Praėjusių metų birželio 6-osios vakarą į daugiabutį Panevėžyje buvo iškviesti policijos pareigūnai, greitosios pagalbos medikai bei ugniagesiai. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinę vietos gyventojai pranešė, kad iš buto trečiajame aukšte iškrito vyras. Atvykusių policijos pareigūnų niekas į minėtą butą neįleido, bet pro jo langą pagalbos ėmė šauktis kruvina moteris. Ugniagesių automobilio keltuvu policijos pareigūnams kylant prie šio buto langų, iš jo iššoko peiliu apsiginklavęs vyras. Nukritęs ant žemės, jis dar bandė sprukti, bet buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad tai neblaivus nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 30-metis.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė.

Tyrimo metu surinktais duomenimis, birželio 6-ąją į nukentėjusiosios butą panevėžietis pateko apgaule. Sutikęs minėto namo gyventoją, jis paprašė, kad šis pabelstų į draugės buto duris. Nieko blogo neįtariančiai moteriai atidarius duris, jos draugas įsiveržė į vidų ir ėmė prieš ją smurtauti. Manoma, kad kaimynui bandant sudrausminti smurtautoją, šis vyrą išstūmė per atidarytą buto langą.

Vėliau ekspertai šiam panevėžiečiui, patyrusiam galvos bei stuburo traumas, nustatė nesunkų sveikatos sutrikdymą. Kaltinamojo draugei nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas – manoma, kad jai mažiausiai septynis kartus durta peiliu, padaryti kiti sužalojimai.

Pasak prokurorės V. Baranauskienės, nukentėjusiajai moteriai sužalojimai padaryti kankinant ir itin žiauriai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad anksčiau 8 kartus teistas kaltinamasis prieš moterį, su kuria draugavo, yra smurtavęs ir anksčiau. Nustačius, kad 2021 metų gegužę jis galimai sužalojo nukentėjusiosios rankas peiliu, panevėžiečiui pateikti kaltinimai ir dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų kūno sužalojimą kankinant ar kitaip itin žiauriai numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 12 metų. Griežčiausia bausmė už nesunkų sveikatos sutrikdymą – laisvės atėmimas iki 3 metų, o už nežymų sveikatos sutrikdymą – iki 1 metų.

Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)