio stiklus, naktį spardė ir sulaužė kaimynų buto duris, dar po kelių dienų nuniokojo daugiabučio laiptinę, apgadino kaimyno automobilį.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro A. Grambos, savo siautėjimus vyras filmuodavo ir gyvai transliuodavo internetu. „Kaltinamasis teigė, kad tokias transliacijas rengė norėdamas užsidirbti pinigų, nes kai kurie žiūrovai jam už tai pervesdavo pinigų“, – sakė prokuroras.

Tiesiogines transliacijas stebėdavo ir kaltinamojo kaimynai, norėdami pamatyti, ką vyras veikia ir įsitikinti, ar saugu grįžti į namus.

Baudžiamasis kodeksas už nužudymą numato laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)