Lietuvos pilietis Andrius Dunauskas, kuris Šiaurės Airijoje mirtinai suspardė gėjų, Lisburno magistrato teismui pripažino šių metų gegužės 31-ąją užpuolęs sustiprinto saugumo kalėjimo prižiūrėtoją.

35-erių kalinamasis į moterį spjovė, kai ši jį pažadino, o seilės pateko jai į akis. Prižiūrėtoja turėjo pasidaryti kraujo testus dėl užkrečiamų ligų, kurių rezultatai buvo neigiami.

A. Dunauskas kalėjime už žmogaus nužudymą kali jau 11 metų. Lietuvis nuteistas kalėti iki gyvos galvos su galimybe į laisvę išeiti po ne mažiau kaip 20 metų.

2010-aisiais jis su kitu lietuviu Ramūnu Balseriu buvo nuteisti dėl brutalaus 32-ejų metų Shauno Fitzpatricko nužudymo.

Prekybos centro vedėju dirbęs vyras 2008-ųjų kovą ėjo į namus iš alaus baro Dunganono mieste Šiaurės Airijoje, kai A. Dunauskas spyrė jam į galvą ir pargriovė ant žemės. Tuomet lietuviai nutempė vyrą į skersgatvį, kur auka buvo „žiauriai ir ilgai kankinama“, kai vyrai jį spardė ir trypė.

Sh. Fitzpatrickas, kuris neslėpė savo seksualinės orientacijos, patyrė daugybinius kūno sužalojimus – jam buvo sulaužyta nosis, išmušti dantys, sutraiškyti kaklo kaulai ir pažeistos balso stygos. Jam taip pat buvo nubrozdinta krūtinės ląsta, sulaužyti šonkauliai ir sumuštas pakaušis.

Abiem užpuolikams neterminuotas laisvės atėmimo bausmes skyręs ir deportavimą po galimo paleidimo numatęs teisėjas sakė, jog neįmanoma pasakyti, kuris vyras atėmė žmogaus gyvybę užpuolimo metu. Nors A. Dunauskas galėjo būti pagrindinis atakos vykdytojas, R. Balseris neslėpė visą laiką stovėjęs šalia ir rūkęs.

Šią savaitę A. Dunauskui kalėjimo bausmę pratęsusi teisėja Rosie Watters sakė, kad jis jau yra nuteistas kalėti iki gyvos galvos, todėl vienintelis pasirinkimas jai yra pratęsti bausmę penkiais mėnesiais. Teisėja taip pat įsakė Lietuvos piliečiui atlyginti nukentėjusiajai 25 svarų sterlingų žalą.