Devynių lietuvių kelionė iš Ispanijos vos nesibaigė tragedija. Lenkijoje į šiurpią avariją patekę lietuviai tik per plauką išsigelbėjo nuo mirties, nors nė vienas neišvengė sužalojimų.
Lietuvių avarija Lenkijoje
© "Lietuvos žinios"

Nelaimė įvyko trečiadienio vakarą netoli Lomžos miesto, Knopki Stare vietovėje. Mikroautobusas "Ford Tranzit", kuriuo keliavo mūsų tautiečiai, kaktomuša susidūrė su priešais važiavusiu "Scania" markės krovininiu automobiliu. Lenkų policijos pareigūnai pripažįsta, kad avarijos kaltininkas - 23 metų "Skania" vairuotojas. Jis nesilaikė saugaus atstumo nuo prieš jį važiavusio automobilio, kuris ėmė stabdyti. Norėdamas išvengti susidūrimo, "Scania" vairuotojas metėsi į priešingą kelio juostą, kur susidūrė su mūsų tautiečius vežusiu mikroautobusu.

Liko tik nuolaužos

"Tikras stebuklas, kad per avariją niekas nežuvo, nors buvo sunkiai sužaloti", - lenkų tinklalapis www.4lomza.pl citavo įvykio liudininkus ir į nelaimės vietą atskubėjusius medikus, policijos pareigūnus bei ugniagesius gelbėtojus. Iš po smūgio į kelkraštį nulėkusio mikroautobuso liko tik nuolaužų krūva. Portalo duomenimis, gelbėtojams teko pjaustyti autobusiuko karkasą, kad galėtų išvaduoti nuolaužų prispaustą sužalotą vairuotoją.

Kelias, kuriame įvyko nelaimė, buvo užblokuotas kelias valandas. Lietuvis vairuotojas ir aštuoni keleiviai skubiai nugabenti į Lomžos miesto ligoninę. Vakar pranešta, kad sunkiai sužeisti keturi žmonės, tačiau, Užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, susirūpinimą Lenkijos medikams vakar kėlė tik vieno asmens būklė. Tai Lietuvos ambasadai Lenkijoje vakar patvirtino ir nukentėjusiuosius gydantys medikai.

Vienas keleivis reanimuojamas

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius Rolandas Kačinskas LŽ pasakojo, kad vieno avarijos keleivio būklė itin sunki - jis gydomas reanimacijoje. Vyriškiui nustatyti įvairūs kaulų, dubens lūžiai. Ligoniui prijungtas dirbtinio kvėpavimo aparatas. Vakar į Lenkiją turėjo atvykti jo motina. "Mūsų konsulatas kalbėjosi su nukentėjusiojo motina, ji išvyko į Lenkiją, nes reikalingas sprendimas dėl jo operacijos", - tvirtino R.Kačinskas.

Kitų keleivių būklė patenkinama. Lietuvos atstovybės Lenkijoje teigimu, žmonės gydomi Ortopedijos skyriuje. Jiems nustatyti galūnių, vidaus organų sužalojimai. Mikroautobusu važiavusių keleivių amžius įvairus: vyriausiajam 41-eri, jauniausias keleivis - dvidešimtmetis. URM atstovas R.Kačinskas vakar galėjo pasakyti tik tiek, kad sunkiai sužalotas ne jauniausias asmuo.

Visas dėmesys - artimiesiems

URM duomenimis, mikroautobusu keliavo dvi moterys, jų būklė patenkinama. Nei ministerijos, nei Lietuvos ambasados kaimyninėje valstybėje atstovai vakar LŽ negalėjo pasakyti, ką Ispanijoje veikė Lietuvos piliečiai. LŽ šaltinių teigimu, Ispanijoje jie dirbo. "Mes taip pat girdėjome, kad jie - darbininkai. Tačiau dabar svarbiausia suteikti visą reikiamą pagalbą nukentėjusiųjų artimiesiems. Klausimas, kas yra į avariją patekę žmonės, mums nėra svarbiausias, mums užtenka, kad jie - Lietuvos piliečiai", - tvirtino R.Kačinskas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (445)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (439)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (7)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (13)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (39)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (407)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (34)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (14)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...