aA
Buvusio policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus pateikta versija, kad prie kauniečio Drąsiaus Kedžio žūties bei teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo esą galėjo prisidėti „Daktarų“ grupuotė, sukėlė tikrą audrą Lukiškių kalėjime. Čia teismo laukiantis Kauno nusikalstamo pasaulio šulas Henrikas Daktaras pareiškė, jog jam metami kaltinimai esą yra nepagrįsti. DELFI adresuotame laiške tarp nusikaltėlių Henos pravardę turėjęs vyras rašo, jog viešai keliamos versijos tėra fantazijos, o jo vardu esą norima pasinaudoti.
Henrikas Daktaras
Henrikas Daktaras
© A.Solomino nuotr.

Prieš savaitę V. Grigaravičius žurnalistams pareiškė, kad esą Kauno „Daktarų“ grupuotė galėjo prisidengti visuomenę sujaudinusia Kauno pedofilijos byla ir susidoroti ne tik D. Kedžiu, bet ir paleisti mirtinus šūvius į teisėją J. Furmanavičių bei D. Kedžio buvusios sugyventinės seserį V. Naruševičienę.

Pasak ekskomisaro, svarbiausias nusikaltėlių tikslas turėjo būti Kauno apygardos teismo teisėjas, kuris prieš 5 metus už narkotinių medžiagų bei padirbtų JAV dolerių platinimą nuteisė H. Daktaro sūnų Enriką.

Pasak V. Grigaravičiaus, būtent „Daktarams“ buvo naudingiausia „pasėti baimę teisėjų širdyse“, nes netrukus ateis ta diena, kai Temidės tarnams teks nagrinėti labai sunkiais nusikaltimais įtariamo H. Daktaro bylą.

Šią savaitę iš Lukiškių kalėjimo DELFI pasiekusiame laiške H. Daktaras teigia, kad apie V. Grigaravičiaus išsakytą versiją jis išgirdo kalėjimo rūsyje per televiziją.

Ši žinia, šaltinių teigimu, sukėlė tikrą H. Daktaro įniršį, todėl jis nusprendė kreiptis į visuomenę ir paneigti žiniasklaidoje sklandančias versijas.

„Noriu Lietuvos žmonėms pasakyti, kad tai yra ligotų žmonių fantazijos. Man gaila Lietuvos, kad tokie žmonės dar vadovavo policijai. Aš irgi taip pat galiu pasakyti, kad galbūt tai padarė V. Grigaravičius. Juk pas jį buvo atėję D. Kedžio artimieji, prašydami surasti D. Kedį, tačiau jisai atsisakė. O gal jis surado D. Kedį? Kažkodėl man tai kvepia „mentovski“ daiktu, labai jau viskas per gražiai gaunasi, vienas ginklas - žmogžudystės vietoje, kitas - šalia lavono...“ – savo laiške rašo H. Daktaras.

Drąsius Kedys
Drąsius Kedys
© TV3

Ne vienu sunkiu nusikaltimu įtariamas Kauno nusikalstamo pasaulio šulas įsitikinęs, kad D. Kedžio istorijoje norima pasinaudoti jo vardu.

„Lietuvos visuomenės prašau: neleiskit visokiems ekskomisarams mane juodinti šia tragiška istorija. Žmonės, prašau, žinokite, kad kai kuriems veikėjams aš esu paskutinis šiaudas bandyti pasiekti buvusias politines aukštumas ir pasidaryti reklamą“, - rašo H. Daktaras.

Iki birželio 5-osios suimto įtariamojo laiške kliuvo ne tik V. Grigaravičiui, bet ir daugiau kaip prieš 10 metų H. Daktaro byloje valstybės kaltinimą palaikiusiam tuomečiam prokurorui Artūrui Paulauskui.

„Dabar turi mane pradėti juodinti A. Paulauskas, kuris dabar žiūri, ar šis šmeižtas man „prilipo“?“ – rašoma H. Daktaro DELFI perduotame laiške.

„Pagal tokią logiką man lieka prisipažinti, kad susprogdinau tiltą per Bražuolę ir nuvažiavęs į Baltarusiją išmečiau pro langą gerbiamos Liudvikos Pociūnienės a.a. vyrą. Tokie žmonės kaip V. Grigaravičius yra nedrąsūs, nes jie bijo ateiti pas mane vienas prieš vieną ir pasakyti, ką galvoja. Jie geriau spardo gulintį žmogų“, - įsitikinęs H. Daktaras.

Dviejų puslapių laiške H. Daktaras guodžiasi, kad jo byla esą yra klastojama – „visuomenei yra meluojama, o man neleidžiama apie tai pasisakyti“.

