Pareigūnai, tikrindami Kaune esančius garažų masyvus, užklupo du asmenis, iš garažo į automobilį „Citroen XM“ kraunančius plastikines talpas, pilnas skaidraus skysčio, skleidžiančio aštrų alkoholio kvapą. Į automobilį jau buvo pakrautos 48 talpos po 5 litrus, kaip įtariama, spirito.

Apžiūrint įvykio vietą, garaže, prie kurio stovėjo minėtas automobilis, buvo rastos dar 82 talpos po 5 litrus, pripildytos skaidraus skysčio. Iš viso rasta ir paimta 650 litrų, kaip įtariama, spirito, kurio vertė juodojoj rinkoj siektų apie 10 tūkst. litų. Pasak pareigūnų, iš šio kiekio spirito buvo galima pagaminti apie 2600 butelių „pilstuko“, kurį realizavus juodojoj rinkoj, pelnas siektų apie 20 000 litų.

Apžiūros metu garaže dar rasta 500 pakelių cigarečių „Saint George“ su rusiško pavyzdžio banderolėmis bei 500 pakelių cigarečių „Winston“ be banderolių, praneša Kauno policija.

Pareigūnai įvykio vietoje sulaikė šiuo nusikaltimu įtariamus kauniečius E. J. (24 m.) ir A. Ž. (23 m.). Jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėtai laikomų stiprių alkoholinių gėrimų.

Operacijos metu pareigūnai tame pačiame garažų masyve rado prieš mėnesį Vokietijoje pavogtą 2009 metų laidos automobilį "Porshe Cayenne“ be valstybinių numerių. Rasto automobilio vertė - apie 250 000 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamu būdu gauto daikto įgijimo.

Tą pačią dieną Prienų kriminalinės policijos ir Patrulių būrio pareigūnai F. Martišiaus gatvėje surengė pasalą. Apie 13.20 val. patikrinimui buvo stabdomas automobilis „Mazda 626“. Vairuotojas reikalavimui sustoti nepakluso ir, padidinęs greitį, nuvažiavo. Pareigūnai ėmė persekioti automobilį.

Užmiestyje persekiojamas vairuotojas sustojo, bandė bėgti, tačiau policijos pareigūnai jį sulaikė. Automobilio apžiūros metu buvo surasta ir paimta 24 vnt. 10 litrų talpos su skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą. 29 metų Kalvarijos gyventojas D. M sulaikytas 48 valandoms. Anksčiau jau 6 kartus teistam D. M. pareikšti įtarimai dėl neteisėto stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir gabenimo.

Kauno apskrities policijos pareigūnai šiais metais iš šešėlinio verslo paėmė akcizais apmokestinamo alkoholio bei tabako gaminių už 2 mln. 500 tūkst. litų. Realizavę šias prekes, nusikaltimus vykdantys asmenys galėjo gauti beveik 12 mln litų pelno.