aA
Aiškėja daugiau detalių apie šiurpią tragediją Juodšiliuose. Vietos gyventojai sukrėsti dėl gyvenvietės gyventojos netekties ir spėlioja, kas galėjo būti kaimynės žudikai.
Tragedija Juodšiliuose
© DELFI / Mindaugas Laukagalis

Mįslinga istorija

Trečiadienį šalia Vilniaus, Juodšiliuose, rastas sumuštos moters kūnas. Nelaimėlę tik pabudęs rado tos pačios gyvenvietės gyventojas. Iš pradžių atrodė, kad tai – paprasčiausias buitinis konfliktas, tačiau aiškėja daugiau įvykio aplinkybių.

Policija trečiadienį sulaikė tris įtariamuosius, gimusius apie 1980-uosius metus. Visi jie buvo gana smarkiai įkaušę – blaiviausiam nustatytas 1,87 prom. girtumas, girčiausiam – 2,72 prom.

Išsiaiškinta, kad 1959 m. gimusi auka į Juodšiliuose, Baltosios Vokės g., esantį namą, kuriame gyveno jos draugas, trečiadienio naktį atėjo visiškai nuoga, turėjo tik mobilųjį telefoną ir raktus nuo savo namų.

Ji buvo labai smarkiai sumušta. Neoficialiais duomenimis, prašė draugo nekviesti greitosios – esą viskas gerai, atsigaus. Apie 7.30 val. ji rasta negyva.

Buvo „normali“ moteris

Praėjus dienai po nelaimės, ketvirtadienį, DELFI apsilankė šalia sostinės esančioje gyvenvietėje. Tai – rami gyvenvietė, kurioje veikia kelios parduotuvės, seniūnija.

Iš gyvenvietėje tvyrančių nuotaikų matyti, kad gyventojai yra sukrėsti įvykio ir apie jį kalba nedrąsiai.

Aukos draugo namas, kuriame ji buvo rasta, ketvirtadienio dieną stovi tuščias. „Šeimininkas darbe“, – patikino netoli jo namų dirbanti moteris. Ji sakė, kad vyriškis, trečiadienio naktį priglaudęs moterį, yra tvarkingas, dirba valstybės aparate.

Juodšiliuose išniekintos moters kaimynai spėja, kas gali būti tie žiaurūs žudikai
© DELFI / Mindaugas Laukagalis

Ar kalbinta gyventoja pažinojo auką? „Žinau tik iš matymo. Atrodė, kad lyg ir normali moteris, bet nieko daugiau negaliu pasakyti“, – teigė šalia tragedija pažymėtų namų dirbanti moteris.

Ji taip pat patikino nieko nežinanti apie tris policijos sulaikytus asmenis.

Vietiniai: mėgdavo išgerti, bet buvo padori

Policija įtaria, kad moteris į savo draugo namus lemtingą naktį atėjo iš Juodšiliuose esančio tvenkinio pusės. Prie jo ketvirtadienio popietę žvejoję vyriškiai buvo kur kas kalbesni.

„Nefilmuoji? – iškart pasiteiravo žvejys. Patikinus, kad ne, jis pradėjo kalbėti. – Girdėjom tą įvykį, vakar prie namų, kuriuose rastas moters kūnas, gal keturi ekipažai stovėjo pusę dienos.“

Pasak žvejų, negyva rasta moteris nesibodėdavo taurelės, bet buvo padori – niekas nėra matęs, kad ji voliotųsi gatvėje. Jie išdavė, kad moteris gyveno keliais šimtais metrų toliau nuo tvenkinio esančiuose „barakuose“.

Šalia moters namų esančios parduotuvės darbuotoja DELFI sakė, kad nelaimėlę pažinojo. Ji patvirtino prie ežero sutiktų vyrų žodžius, esą moteris mėgdavo išgerti, tačiau buvo santūri, visąlaik maloniai bendraudavo su kitais gyvenvietės gyventojais ir pardavėja.

Tiesa, moteris ten negyveno nuo gimimo. Pardavėja sakė atsimenanti, kada ji atsikraustė į Juodšilius, tačiau metų, kada tai įvyko, ji neprisiminė. Taip pat ji kalbėjo nežinanti, kur prieš tai gyveno nelaimėlė.

Patikino pardavėja tik viena – su jokiais vyrais moteris artimai nesibičiuliaudavo.

Tragedija Juodšiliuose
Tragedija Juodšiliuose
© DELFI / Mindaugas Laukagalis

Turėjo dvi dukras

Pavyko išsiaiškinti, kad 1959 m. gimusi moteris turėjo dvi suaugusias dukras. Viena jų jau trečiadienį buvo atvykusi į Juodšilius, kita šiuo metu atostogauja užsienyje ir grįš tik savaitės pabaigoje.

Nuvykus prie žvejojusių vyrų nurodytų „barakų“ portalo korespondentus pasitiko mirusios moters kaimynai. Jie teigė, kad policijos tyrėjai Juodšiliuose sukiojasi jau ne pirmą dieną, pakvietė liudyti aplink moters namus gyvenusius žmones.