Visi verčia kaltę ant manęs, nes taip yra patogiau. Bet aš esu stiprus ir tikiu savimi bei Lietuvos žmonėmis, o visus žmones už blogus darbus, statančius man žabangus, nubaus Dievas“, - baigia jis laišką ir pasirašo: „Pagarbiai, jūsų nuolankus Henrikas Daktaras“.

Henriko Daktaro laiškas
Henriko Daktaro laiškas
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

DELFI primena, kad prokurorai H. Daktarą įtaria dėl 13 nusikalstamos veikos epizodų, byloje yra areštuotas visas įtariamojo žmonos Ramutės Daktarienės, jos sesers, H. Daktaro motinos Jadvygos Daktarienės ir dar kitų giminaičių turtas.

Prokuratūros įtarimuose H. Daktarui yra nurodyta, kad jis nuo 1993 metų vasario 21 d. iki 2001-ųjų pabaigos organizavo šaunamaisiais ginklais ir sprogmenimis ginkluotą „Daktarų“ nusikalstamą susivienijimą sunkiems nusikaltimams (nužudymams, vagystėms, plėšimams, turto prievartavimams) daryti.

H. Daktaras įtariamas organizavęs buvusių bičiulių Arvydo Mučinsko (Mačialka), Rimanto Ganusausko ir Roberto Borcherto (Karabaso) nužudymus bei pasikėsinimą nužudyti Vladimirą Seneckį (Turistą). Be to, Hena įtariamas turto prievartavimais, plėšimais, beveik milijono litų pasisavinimo organizavimu iš dabar jau bankrutavusios draudimo bendrovės.

Parodymus prieš H. Daktarą pareigūnams duoda ne tik su jais sutikę bendradarbiauti nusikaltėliai, bet ir buvę artimi Henos bičiuliai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Joana Balčiuvienė | D+

Nematoma Lietuvos šeimų pusė: atsibusdavau sekso metu, o jis sakydavo „pakentėk, aš tuoj“ (2)

Tai, ką mes įsivaizduojame kaip normalius šeimos santykius, nebūtinai sutampa su partnerio...

Po pažinties instagrame – tikra drama virtęs pasimatymas Vilniaus viešbutyje: ji nesugebėjo pasakyti „ne“ (75)

Su bendraamžėmis merginomis santykių užmegzti nesugebėjęs viename šalies bankų Klientų...

Dmitrijus Durnevas, Spektr.press, DELFI.lt | D+

Imperijos šukės. Blogo ženklo iš Rusijos sulaukę Donecko gyventojai: pradėta taupyti mūsų sąskaita (32)

Bet kurios įmonės, veikiančios Ukrainos nekontroliuojamose Donbaso teritorijose, darbo sąlygos...

Profesorė Žvirblienė aptarė vakcinų nuo COVID-19 skirtumus ir paaiškino, kaip jos veikia organizmą (319)

Šiuo metu Lietuvoje yra 3 vakcinos nuo COVID-19 infekcijos – „Comirnaty“, „Moderna“ ir...

Nuo kito mėnesio – pokyčiai grąžinant prekes: prekybininkai sutaupys, pirkėjams bus paprasčiau (14)

Nuo šių metų gegužės pirkėjams Lietuvoje bus paprasčiau grąžinti fizinėse parduotuvėse...

Dėl svarios priežasties Meghan Markle greičiausiai nedalyvaus vyro princo Harry senelio laidotuvėse (97)

Anapilin iškeliavus Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II vyrui, princui Philipui...

Patikrino: kiek kilometrų viena įkrova „Tesla Model 3“ įveikia -30°C šaltyje? (3)

„ Tesla Model 3 Standard Range Plus“ tarp įkrovimų turėtų nuvažiuoti 423 km. Tačiau tokie...

Kaip išsiaiškinti, ar pasirinkote tinkamo dydžio prezervatyvą (2)

Dalis vyrų nėra prezervatyvų gerbėjai, vis tik šias apsaugos priemones patartina rinktis dėl...

Policijos reidas Palangoje: „nematomi“ ženklai, brangios gėlės ir įspėjimą gavęs buvęs kapelionas (115)

Į Palangą sugužėjus daug žmonių, policijos pareigūnų taip pat gerokai padaugėjo. Ne vienas...

Atvejis, kokių būna nedaug – aštrų pilvo skausmą merginai sukėlė neatsargus oralinis seksas (23)

24 metų mergina kreipėsi į gydytojus dėl jau 6 valandas nepraeinančio pilvo ir krūtinės...