„VDI atlikto įvykio darbe tyrimo metu darbdavio (VšĮ „Greitosios medicinos pagalbos stoties“) darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų, sąlygojusių įvykį darbe, nustatyta nebuvo“, – teigiama Eltai atsiųstame VDI atsakyme.

VDI tyrime darbo saugos pažeidimų nenustatė ir incidento metu dirbusių medikų veiksmuose.

„VšĮ „Greitosios medicinos pagalbos stoties“ darbuotojų veiksmuose saugos ir sveikatos tesės aktų reikalavimų pažeidimai taip pat neidentifikuoti: darbuotojai vykdė jiems priskirtą pareigą kuo skubiau suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam asmeniui“, – pažymi VDI.

Tiesa, kai pastebi inspekcija, tyrimo metu jie negalėjo vertinti kartu gelbėjimo darbus Naujoje Vilnioje vykdžiusių statutinių pareigūnų veiksmų atitikimo darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo aspektu, kadangi šio įstatymo nuostatos jiems netaikomos.

ELTA primena, kad praėjusių metu lapkričio 14 d. policija, ugniagesiai, greitoji medicinos pagalba (GMP) skubėjo į Naująją Vilnią, mat buvo pranešta, kad 17-metis vaikinas laipiojo traukinio vagonu-cisterna, užkabino aukštos įtampos laidus, kurie jį nukrėtė elektra, užsidegė jaunuolio drabužiai.

Į įvykio vietą atvykę medikai ir pareigūnai nukėlė vaikiną nuo traukinio vagono, tačiau vienas medikų kliudė laidus, jis taip pat užsidegė, prarado sąmonę ir nukrito nuo cisternos.

17-metį padėjęs gelbėti policijos pareigūnas apdegė rankas, bet smarkiau nenukentėjo. Tuo metu elektros nupurtytas jaunuolis ir jį gelbėjęs greitosios pagalbos medikas išvežti į reanimaciją. Vėliau pranešta, kad medikas mirė.

Po šio įvykio teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Kaip Eltai teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, minėtas tyrimas tebėra vykdomas, laukiama kai kurių ekspertų išvadų, vertinami gauti duomenys.

„Įtarimai šiame tyrime niekam nepareikšti“, – teigė prokuratūros atstovė.

Anksčiau prokuratūra patvirtino, kad tyrime nukentėjusiaisiais pripažinti penki asmenys – nepilnametis, jo atstovas, žuvusio GMP mediko artimieji ir policijos pareigūnas.

Dėl pernai Naujoje Vilnioje įvykio incidento tyrimą atliko ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Departamento atlikto tarnybinio patikrinimo metu prieita išvados, kad ugniagesiai, padėdami kitoms tarnyboms įvykio vietoje, veikė, nepažeisdami teisės aktų.