„Ji mėgdavo išgerti, bet niekada nemačiau jos besivoliojančios. Man keista, kad kelias dienas prieš nelaimę jos nebuvo namuose, nors ji visada grįždavo“, – kalbėjo kaimynės.

Trečiadienio rytą mirusios moters kaimynės kėlė teoriją, kad moteris antradienio vakarą išties galėjo leisti prie vietos tvenkinio. Su trimis policijos sulaikytais vyrais, kurie, įtariama, moterį tą patį vakarą ir išniekino.

„Aplink tvenkinį vaikščiojo policininkai, kinologai su šunimis. Girdėjau, kad prie pat tvenkinio, miške, šunys rado moters apatinius“, – kalbėjo kaimynė. Tiesa, šie duomenys dar nėra patvirtinti policijos.

Juodšiliuose išniekintos moters kaimynai spėja, kas gali būti tie žiaurūs žudikai
© DELFI / Mindaugas Laukagalis

Svarstė, kas tie piktadariai

Moterys teigė numanančios, kas galėjo išniekinti kaimynę. Tiesa, policija daugiau duomenų, išskyrus įtariamųjų gimimo metus, neatskleidžia.

„Jeigu tai tie, apie kuriuos aš galvoju, tai jie yra narkomanai. Bet galiu patikinti, kad nužudytoji tikrai nevartodavo narkotikų. Tegul visi šneka, ką nori – tikrai nevartodavo, būdavo padori. Išgerdavo, bet padori“, – bėrė kaimynės.

Anot jų, tai nebuvo patys padoriausi vyrai: „Jiems nesvarbu, prie vaikų, ar ne – šlapindavosi vidury kelio, prie vaikų – nesvarbu. Pamenu, vaikščiodavo, visiškai net į aplinką nereaguodavo dėl narkotikų.“

Vyrai, kuriuos kaimynės įtaria, prie nužudytosios namų niekada nesisukiodavo, sakė moterys.

„Tikrai pas ją nelandžiodavo, neateidavo. Gal ir gali būti, kad išėjo visi kartu prie tvenkinio išgėrinėti. Kalba, kad tie vyrai nužudė moterį ir paliko, bet aš tuo netikiu – jūs įsivaizduojat, kas būna, kai sumaišai narkotikus ir alkoholį – jie tikriausiai net nesuprato ir išėjo“, – svarstė kaimynės.

Kaimynėms nesuprantama tik viena: kaip draugas, pas kurį sumušta moteris atėjo pernakvoti, neiškvietė pagalbos.

„Nesuprantu. Jeigu pas tave ateina sumušta, nuoga, visa kraujuota moteris, tai tu iškviesk tą greitąją, o ne šiaip paguldyk į lovą miegoti. Galbūt vargšė dar ir šiandien būtų gyva...“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

STT paskelbė statistiką apie gimines savivaldybėse: reakcija stulbinanti (120)

Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ) birželį paskelbė analizę, kuri rodo, kad beveik penktadalis...

Kiemą iškniso ir dingo: neįmanoma net išeiti iš laiptinės, priversti lipti per kaimynų tvoras (3)

Socialiniame tinkle „Facebook“ tauragiškiai įvedė naują madą – apie problemas praneša...

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi (24)

Tą rytą prieš skrydį mano draugai italai , Pietro ir Simone, net nesudvejoję, apsiavė...

Lietuvių įkurta „blockchain“ įmonė – tarp geriausių Europoje

Rugsėjo mėnesį bendrovės Cofound.it tyrimas parodė, kad lietuvių projektas „Edgeless“...

Kova įsisiūbuoja: Skvernelis į Lietuvą vilioja 12 užsienio prekybos tinklų (388)

Jau kitą savaitę Vyriausybėje bus praskleistas paslapties šydas ir įvardintos konkrečios...

Kauniečių pora leidosi į malonius iššūkius: kuria grožį, kurį pataria suvalgyti ilgai nelaukiant

Ar ilgai rankose pavyktų išlaikyti maždaug keturis kilogramus sveriančią puokštę? Būtent tiek...

Ko neparodė TV kameros: po viešo Gražulio atsiprašymo sekė kitas susitikimas, po kurio palangiškė negali ramiai miegoti (116)

Nuo pat pirmosios skandalo dienos žinomas politikas Petras Gražulis ir palangiškė Birutė...

DELFI nufilmavo, kas vyksta Labanoro girioje: prieš įsigalint draudimui kirsti griūva aukščiausios pušys (224)

Pastarosiomis dienomis Labanoro girioje daugiau miškavežių nei grybautojų. Šiuo metu šioje...

Lietuviai nuo alkoholio priklausomybės gydėsi ir prieš 200 metų: vaistų atsigabendavo net iš Nikaragvos (39)

Priklausomybės ligos ir jų gydymas Lietuvoje – apipintas diskusijomis, mitais ir baime, o...