Graikų policininkai išaiškino tarptautinę plėšikų grupuotę. Tarp įtariamųjų – išeiviai iš posovietinės erdvės. Tačiau vienam įtariamajam pavyko pasislėpti kuriozinėmis aplinkybėmis – plėšikas 14 valandų slėpėsi spintoje, laukdamas, kol baigsis nusikaltimo vietos apžiūra.
© Reuters / Scanpix

Suimti 40-metis Rusijos pilietis vardu Igoris ir 35 metų armėnas. Jų 41 metų bendrininkas, kilęs iš Moldovos, žuvo sprukdamas nuo policijos. Vyriškis iškrito iš septinto aukšto ir užsimušė, rašo „Kathimerini“.

Piktadariai buvo sulaikyti su daiktais, kurių jie prisigrobė apiplėštame bute Atėnuose. Plėšikai buvo keturiese. Vienam iš jų pavyko pasprukti.

Pirmadienį, apie 10 val., nusikaltėliai įsibrovė į butą aštuntame aukšte, surišo jo 64 metų šeimininkę ir namų darbininkę. Tačiau bute buvo įrengta vaizdo kamera, kuri realiu laiku rodė vaizdą šeimininkės sūnaus, kuris gyvena vienu aukštu aukščiau, monitoriuje. Pamatęs įsilaužėlius, vyras iškvietė policiją.

Apie 20 pareigūnų apsupo pastatą ir užkirto nusikaltėliams kelią atsitraukti. Tada plėšikai pabandė pasprukti perlipdami iš balkono į balkoną. Tuo metu vienas jų nukrito iš septinto aukšto ir užsimušė.

Operacijos metu įvykio vietoje buvo konfiskuotas krepšys su pistoletu ir revolveriu, pneumatiniu pistoletu ir pistoleto kopija, taip pat juvelyriniai dirbiniai ir brangenybės, pagrobti iš pagyvenusios moters buto.

Vienas iš plėšikų nuo policininkų pasislėpė spintoje. Ten jis prasėdėjo 14 valandų, kol jį rado apiplėštosios moters sūnus. Praeidamas pro spintą, vyras pajuto nemalonų kvapą – pasirodo, pasislėpęs nusikaltėlis spintoje atliko gamtinius reikalus. Kai nukentėjusiosios sūnus atidarė spintos duris, iš jos iššoko kaukėtas plėšikas su ginklu. Įtariamajam pavyko pasprukti, rašo „Greek Reporter“.

Įdomiausia tai, kad teisėsaugininkai ir kriminalistai nuodugniai apžiūrėjo nusikaltimo vietą ir net paėmė pirštų atspaudus nuo spintos durelių, bet niekas nesusiprotėjo pažvelgti į spintos vidų.

Kai spintoje slapstęsis plėšikas pabėgo, į įvykio vietą vėl buvo iškviesti pareigūnai, taip pat specialusis policijos būrys ir kinologai su tarnybiniais šunimis. Tačiau susekti piktadario nepavyko.

Policija pranešė, kad sulaikytasis rusas Igoris susijęs su 36 ginkluotais apiplėšimais. Teisėsaugos institucijų duomenimis, rusas jau buvo suimtas 2007 m. už tai, kad kaip nusikaltėlių grupuotės narys įvykdė virtinę apiplėšimų. Policijos duomenimis, po dvejų metų rusas dalyvavo apiplėšiant „Eurobank“ Atėnuose. Tąkart nusikaltėliai sužeidė apsaugininką, kuris mėgino juos sulaikyti.

2011 m. liepos mėn. rusas Igoris vėl buvo suimtas kartu su keturiais bendrininkais po to, kai apiplėšė pašto skyrių. Igoris buvo nuteistas 17 metų nelaisvės, bet jau po ketverių metų, įsigaliojus amnestijai, jis išėjo į laisvę.

Suimtasis armėnas anksčiau buvo sulaikytas už vagystę, o žuvęs Moldovos pilietis buvo suimtas už dalyvavimą nužudyme ginkluoto juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimo metu. Plėšikai mirtinai sužeidė salono savininką.

Moldovos pilietis buvo nuteistas, bet 2015 m. jis buvo paleistas iš kalėjimo, tačiau jam buvo pritaikyta nemažai apribojimų.

Ketvirtojo gaujos nario, kuris slėpėsi spintoje, tapatybės nustatyti nepavyko.

Kadangi įžūlų nusikaltimą įvykdė dėl amnestijos paleisti plėšikai ir žudikai, Graikijos teisingumo ministras Stavrosas Kontonisas ketina siekti įstatymo dėl amnestijos pakeitimų. Planuojama, kad amnestija nebus taikoma prievartautojams ir žudikams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Užkalnis tarp daugiabučių rado Vietnamo perlą (53)

„Atsiprašau, ar jūs kartais ne Užkalnis?“, – jau pavalgius manęs klausia padavėjas....

Piešiamas naujas Lietuvos žemėlapis: Panevėžiui – priverstinės jungtuvės (127)

Juokaudama, kad šešiuose Lietuvos rajonuose, kurie tarsi žiedai apjuosę miestus, nėra net kur...

Baltarusijoje palygino pensijas su Lietuvos, Latvijos ir kitų kaimynų: lietuviai gauna dvigubai daugiau (6)

Nuo lapkričio 1 d. Baltarusijoje padidės pensijos . Kaip planuoja šalies Darbo ministerija,...

G. Paluckas siūlo skirstant pelną darbuotojus įtraukti į įmonių valdymą (420)

Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) pirmininkas Gintautas Paluckas siūlydamas savo idėją...

Metų seklys: nedidelio miestelio dideli nusikaltėlių užmojai (22)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

D. Montvydas švenčia 30-ąjį gimtadienį: keitėsi ne tik išvaizda, bet ir stilius (19)

Spalio 22-oji atlikėjo ir projekto „Lietuvos balsas“ teisėjo Donato Montvydo gyvenime yra...

Ekspertas pasakė, kodėl realiame gyvenime „Titaniko“ herojus nebūtų taip papratai nuskendęs (9)

Daugelį „Titaniko“ gerbėjų ilgus metus kankina neatsakytas klausimas, ar Jackas Dawsonas...

Kitos savaitės orai: galime sulaukti šlapdribos (8)

Kitą savaitę išliks rudeniški permainingi orai , tačiau, kaip LRT RADIJUI sako sinoptikas...

Dingusio baikerio paiešką sekmadienį tęs tik pareigūnai (31)

Sekmadienį dingusio Aivaro Kilkaus žmona, socialiniame tinkle „Facebook“, paskelbė informaciją...

Ekspertas įvertino 4 žmonių su skirtingu gyvenimo būdu riziką: kam kyla didžiausias pavojus susirgti žarnyno vėžiu (22)

Reguliariai mėgaujatės mėsos kepsniu? Norite atsikratyti kelių papildomų kilogramų? Turite II...