Teismas dar vieną kaltinamąjį Edviną Žvirgždą teismas dėl nusikaltimo slėpimo išteisino, nutarus, kad asmuo nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Kaip Eltai sakė Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas, teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, konstatavo, kad nusikaltimas, tai yra itin žiaurus 15-metės nužudymas, yra įrodytas.

„Teismas konstatavo, kad trijų kaltinamųjų padaryta nusikalstama veika yra įrodyta. Teismas taip pat pabrėžė, kad nusikaltimas padarytas itin ciniškai, itin žiauriai ir kad auka patyrė kančias. Taip pat teismas konstatavo, kad nusikaltimą visi trys kaltinamieji suplanavo iš anksto, šiuo atveju patvirtino byloje esančią medžiagą, kad auka buvo stipriai sumušta virtuvėje ir buvo nutartą ją nužudyti“, – teigė V. Jončas.

Anot jo, teismas taip pat konstatavo, kad kaltinamieji smūgiavo aukai į galvą, kad veikė bendrininkų grupėje, mėgino nusikaltimą slėpti.

Kaip teigė V. Jončas, teismas pašalino kaltinime nurodytą aplinkybę, kad kaltinamieji nusikaltimą padarė, būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, nes, teismo vertinimu, byloje nėra duomenų apie tai, kokios narkotines medžiagas kaltinamieji vartojo.

Šiaulių apygardos teismo atstovas V. Jončas taip pat informavo, kad teismas iš dalies tenkino byloje pareikštus tris civilinius ieškinius ir trims atstovams priteisė po 10 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Šiaulių apygardos teismo sprendimas dar nėra įsigaliojęs, jis gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Prokurorė prašo griežtesnių bausmių

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė teismo prašė E. Braziuliui ir O. Žvirgždui už itin žiaurų nepilnametės nužudymą skirti po 20 metų laisvės atėmimo bausmes, o nepilnametei I. Z. už tą pačią veiką – 10 metų nelaisvės.

Kitą kaltinamąjį E. Žvirgždą prokurorė siūlė pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir skirti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Valstybinė kaltintoja prašė teismo kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinti tai, kad kaltinamieji nusikalstamą veiką padarė, būdami apsvaigę nuo psichiką veikiančių medžiagų.

Auka suvyniota į kilimą ir palikta prie konteinerių

Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas 2022 metų liepos 4 dieną Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje esančiame viename bute. Nepilnametė mergina I. Z ir du jaunuoliai E. Braziulis ir O. Žvirgždas yra kaltinami tuo, kad jie, veikdami bendrininkų grupėje, būdami, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, susitarę, pakvietė 2006 m. gimusią merginą į butą ir neleisdami jai išeiti, atėmę iš jos telefoną, sumušė nepilnametę (konstatuoti daugybiniai smūgiai kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu į galvą ir kitas kūno vietas).

Nustatyta, kad ant marginos veido buvo spaudžiama pagalvė, į jos burną įkištas skuduras, galva, rankos apvyniotos lipnia juosta. Bylos duomenimis, daugybiniais sužalojimais nukentėjusiajai sukeltas didelis fizinis skausmas ir kančios.

Nuo patirtų sužalojimų 15-metė mirė įvykio vietoje. Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su E. Žvirgždu nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną, apie 21 val. 30 min., nužudytosios merginos kūnas buvo rastas atvykusių policijos pareigūnų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)