Bylos duomenimis, vasario 13 dieną į Vilniaus teritorinės muitinės Raigardo kelio postą iš Baltarusijos atvyko du vilkikai. Pareigūnams atlikus jų patikrinimą, pažeidimų nebuvo nustatyta ir vilkikams su prekėmis buvo leista iš Baltarusijos atvykti į Lietuvą.

Kauno apygardos prokuratūra praneša, kad gavus papildomos informacijos, per pakartotinį patikrinimą nustatyta, jog prekės į abi transporto priemones buvo pakrautos įmonėje, esančioje sankcionuojamų įmonių sąraše ir negalėjo būti transportuojamos.

Dėl to galėjo būti pažeista Europos Sąjungos Tarybos Reglamentas „dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Baltarusijoje ir į Baltarusijos įsitraukimą į Rusijos agresiją prieš Ukrainą“.

Įtariama, kad pateiktuose tranzito deklaracijos dokumentuose buvo nurodyta kita įmonė, kuri nėra sankcionuojamų įmonių sąraše.

Šiuo metu ikiteisminiame tyrime atliekami tyrimo proceso veiksmai, siekiant išsiaiškinti visas aplinkybes.

Už šią nusikalstamą veiką numatoma bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriaus pareigūnai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją