„Nesu kažkoks vilkas, tikrai gailiuosi dėl to, ką padariau, ta moteris nekaltai nukentėjo“, - antradienį tardamas paskutinį žodį Vilniaus apygardos teisme pareiškė anksčiau neteistas, tačiau jau daugiau kaip pusmetį Lukiškių kalėjime sėdintis Č. Šadževičius.

Vairuotoju Trakuose dirbęs vyras nemalonumų sulaukė po praėjusių metų liepos 20-osios vakarą įvykusio incidento, kai apie 20 val. prie vieno Pakrantės gatvės namo iš legaliai laikomo 9 mm kovinio pistoleto „Makarov“ paleido šūvį į Jadvygą B. Moteriai buvo peršauta kairioji krūtis, dėl patirtų sužalojimų jai net pusantro mėnesio teko lankytis pas medikus.

Paaiškėjo, kad Č. Šadževičius tądien prie vienos parduotuvės-kavinės girtavo su Jadvygos B. sutuoktiniu Miku B. bei dviem moterimis. Išgertuvių metu tarp vyrų kilo konfliktas dėl moterų, todėl esą Mikas B. trenkė stikline Č. Šadževičiui per galvą. Tiesa, pastarasis aiškina, kad negalįs prisiminti šio konflikto – po jo nuėjo į namus išsimiegoti.

Pavakarę namuose atsibudęs ir pamatęs, kad sumušta akis ir kakta, Č. Šadževičius teigia nusprendęs nueiti išsiaiškinti, kas nutiko. Nuėjęs į parduotuvę-kavinę vyras sužinojo, kad jį sumušė Mikas B., todėl dar 150 g degtinės išgėręs Č. Šadževičius nusprendė nueiti išsiaiškinti santykius.

Iš namų pasiėmęs savigynai išduotą pistoletą vyras patraukė į Miko B. namus, tačiau kieme netikėtai sutiko jo žmoną. Moteris teigė, kad vyro nėra namuose ir pasiūlė ateiti išsiaiškinti kitą kartą. Tačiau, pasak nukentėjusiosios, Č. Šadževičius iš kiemo neišėjo – kai prie durų atsistojusi Jadvyga B. atsisuko pasižiūrėti, ar nekviestas svečias pasišalino, ji priešais save, maždaug pusantro metro atstumu, išvydo nukreiptą pistoletą.

„Viskas įvyko akimirksniu“, - sakė nukentėjusioji. Pasak jos, Č. Šadževičius sušuko, jog geriau supūs kalėjime nei susitaikys su tuo, kas nutiko, ir paleido šūvį. Laimei, jo metu moteris spėjo pasisukti ir kulka pataikė ne į krūtinę, o į kairiąją krūtį, o vėliau kliudė namo sieną.

Pasak Jadvygos B., Č. Šadževičius apsisuko ir išėjo į namus.

Tuo tarpu kaltinamasis aiškino, kad šovė ne į Jadvygą B., o į namo sieną – esą pamanė, kad tuo metu iš namų gali išeiti jos vyras. Jis tikino, kad net nesuprato, jog sužeidė Jadvygą B., todėl ir išėjo į namus, kur baigė gerti pradarytą degtinės butelį.

Kai vėliau į Č. Šadževičiaus namus pasibeldė policijos pareigūnai, vyriškiui buvo nustatytas sunkus girtumas – 2,66 promilės.

Teisme paklaustas, kodėl eidamas išsiaiškinti santykių su Miku B. pasiėmė pistoletą, kaltinamasis aiškino, jog norėjęs tik apsiginti, jeigu būtų užpultas. „Į Miko B. namus mane vedė ne kerštas ar pyktis, o noras išsiaiškinti konflikto priežastis“, - sakė Č. Šadževičius.

Nors ir kaltę jis pripažino, tačiau nukentėjusiajai priekaištavo, kad pistoletą pamačiusi ji nebėgo į namus ir nepasislėpė.

Nukentėjusioji byloje yra pareiškusi ieškinį dėl 30 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo, tačiau Č. Šadževičius mano, kad tai – per didelė suma. „Manau, kad suma turėtų būti socialaus dydžio – kad man dėl to nereikėtų eiti padaryti naujo nusikaltimo“, - sakė kaltinamasis.

Valstybės kaltinimą palaikantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Nikolajus Kozliakas įsitikinęs, kad teisme pilnai pavyko įrodyti, jog šūvį paleidęs Č. Šadževičius pasikėsino nužudyti Jadvygą B. Prokuroro teigimu, incidentas Trakuose baigėsi laimingai, nes šūvio metu moteris spėjo pasisukti šonu, todėl kulka kliudė tik jos krūtį, o ne krūtinę.

„Skaudžių pasekmių pavyko išvengti ne dėl nuo Č. Šadževičiaus valios priklausančių aplinkybių“, - pažymėjo valstybės kaltintojas ir kaltinamajam pasiūlė skirti minimalią įstatyme numatytą sankciją - septynerius metus laisvės atėmimo.

Tuo tarpu Č. Šadževičiaus advokatas mano, kad kaltinamojo veika turėtų būti perkvalifikuota į lengvesnę – nesunkų sveikatos sutrikdymą, ir už tai skirta su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė.

Teisėja Leonarda Gurevičienė nuosprendį žada paskelbti kovo 9-ąją.